Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az nagyon gáz dolog, ha nem...

Az nagyon gáz dolog, ha nem tudok jól angolul fiatal felnőttként?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy szerintem tök hülye vagyok a nyelvtanuláshoz, már annyiszor nekifutottam, de nen igazán ragadtak meg a dolgok. Jó, egyszer, amikor évekkel ezelőtt jártam egy angoltanfolyamra, akkor eljutottam odáig, hogy már ha nehézkesen is, de tudtam társalogni nagyon alap dolgokról, de aztán évekig nem használtam. A munkám miatt pedig kellene, mert külföldiek is dolgoznak annál a cégnél, ahol jelenleg vagyok. Sokszor érzem magam kínosan, hogy nem tudok kommunikálni velük. Megérteni még úgy, ahogy megértem őket, de ha nekem kell valamit elmondanom angol, akkor csak hebegek-habogok.

Más is van itt rajtam kívül, Ki ennyire hadilábon áll az idegen nyelvvel?


júl. 14. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem gáz. Ha meg akarsz tanulni egy nyelvet, mindenképpen az angollal kezd. Először fuss neki a könnyebb szavaknak, és meg fognak maradni hidd el. Vagy játsz olyan videójátékokkal amikbe van angol nyelv (szinte az összes játék) és tanulgass, sok szerencsét!
júl. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Én is így vagyok. 27 éves vagyok. Általános iskolában nagyon kemény angoltanárunk volt, de szerencsére meg is volt a haszna mert 8.-ban letettük az alapfokú nyelv vizsgát. Én azóta is csak azokat tudom amit akkor belénkvertek, közepsuliban semmi újat nem tanultam. Aztán elmentem egy gyors nyelvtanfolyamra és épphogy de letettem a középfokút. Azóta (8 éve) kb nem is használom a nyelvet mert a külföldi nyaralásokkor mindig párom beszél, filmeket nem szeretek csak magyarul nézni. Sok dolgot megértek, de megszólalni kb nem tudok mert egyszerűen ahogy ki akarom mondani, nem jönnek a számra a szavak.
júl. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Negyvenes nő vagyok, kb egy kukkot nem beszélek semmilyen idegen nyelven. A suliban tanultam angolt is meg németet is, de nem maradt meg szinte semmi. Próbáltam felnőttként nyelviskolát és különféle nyelvtanuló alkalmazásokat is. A feliratos filmeket kedvelem, így többnyire mindent angolul nézek. Vannak szavak amik ismerősek és talán a szituációból ki tudom következtetni, de ezt nem nevezném tudásnak. Nem tudom mit lehetne ezzel kezdeni, mert néha jó lenne, ha tudnék legalább angolul kommunikálni.
júl. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok idő, sok gyakorlás. Sajnos, a nyelvtanulás ilyen. Kell hozzá kedv, Akkor az alapod megvan, nem teljesen kezdő vagy. Akarat, motiváció, cél stb is fontos. Pénz is, bár a net tele van ingyen nyelvleckés videókkal. Ezen kívül lehet viszonylag olcsón anyanyelvűekkel is beszélgetni, pl. heti egyszer rászánsz egy órát, hogy valakivel beszélgetsz, a többi napon meg önszorgalomból nyelvtanulós videókat nézel, elismétled amiket ott mondanak, hogy szokd a beszédet. Nem jó ötlet?
júl. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igen az. Főleg, hogy lassacskán az országban nem magyar cégek vannak többségben már.
júl. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem gáz. Ha az alap megvan, szorgalommal egy év alatt fel tudod hozni.
júl. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Felesleges, számítogéppel már bármit lehet fordítani.
júl. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem gáz, mondom ezt angolul kifejezetten jól beszélő emberként.

1. Nem mindenkinek van hozzá készsége... ez is olyan, mint egy csomó minden más... vkinek könnyen megy, vkinek nehezen.

2. Ameddig itthon élsz és nem olyan munkát akarsz végezni, ahol kötelező au angoltudás, szerintem nem gáz. Akkor igen, ha vki olyan helyzetben van, hogy meg kellene tanulnia, de nem akar. Az más kérdés, hogy aki olyan közegbe kerül, ahol nem tud meglenni nélküle, előbb-utóbb úgyis megtanul, max. nem jó kiejtéssel.

júl. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor kellemetlen, ha nem megy, ha amúgy a munkakör indokolná. Egyébként meg, hogy a szabadidődben hogy használod az angolt, az preferecia kérdése.
júl. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kèrdező,


Èn tanultam a gimiben, aztán jártam csoportba, aztán magán tanárhoz és mindig ugyan az volt, hogy csak az unalmas nyelvtant tolták. A szokincsem kb 300-400 szó után összeroppant és minden összeomlott.


A munkahelyemen volt, hogy nekem is kellett volna az angol, de én mindig leblokkoltam amikor hìrtelen valaki oda jött beszélni hozzám.


Èn mindenképpen meg akartam tanulni angolul. Kiköltöztem Angliàba. Volt kèt nehèz évem mert borzalmas volt a munkahelyem minden szempontbòl. 2 èv utàn fordult àt minden.


Mèg a serga nyevközpontot ajànlanàm.

júl. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!