Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » FÉRFIVÁ válik az ember vagy...

FÉRFIVÁ válik az ember vagy férfivá VÁLIK az ember?

Figyelt kérdés

Régebbi időkben amikor még sok törzsi kultúra volt, azokban megvolt a fiú férfivá avatása. Elvégeztek egy szertartást, és abban mindenki megünnepelte azújdonsült férfit. Ő maga is elhitte azt.

Amíg pedig odajutott: folyamatos kapcsolatban volt a szüleivel. Ők tanították, ők adták a mintát. Elleshette átvehette azokat a képességeket amiket ők birtokoltak. Volt ennek egy rendje.


Manapság a szülők alig tudnak foglalkozni a gyerekeikkel. Elválnak. Sérül a minta, az anyakép, apakép. Ők maguk sem tudják, hogy hányadán állnak. Különböző identitás válságban vannak. Sehol egy hiteles minta.


A gyermek útja: bölcsi, óvoda, iskola, középsuli, egyetem, munka

A felnőtté pedig csak a munka, esetleg az elején egy GYES vagy GYED (vagy nem tudom most mi az aktuális) és kifútt.


Az oktatási rend nagyrészében ha vannak is törődő, a gyermeket szerető, tanítani akaró nők, ezzel szemben férfiakból vajmi kevés van.


Mindezek mellett hogy alkalmazkodjon egy fiatal srác a világ, a társadalom változásaihoz?



#ókor #modern #társadalom #Spárta #technológia #kezdetleges civilizációk
aug. 11. 15:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Szerinted miben kéne, hogy más legyen egy lány és egy fiú neveltetése? Szerintem semmiben, ezért érdekelne a te véleményed.
aug. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

19 a férfiasság nem hamis, ahogy a nőiesség sem. ahogy az emberiesség sem.

Ez nem egy túltolt valami, hanem valami amire talán szükség lenne. Ha nincs férfi meg nő, akkor ember sincs, az is egy hamis minőség. Amit felruházunk nekünk tetsző vagy nem tetsző címkékkel.


Ez nem egy aktuális társadalmi berendezkedésről szól. Hanem az Emberről.


És ez az identitás nem régmúlt, hanem ősi és örök. Maximum elfeledett.

aug. 11. 17:25
 23/27 A kérdező kommentje:
21 szerintem abban, amiben különböző utat jár be egy fiú és egy lány.
aug. 11. 17:32
 24/27 anonim ***** válasza:

#23

Ez érdekelne, hogy szerinted mi az a különbség, ami miatt más neveltetés kéne.

aug. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

16 folyt.

Christopher Hansard: A boldog élet tibeti művészete

-Gyakorlati tanácsok az örömteli élethez

Trivium Kiadó


Jó könyv, ajánlom. Most belenéztem, 31 az a 32 :)

Így bízz a memóriámban...

aug. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

#23


szerintem, hát alapvetően egy fiú agresszívabb mint egy lány.

fizikailag aktívabb és erősebb. Ezért meg kell tanítani bánni az erejével, és használni azt.

És sokkal nagyobb igénye van az elismerésre.


Egy lány alapvetően empatikusabb, sokkal jobban rá tud hangolódni a másikra. Érzékenyebb, ezért oda kell figyelni, hogy szavakkal jól bánjon, mert kétélű kard. És hogy nagy szükség van az ő jelenlétére és kedvességére.


nem nagyon értek a neveléshez, nincs semmilyen papírom róla, de ha már kérdezted ezt tudom elmondani.



#25 na ezt meglesem

aug. 11. 18:25
 27/27 anonim ***** válasza:

#26

Ezekre a képességekre mindenkinek szüksége van. Általánosságban talán más a mérték, de ugyanúgy fontos mindkettő nemnek.

Huszonhárom éves nő vagyok, van egy húgom és kettő bátyám. Ugyanúgy lettünk nevelve, a különbségek pedig nem a nemünkből adódtak, hanem a személyiségünkből és érdeklődéseinkből.

aug. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!