Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » FÉRFIVÁ válik az ember vagy...

FÉRFIVÁ válik az ember vagy férfivá VÁLIK az ember?

Figyelt kérdés

Régebbi időkben amikor még sok törzsi kultúra volt, azokban megvolt a fiú férfivá avatása. Elvégeztek egy szertartást, és abban mindenki megünnepelte azújdonsült férfit. Ő maga is elhitte azt.

Amíg pedig odajutott: folyamatos kapcsolatban volt a szüleivel. Ők tanították, ők adták a mintát. Elleshette átvehette azokat a képességeket amiket ők birtokoltak. Volt ennek egy rendje.


Manapság a szülők alig tudnak foglalkozni a gyerekeikkel. Elválnak. Sérül a minta, az anyakép, apakép. Ők maguk sem tudják, hogy hányadán állnak. Különböző identitás válságban vannak. Sehol egy hiteles minta.


A gyermek útja: bölcsi, óvoda, iskola, középsuli, egyetem, munka

A felnőtté pedig csak a munka, esetleg az elején egy GYES vagy GYED (vagy nem tudom most mi az aktuális) és kifútt.


Az oktatási rend nagyrészében ha vannak is törődő, a gyermeket szerető, tanítani akaró nők, ezzel szemben férfiakból vajmi kevés van.


Mindezek mellett hogy alkalmazkodjon egy fiatal srác a világ, a társadalom változásaihoz?



#ókor #modern #társadalom #Spárta #technológia #kezdetleges civilizációk
aug. 11. 15:51
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

"más nevelés kell egy fiúnak mint egy lánynak"

. Nem kell.

aug. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

"Komoly gondokat okozhat ha ezt nem veszed figyelembe."

. Sorold a gondokat.

aug. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
#9 tévhit vagy te...
aug. 11. 16:38
 14/27 A kérdező kommentje:

11 12 ahh..nem hiszem hogy meg tudlak győzni, ha te így látod, élj így. Majd látod a következményeit.

Én a hasonlóan gondolkodók véleményére vagyok kíváncsi most.

aug. 11. 16:46
 15/27 anonim ***** válasza:

Egy fiatal srác úgy alkalmazkodjon a társadalomhoz, hogy eldönti milyen férfivá akar válni és aszerint cselekszik.

Ha megbízható akár lenni, akkor mindig tartja a szavát, ha bátor akar lenni akkor álljon ki Magáért, ha tiszteletet akar akkor ne tegyen olyan ami arra adhat okot hogy ne tiszteljék, ha sok ismerőst akar legyen nyitot a világra, ha fizikailag erős akar lenni akkor edzen, ha tájékozott szeretne lenni több témába, járjon utána, ha őszinte akar lenni, ne hazudjon, ha azt szeretné, hogy mások biztonságba érezzék magukat mellette, ne legyen ijesztő, ha nyugodt szeretne lenni, akkor ne engedje hogy minden kis dolog felidegesítse.

Legyél okos de ne lekezelő, bátor,de nem arrogáns, határozott, de nem zsarnok.

Ne árts másoknak, ne várd hogy az öledbe hullik amit szeretnél, tegyél érte. Légy büszke, ne hagyd hogy át tapossanak rajtad,de te se használj ki másokat.

Hát hirtelen csak ennyi, de a lényeg átjön.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd hogy veled bánjanak és ne várd el hogy te legyél a legfontosabb mindenkinél, ha az élettől pofont kapsz ne maradj lent és ha teheted segíts másokon.

aug. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Kedves Fiatal Srác!

Feldmár András videóiból rémlik, ő azt mondja, hogy egy fiúból akkor lesz férfi, amikor kivívja egy nála idősebb férfi tiszteletét, akire felnéz.

Elég jó meglátás szerintem. Sokat nem tudok hozzászólni, nő vagyok.


Talán 32-35 évesen lesz férfi egy emberből. 25 évesen is az, felnőtt önálló ember, de kell még pár év érés...


A tibetiek írnak jól a fejlődési szakaszokról, onnan konkrétan rémlik a 32.

Feldmárral tele a youtube, tőle sokat tanulhatsz.

aug. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

#14: nem tudsz meggyőzni, mert nincsenek érveid.


Nekem van gyerekem. Neked? Ha nincs, mire alapozod a kijelentéseidet?

Ha van, milyen tapasztalatra alapozod a kijelentéseidet?


Nagyon egyszerű ez.

aug. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Többen is próbáljuk magyarázni neked, hogy nem kell lényegesen más nevelés egy fiúnak és egy lánynak. Nyilván lesznek eltérések, de nem számottevő. Fogadd el.
aug. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont az a baj hogy még mindig létezik ez a mítikus férfikép, annak ellenére hogy a modern, civilizált, intellektuális világban már nincs ra szükség.

Emiatt a hamis férfikép miatt veszik el sok fiatal az életben, hiszen nem emberek akarnak lenni, hanem nagybetűs Férfiak, márpedig a nagybetűs Férfi létnek nincs gyakorlati haszna az életben. Azt várják sokan hogy ez az identitás majd tartást, egot, megbecsülést, erőt, felsőbbrendűséget, magabiztosságot, és minden más pozitív dolgot ad majd nekik, miközben meg sem próbálnak normális emberek lenni célokkal, saját gondolatokkal és a kemény küzdelmekkel, amik az önállósággal járnak.

Ehelyett bele akarnak kapaszkodni egy régmúlt idő identitásába, ami valószínűleg sosem volt olyan jó és magasztos, mint amilyennek elképzelik.

aug. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

#15 ezek nem annyira megfoghatóak bár érdemes megfogadnom, tudom


#16 köszönöm, erről még nem nagyon hallottam


#17 de most miért győzzelek meg?

aug. 11. 17:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!