Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire jogos, ha kiakadtam...

Mennyire jogos, ha kiakadtam ezen? Tényleg ez lenne a feladatom, ez nem valami elismerésre méltó plusz dolog, hanem egyszerűen a dolgom csináltam?

Figyelt kérdés

Elmondtuk a családommal valaki ismerősnek/rokonnak, hogy 100%-osra teljesítettem a tanév végi tantárgyi vizsgáim (kisérettségik), kitűnő tanuló lettem szinte minden tantárgyból dicsérettel, emellett országos és nemzetközi tanulmányi versenyeket nyertem, valamint értem el rajtuk szép helyezéseket, emellett három idegen nyelvet tanulok hivatalosan és még néhányat tanulgatok szabadidőmben, sokat olvasok és a sporttal is próbálkozgatok mostanában. Erre kinyögi, hogy 17 éves, diák, ez a dolga. Még szép, hogy megcsinálja, teljesíti mindezt. Ez egyáltalán nem egy olyan hatalmas eredmény, ez lazán teljesíthető, sőt, inkább az lenne a gond, ha nem teljesíteném. Meg, hogy ezt simán meg lehet oldani, teljesíteni lehet.


Ezen én eléggé kiborultam. R*hadna oda a nyelve, aki ilyet mond...


Filozófikus alkatként én sem hiszem, hogy az egót fényezni kellene, sőt, nem is igazán hiszek az egó létezésében, ettől függetlenül nem hinném, hogy az önbizalmamat szét kellene cs*szni. Nem hiszem, hogy egy kis dicséret egoistává tenne.


Csinálja utánam! Majd utána pofázhat...


Szerintetek mennyire van igaza? Jogos a kirohanásom?



aug. 10. 19:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ök már azt se tudják mi az jogy tanulni meg mi munka van abban.
aug. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
*hogy
aug. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Ez kb olyan mintha nagyanyádnak mesélnél a robloxrol mekkora vérprofi vagy benne.
aug. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindennapi teljesítmény az biztos, tehát leszallhatna az a rokonod a magaslóról.

Másrészről viszont túlreagálod, nem kellene foglalkoznod vele hogy mit gondol. Te tudod mennyi munkát fektettél bele ebbe a teljesítménybe, tudod hogy ez egy nagyon jó teljesítmény, megis megerősítést vársz a rokonodtól, ezért dicsekedtetek vele. Legyél magabiztos,tudd a saját értéked és akkor nem fog ennyire felidegesíteni mások veleménye, és nem is lesz szükseged a dicséreteikre.

aug. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%

Miért nem neki mondtad meg a magadét, miért egy arctalan kérdésnek álcázott panaszáradatot kellett a netre zúdítanod?


Egyébként oké, a nulla szint körüli elvárásokat maximálisan teljesítetted, ez tényleg eredmény. Vajon a többi területen, ami igazán fontos lesz a jövőben, miért nem írtál eredményeket is?

aug. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az azért túlzás, hogy ez nem kiemelkedő eredmény, szerintem egy paraszt az illető
aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

Abból a szempontból igaza van, hogy lófszt se számít. Majd ha hazaviszed a nettó egy milkát (mai értéken), elindítod a saját cégedet,milliókat fektetnek a startupodba, akkor ér valamit az egész. Ne haragudj, de a magyar oktatás a valóságban semmit nem ér.. aki jól tud magolni, az ezt jól feldughagja magának a munkaerőpiacon.


Persze szép eredmény,veregesd meg a válladat, de kezdj el másképp gondolkodni az egészről,mert a lexikális tudás, ami alapján ma mérik a képességeidet, az a valóságban ennyit ér: NULLA!!!


Tehát legyen elképzelésed inkább, hogy mi akarsz lenni,mit akarsz csinálni,és azzal foglalkozz. Ne tökéletes iskolai eredményekkel.

aug. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Miért kellett dicsekedni az ismerős előtt?

Szerintem egyszerűen kinyílt a bicska a zsebében attól, hogy te elmesélted, milyen hiper-szuper vagy, és beszólt egy olyat, hogy a magas lóról azonnal leestél.

aug. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8.

A szüleim mondták.


Másrészt soha nem voltam beképzelt.

aug. 10. 23:36
 10/16 A kérdező kommentje:

#7.

Ha véleményed szerint puszta magolással OKTV-t, meg azzal egy szintű versenyeket, akár nemzetközieket meg lehet nyerni, akkor van egy rossz hírem...


De eleve. Magolással hogy lehetnél szín ötös matekból, fizikából, történelemből? Hogy tudnál megírni egy átfogó nagy esszét történelmi folyamatokról különböző tudósok álláspontjait, kronológiáit belefoglalva? Vagy hogy tudnál levezetni egy versenyszintű matek- vagy fizikafeladatot, ami nem pusztán mechanikus számolás? Erősebb gimikben azért attól több az elvárás bőven-bőven, hogy bemagold a történelemleckét, meg v=s/t. Bár ki tudja... Amióta nincs tanár, már egyes helyeken megeshet, hogy ennyi a dolog.

aug. 10. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!