Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki szorongó, visszahúzó...

Ha valaki szorongó, visszahúzódó lesz vele történt negatív eset miatt, akkor néhány ember miért szereti mondogatni hogy védd már meg magadat, legyél férfi, stb?

Figyelt kérdés
Értem én, de ezt nem lehet az egyik napról a másikra leküzdeni. Ezt már tapasztaltam a családban is, rokonoknál.

aug. 11. 15:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Ezt elsősorban a gyerekkorra értem, de a felnőttre is.
aug. 11. 15:16
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is félénk gyerek voltam és tisztan emlékszem, hogy pont ezért minden telefonhívást velem intéztettek el. Volt már, hogy sírva tettem le a telefont, mert annyira izgultam alatta. Most meg már akármi van, hívom az ügyfélszolgálatot vagy akit kell. Egyszerűen sokkal gyorsabb. Igaz, hogy néha van sírhatnék, de az is akkpr ha elbaxnak nekem valamit. :D
aug. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Sokan nem érzik át a dolgok súlyát, ezért kívülállóként ennyit tudnak mondani. Lehet, hogy amúgy jó szándékkal teszik, csak a tálalás nem valami sikeres helyenként.


Valamint... vannak olyan esetek is, amikor mentálisan nagyon/teljesen/eléggé meggyengítik az embert a vele történtek. A körülötte lévők meg látták, milyen volt előtte, és sajnálják az illetőt, frusztráltak lesznek, amit így nyilvánítanak ki.


Érzéketlen, tapintatlan helyenként, amikor ilyeneket mondanak az emberek.

aug. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez az igazság. Sok emberre azért szállnak rá még jobban, mert látják, hogy nem védik meg magukat. Engem sokáig piszkáltak, aztán kinyitottam a számat... mindjárt elhallgattak.
aug. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megkaptam már azt is hogy nyámnyila vagyok
aug. 11. 17:14
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha neked ez probléma, akkor változtass. Ha nem probléma, akkor kérdést sem kell kiírni.
aug. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Inkább ezek a beszólogatások a probléma
aug. 11. 18:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, az is probléma, hogy beszólnak, de az is hogy nem tudod lekezelni. Én is olyan vagyok, mint te. De lehet még rosszabb. Nekem az segít, ha "kívülről" látom magam, hogy milyen beszari vagyok és ha nem lennék, akkor másképp állnának hozzám. Szóval ha van egy szitu akkor kivülre helyezem magam és úgy cselekszem.
aug. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!