Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki állítása szerint...

Ha valaki állítása szerint undorodik és nem képes az intimitásra, azon muszáj javítani(tekintve hogy ez természetes dolog és szükség van rá ahhoz hogy párja legyen az embernek) vagy hagyni kell hogy egyedül legyen egész életében?

Figyelt kérdés

Lehetséges hogy valaki más miatt menjek pszichológushoz, hogy én is megtudjam hogy mi lehet vele a gond és tudjak neki esetleg segíteni?


A fő kérdésem valóban ez hogyha valaki 30 éves kora körül még sosem volt kapcsolatban, azon muszáj dolgoznia, vagy hagyni kell hogy így maradjon?


Az unokatesóm miatt kérek segítséget, aki nagyon fontos nekem.

Rajtam kívül senki nem tudja róla, hogy 30 éves kora körül még szűz.

Ez ugye már eleve nagyon ritka

Én sem tudtam, pár éve lett szorosabb a kapcsolatunk és mikor együtt éltünk egy darabig nekem először elmondta hogy már elege van abból hogy csesztetik azzal hogy mikor lesz férje mert csak nekem elmondja most hogy ő undorodik a szextől, sírni tudna miatta, undorodik a férfiak nagyrészétől és hogy még senkinek nem mondta el, de még soha nem volt senkivel….


Lesokkolt hogy ez a helyzet vele és alig hittem el.

Tovább kérdeztem és azt mondta hogy nem tudja megmondani miért van ez.

Nem emlékszem pontosan minden szavára de arra igen hogy azt mondta hogy nem tudja ez miért van de szinte senki nem vonzza, nem bír a szemébe nezni az embereknek és nem érti hogy szex/csók után hogy bírnak egymás szemébe nézni a párok.

Illetve fél a fájdalomtól, fél levetkőzni…

Nagyjából ennyi maradt meg


Azt hozzáteszem hogy egy nagyon szép nőről van szó, 20 évesnek néz ki még mindig, az utcán, bulikban, strandon, a boltban mindenhol megnézi kb az összes férfi. Oda is szoktak hozzá jönni, mikor velem van akkor is.

Tehát nem az udvarló hiánnyal van a gond…


Az is igaz hogy sajnos a családunk elég toxikus, a szüleink testvérek és mindkettő elég ideggyenge…

Neki is vannak régóta depresszív szakaszai, ezt kamaszkorunk óta tudom.


Kérdés hogy hogy lehet ezen segíteni, hogy ne maradjon társ nélkül(mert egyébként magányos) és vajon mi lehet ennek az oka?

Mert nekem nincs ötletem….


Ha én elmegyek pszichológushoz ezzel, ő tud nekem segíteni hogy mi lehet vele? (Őszintén a kíváncsiság is hajt)


aug. 1. 17:47
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

30 jah szerintem sem szép… de a férfi viszont igen. Már amelyik

Sajnos nem lehet róluk leszedni

aug. 3. 02:28
 32/40 anonim ***** válasza:
50%

Mármint a farkat?

Ott a vibri! Vagy a műbroki! :)

aug. 3. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

Figyelj hagyjuk ezt, én komolyan gondoltam ezt a kérdést

Ha viccelni akarsz, akkor ne itt tedd

aug. 3. 02:45
 34/40 anonim ***** válasza:
37%
Ez a kérdés önmagában egy vicc. Méghozzá rossz.
aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Jelenthetem még a többi válaszod is
aug. 3. 12:23
 36/40 anonim ***** válasza:
Milyen rossz lehet, hogy mást nem is tudsz csinálni ezen kívül :/
aug. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

Komolyan te nem vagy jól

Ah ilyen csak azért regisztrált erre az oldalra hogy kötekedhessen, érdemben egy betűt nem tud hozzászólni, csak itt éli ki magát…

Gratulálok

aug. 3. 17:36
 38/40 Kései Sirató ***** válasza:
Tetszik neked valaki, aki aszexuális?
aug. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Ha neki jó így, akkor megváltoztatni nem tudod, sőt nagyon káros is lenne.


Viszont a leírtak alapján vannak problémái, mind gyerekkoriak, lelkiek, vagy az abból fakadó frusztráció, hogy nem tud kapcsolatokat kialakítani, illetve az amiatt érzett, hogy a környezete mást vár el tőle, és hogy ezt nem tudja teljesíteni. Ezekkel mindenképpen érdemes lenne foglalkoznia egy szakember segítségével (pszichológus, terápia).


Jó, hogy aggódsz érte, és jó lenne, ha beszélnél vele erről, eljuttatnád pszichológushoz. Viszont neked ott lenni, az nem csak felesleges, de kifejezetten rosszul hangzik (nem vagy szakember, nem tudod mit kell vele ilyenkor tenni, hogyan tudod a feldolgozás felé segíteni, közeli kapcsolatban álltok, nem fog tudni emiatt úgy megnyílni előtted, mint ahogy egy szakembernek kell, stb.). Szóval szerintem ezzel tudnál a legtöbbet segíteni.


Egyébként az magában nem probléma, ha nem szeretne szexuális vagy akár romantikus kapcsolatot, vannak ilyen emberek (aszexuális, aromantikus), viszont ha inkább valamiféle kötődési problémája van, ami mellett vágyna erre, de nem tudja megélni az baj. Az is ha azt érzi, hogy ezeket az irányultságait nem tudja megélni a környezete el nem fogadása miatt.

aug. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

39 természetesen nem az ülésen akartam ott lenni, tudom hogy azt nem lehet, meg az orvos sem adhat róla ki infokat.

Én biztos vagyok benne hogy kötődési problémái vannak, meg egyéb dolgok lehetnek, ezért is gondolom én úgy hogy nem maradhat így


Most különösen aggódom érte, mert már régóta velem sem akar beszélni.

A nyarat nem bírja azt tudom, a hőségtől meg rosszabbul szokott lenni.


Csak annyira egyedi eset ez, hogy nehéz elfogadnom hogy pont az én rokonommal/barátnőmmel történik ez.

Az hogy nehéz neki barátokat/part találni azt megértem, mivel eleve sokkal okosabb az átlagnál, ilyenkor könnyen magányos lesz az ember.

Azért is depressziós, mert szerintem lehet valamilyen állapota ami miatt mindent nagyon részletesen lát, minden kis dolgot észrevesz és emiatt folyton agyal.


Az hogy jó neki hogy egyedül van teljesen, még ha aszex is az is fixen nem igaz. Aromantikus tuti hogy nem, mert ahogy irtam tudom hogy kik tetszettek neki.


Szerintem ezen a helyzeten semmilyen orvos nem tud segíteni és aggódom érte nagyon. Hogy valamit csinálni fog magával.

aug. 31. 21:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!