Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki állítása szerint...

Ha valaki állítása szerint undorodik és nem képes az intimitásra, azon muszáj javítani(tekintve hogy ez természetes dolog és szükség van rá ahhoz hogy párja legyen az embernek) vagy hagyni kell hogy egyedül legyen egész életében?

Figyelt kérdés

Lehetséges hogy valaki más miatt menjek pszichológushoz, hogy én is megtudjam hogy mi lehet vele a gond és tudjak neki esetleg segíteni?


A fő kérdésem valóban ez hogyha valaki 30 éves kora körül még sosem volt kapcsolatban, azon muszáj dolgoznia, vagy hagyni kell hogy így maradjon?


Az unokatesóm miatt kérek segítséget, aki nagyon fontos nekem.

Rajtam kívül senki nem tudja róla, hogy 30 éves kora körül még szűz.

Ez ugye már eleve nagyon ritka

Én sem tudtam, pár éve lett szorosabb a kapcsolatunk és mikor együtt éltünk egy darabig nekem először elmondta hogy már elege van abból hogy csesztetik azzal hogy mikor lesz férje mert csak nekem elmondja most hogy ő undorodik a szextől, sírni tudna miatta, undorodik a férfiak nagyrészétől és hogy még senkinek nem mondta el, de még soha nem volt senkivel….


Lesokkolt hogy ez a helyzet vele és alig hittem el.

Tovább kérdeztem és azt mondta hogy nem tudja megmondani miért van ez.

Nem emlékszem pontosan minden szavára de arra igen hogy azt mondta hogy nem tudja ez miért van de szinte senki nem vonzza, nem bír a szemébe nezni az embereknek és nem érti hogy szex/csók után hogy bírnak egymás szemébe nézni a párok.

Illetve fél a fájdalomtól, fél levetkőzni…

Nagyjából ennyi maradt meg


Azt hozzáteszem hogy egy nagyon szép nőről van szó, 20 évesnek néz ki még mindig, az utcán, bulikban, strandon, a boltban mindenhol megnézi kb az összes férfi. Oda is szoktak hozzá jönni, mikor velem van akkor is.

Tehát nem az udvarló hiánnyal van a gond…


Az is igaz hogy sajnos a családunk elég toxikus, a szüleink testvérek és mindkettő elég ideggyenge…

Neki is vannak régóta depresszív szakaszai, ezt kamaszkorunk óta tudom.


Kérdés hogy hogy lehet ezen segíteni, hogy ne maradjon társ nélkül(mert egyébként magányos) és vajon mi lehet ennek az oka?

Mert nekem nincs ötletem….


Ha én elmegyek pszichológushoz ezzel, ő tud nekem segíteni hogy mi lehet vele? (Őszintén a kíváncsiság is hajt)


aug. 1. 17:47
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

És te egyedül élsz? És így jól leszel 70 éves korodig?

Mert azért ez nagyon ritka. Ne haragudj de te nem annyira vagy releváns így mert nem sok ember bírná a gondolatát annak hogy évtizedekig egyedül van…

Látod te is néha biztos hogy nyilván elmebeteg idősek vannak akik egyedül élnek.

Bár nem is az időskorrol van szó, hol van az még… a mostról van szó meg a 30as éveiről…


Azt is irtam hogy hallottam sírni mikor együtt laktunk. Aztán azt mondta hogy nem kap levegőt de már megszokta hogy van ilyen. Majd másnap már jól volt megint…


Én azt gondolom hogy a toxikus családunk is lehet az ok, de én közel sem vagyok olyan rossz állapotban mint ő….


Ezen hogy segítenek?

aug. 2. 01:53
 22/40 A kérdező kommentje:

Ja és láthatóan az sem segít rajta ha együtt lakunk hiszen akkor láttam csak igazán hogy nincs jól. Mert én aztán ott vagyok neki de egy unokatestvér az nem pár

Meg nekem is dolgoznom kell, stb…


Fogalmam sincs hogy mi lehet vele és hogy mennyire normális dolog ez amit bevallott nekem.

aug. 2. 01:55
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, attól hogy esetleg aszexuális az unokatesód, az nem jelenti azt hogy romantikára és társra nem vágyhat, pusztán szexet sohasem akár egy kapcsolatban.


