Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok megtanulni...

Miért nem tudok megtanulni angolul ?

Figyelt kérdés

Szóval. Kb. A2 szinten lehetek, az egyszerűbb kommunikációt, akár dalokat, filmeket megértem, úgy ahogy, az írást is, én is le tudom írni, megfogalmazni, de már beszélni sokkal kevésbé, csak nagyon egyszerű szinten.

Miért van ez, mert nem javul fél éve ?


2022. máj. 8. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Mert nem erőlteted a beszédet. Keress interneten olyanokat akikkel tudsz angolul beszélni. (Játékok pl..)
2022. máj. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagy ugrást anno az jelentette, hogy még kamaszkoromban rajongtam mindenféle sztárért, meg hírességért, akikről angolul volt csak anyag, így rá voltam kényszerülve hogy minden interjút, meg cikket ami erdekelt, angolul olvassak el, és ha kell szótárazzak. Ami videó volt, nagy részét nem értettem, volt hogy napokig próbáltam megérteni egy-egy mondatot, hogy mit mond, és hallás alapján írtam be a szótárba valamit, amire ugye nem volt semmi találat, mert nem jól hallottam, nem tudtam mit kéne hallani 😅 Mindenesetre így nem volt benne a "tantermi jelleg meg szigor" az egészben, és nekem például ez sokat jelent bármi tanulásánál. (Nemrég előkerült egy ilyen videó és nagyon bizarr volt hogy értettem azt a részt, amire anno rékerestem és az istennek nem értettem)

A filmek bármilyen videó, zene, podcast, youtuber, angol nyelvű könyv (az Oxfordos vékony feketékből vannak szintek is) segít. Nem baj, ha nem értesz meg mindent, vagy nem tudod lefordítani szó szerint, a lényeget értsd. Ha meg azt sem, csak simán menj tovább. Az is sokat számít, ha csak a hátterben hallgatod, vagy futtatod rajta a szemed, fejben meg megy a kiejtés, de le se fordítod, nem is azzal a céllal hallgatod/olvasod hogy érts mindent szóról szóra, hanem csak hogy foglalkozz a nyelvvel egy kicsit, hangolódj.

A másik lórúgás meg az volt, amikor a szintemhez képest egy kicsit jobb csoportba kerültem, és picit bedobtak a mély vízbe. Az elején nem nagyon volt önbizalmam, de amit tudtam megtettem már a tanulást illetően, és egy idő után összeszokott az egész csapat (nem csak én voltam így, mások is).

Plusz, jó ha van valaki aki tud beszélgetni veled angolul, tanár, családtag, barát, szomszéd stb., de úgy hogy figyelembe veszi, hol tartasz.

2022. máj. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Anno a beszéd nekem is nagy mumus volt, pedig írni-olvasni tök jól tudtam. Sőt, hallás alapján is egész jól értettem a szövegeket, ha nem hadartak bennük. De megszólalni már nehéz volt, főleg spontán beszélni. Én úgy fejlesztettem magam, hogy sok filmet néztem angolul, és mindet angol felirattal. Úgy mindig tudtam követni, hogy mit mondanak, akkor is, ha hadartak, vagy ha számomra ismeretlen szavakat mondtak. Hallás alapján meg szépen észrevétlenül beépültek a tudásomba a sokszor hallott kifejezések, meg a nyelv ritmusa, "dallama", és nem kellett tudatosan keresgélnem, hogy erre vagy arra a kérdésre mit is válaszoljak, hanem csak jöttek spontán a sokszor látott szituációk alapján a hozzájuk kapcsolódó gyakori kifejezések.
2022. máj. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3 dettó ugyanez
2022. máj. 8. 23:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok gyakorlás kell ahhoz, nogy már ne kelljen "fordítanod+ a beszélgetést.

A 3-as módszere múdszere is jó.

2022. máj. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
akkor fog javulni amikor elengeded azt, hogy javuljon és arra fókuszálsz, hogy olyan tartalmat fogyassz ami javít autómatikusan ( ami érdekel, angolul ), és ezt habitussá teszed
2022. máj. 9. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!