Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki állítása szerint...

Ha valaki állítása szerint undorodik és nem képes az intimitásra, azon muszáj javítani(tekintve hogy ez természetes dolog és szükség van rá ahhoz hogy párja legyen az embernek) vagy hagyni kell hogy egyedül legyen egész életében?

Figyelt kérdés

Lehetséges hogy valaki más miatt menjek pszichológushoz, hogy én is megtudjam hogy mi lehet vele a gond és tudjak neki esetleg segíteni?


A fő kérdésem valóban ez hogyha valaki 30 éves kora körül még sosem volt kapcsolatban, azon muszáj dolgoznia, vagy hagyni kell hogy így maradjon?


Az unokatesóm miatt kérek segítséget, aki nagyon fontos nekem.

Rajtam kívül senki nem tudja róla, hogy 30 éves kora körül még szűz.

Ez ugye már eleve nagyon ritka

Én sem tudtam, pár éve lett szorosabb a kapcsolatunk és mikor együtt éltünk egy darabig nekem először elmondta hogy már elege van abból hogy csesztetik azzal hogy mikor lesz férje mert csak nekem elmondja most hogy ő undorodik a szextől, sírni tudna miatta, undorodik a férfiak nagyrészétől és hogy még senkinek nem mondta el, de még soha nem volt senkivel….


Lesokkolt hogy ez a helyzet vele és alig hittem el.

Tovább kérdeztem és azt mondta hogy nem tudja megmondani miért van ez.

Nem emlékszem pontosan minden szavára de arra igen hogy azt mondta hogy nem tudja ez miért van de szinte senki nem vonzza, nem bír a szemébe nezni az embereknek és nem érti hogy szex/csók után hogy bírnak egymás szemébe nézni a párok.

Illetve fél a fájdalomtól, fél levetkőzni…

Nagyjából ennyi maradt meg


Azt hozzáteszem hogy egy nagyon szép nőről van szó, 20 évesnek néz ki még mindig, az utcán, bulikban, strandon, a boltban mindenhol megnézi kb az összes férfi. Oda is szoktak hozzá jönni, mikor velem van akkor is.

Tehát nem az udvarló hiánnyal van a gond…


Az is igaz hogy sajnos a családunk elég toxikus, a szüleink testvérek és mindkettő elég ideggyenge…

Neki is vannak régóta depresszív szakaszai, ezt kamaszkorunk óta tudom.


Kérdés hogy hogy lehet ezen segíteni, hogy ne maradjon társ nélkül(mert egyébként magányos) és vajon mi lehet ennek az oka?

Mert nekem nincs ötletem….


Ha én elmegyek pszichológushoz ezzel, ő tud nekem segíteni hogy mi lehet vele? (Őszintén a kíváncsiság is hajt)


aug. 1. 17:47
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
88%
Az ő dolga, nem a tied.
aug. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
88%
Nehéz ügy, de elmennék a helyedben a pszichológushoz azért, hogy elmondhassa neked, hogy a hölgynek kell meglátogatnia.
aug. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
91%
Ha valaki nem akar kapcsolatot,szexet-az csak beteg lehet,és kezeltetni kell?
aug. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet tudni, de itt fennáll a lehetőség, hogy ez van. Ilyet még nem hallottam.
aug. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
88%

Ezt kedves kérdező úgy hívják hogy aszexuális. Teljesen normális dolog, nincs szüksége kezelésre, csak arra hogy unokatesód tudjon arról hogy ez egy létező dolog és sok ilyen ember van.

Az aszexualitással pedig együtt lehet élni, ugyanúgy lehet társa az embernek, csak a társának is aszexuálisnak kell lennie. Támogasd hogy benne tudjon lenni ilyen közösségekben, és találhat magának olyan párt akivel minden téren össze passzolnak.

aug. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
0%
Attól, hogy van neve, még nem normális nem igényelni. A gyilkosság sem normális, mégis van neve, és nem kell elfogadni.
aug. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
75%
Nem a szexuális véletlenül? Nem ő az egyetlen. Vannak ilyen közösségek, ahol hasonló párt is tzd találni. De például aki egyben aromantikus, annak erre sincs szüksége. De hogy az ő esetében mi a helyzet, nem lehet megmondani. Tudni kéne, ő mennyire vágyik és mire. Ha nem vágyik ezekre, akkor nem kell neki semmiféle kezelés.
aug. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Csak h attól hogy valaki aszexuális attól még másnak nem árt vele.


Természetesen ha az unokatestvért zavarja az egész, akkor előbb O magának lenne érdemes pszichológushoz fordulni, hátha tényleg van valami oka, pl. Trauma ami okozhatta, vagy tényleg így született. Mert ha az utóbbi derül ki akkor nincs az a kezelés amivel "kigyógyulna" ebből az undorból

aug. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha aszexuális, akkor ez nála így működik.

Ő kérte, hogy az ő nevében keress fel szakembert? Vagy a háta mögött, a tudta nélkül adnád ki a titkát, amit nem ok nélkül nem oszt meg mással?

Akármi is okozza nála ezt az érzelmi blokkot, az nem a te dolgod. Hagyd békén. Ha nem kérte a segítséget, ne avatkozz az életébe. Nem tudom hány éves lehetsz, de egyik pszichológus sem fogja kiszopni a kisujjából, hogy mi van a nővel. Ez a tudományág nem jóslás vagy gondolatolvasás.

aug. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim válasza:
34%
Ha neki így jó... Addig míg ő ezen nem akar változtatni nem lehet rajta segíteni. Tőled viszont nagyon szép dolog, hogy segíteni akarod ilyen módon is akár.
aug. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!