Nekem van aszexuális barátom, és van egy aszexuális párja, 3 éve jól megvannak. Megvannak a határaik, nincs köztük szex, de kézfogás, csók, kisebb romantikus érintések igen.

aug. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

De akkor ők nagyon szerencsések hogy megtalálták egymást

És én nem vagyok benne biztos hogy ő aszex

Olvastam itt erről és a többség semmi esélyt nem ad általában hogy valaki találjon aszex párt aki tetszik is neki

De meg fogom tőle kérdezni ez az aszex dolgot.

aug. 2. 16:35
 25/40 anonim ***** válasza:

21-esre válaszolnék: igen. Én magam nem vagyok asszex, inkább aromantikus talán, ha létezik ilyen. Van igényem mély emberi kapcsolatokra, barátságokra, de az tuti, hogy nem akarok együtt élni senkivel. Se lakótársként, se partnerként, se rohadtul sehogy. Ettől függetlenül van igényem emberi kapcsolatokra, vannak barátaim, sőt, a múltban szerelmes is voltam és valószínű még leszek is, egyszerűen csak szeretném, ha az otthonomban tényleg teljesen egyedül lehetnék.

Egyébként a meleg társkeresők mintájára lehetne ilyet is csinálni. Társkereső embereknek, akik romantikus vonzalmat éreznek, de szexuálisat nem, mert ha jól értem, az unokatesódnál ez lehet a helyzet.

Egyébként nem gondolom, hogy ezt lehet gyógyítani, szerintem ez ilyen berögzült dolog, mint hogy melyik nemhez vonzódsz. Ebben az esetben egyikhez sem. Azon viszont tud talán egy szakember segíteni, ha a preferenciái miatt magányos és ezért szenved, vagy ha csak úgy "nincs jól", mint ahogy írtad.

aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Egyébként a meleg társkeresők mintájára lehetne ilyet is csinálni. Társkereső embereknek, akik romantikus vonzalmat éreznek, de szexuálisat nem, mert ha jól értem, az unokatesódnál ez lehet a helyzet.


Jó de ilyen az életben nem fog születni..

meg eleve ha annyira leszűkül a kör hogy csak aszexuális emberek választanak egymást közt, akkor még nehezebb lesz párt találni


Igazából engem az is érdekelne nagyon, hogy ez milyen “betegség” lehet, vagy hogy hogy alakulhat ki ilyen állapot.


Nekem ezt nagyon nehéz felfognom hogy naponta látok több száz párt, a világon volt már több milliárd pár és pont én ismerek egy olyat, aki azt mondja hogy neki ez nem megy, undorodik stb….


Nem tudom mennyire kell kívülállónak lenni hogy abba a nagyon pici százalékba tartozz…


Ezért is akarok én elmenni pszichológushoz, hogy erről beszéljek vele


Azt sem tudom hogy melyik irányba kellene terelni. Hogy zárkózzon el teljesen és undorodjon tovább vagy próbálja ki, mint ahogy több milliárd ember is csinálja tehát elvileg az lenne a normális….

Nem tudom őszintén.


Eddig egy férfit ismertem aki ilyen, róla sem tudjuk hogy mi a baja, egy távolabbi nem vérrokon férfi.

50 évesen is az anyjánál lakik, abszolút soha nem volt senkije.

Átlagos külsejű, tehát nem az van hogy torz(mert én erre gondolok mindig először, ha meghallom hogy valakinek 20 felett még nem volt semmilyen kapcsolata…)


Ezért is sokkolt hogy mi van a nővéremmel… aki után ennyi pasi megy és mégse..?


Bocsánat de mivel ezt nem mondhatom el senkinek, így itt adom ki magamból.

Nem tudom mihez kellene vele kezdeni.

aug. 2. 23:24
 27/40 anonim ***** válasza:

"Nem tudom mihez kellene vele kezdeni"


Leginkább semmit.

aug. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

A te hozzászólásodat már egyszer törölték

Nem volt elég?

aug. 3. 00:36
 29/40 anonim ***** válasza:
Nem, nem volt ;)
aug. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Én se venném be a férfiak undorító farkát, inkább lezbikus lennék!
aug. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!