Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többsége nincs...

Az emberek többsége nincs tisztában a reggel fogalmával, hogy az mit jelent?

Figyelt kérdés

Több embertől is hallottam már, meg én is tapasztaltam, hogy sokszor ha valakinek például reggel 8kor jóreggeltel köszönsz, flegmán és sértődötten jónapottal köszön vissza, meg mondja, hogy ő már mikortól fent van, neki ez nem reggel.


És itt gondolkoztam el, hogy ezek az emberek azt hiszik az a reggel, amikor ők felkelnek? A reggel csupán egy napszakot jelent, tökmindegy, hogy mikor keltél fel, a reggel attól függ, hogy mikor van reggel, hogy a nap mikor kelt fel, nem egy adott ember.


Én is szoktam korán kelni, sosem lennék tiszteletlen senkivel sem, aki korán reggeltől fent van és csinálja a dolgát, sőt tisztelem is. De sosem sértődnék meg, ha valaki egy reggeli napszakban jóreggeltel köszön nekem, mert akkor van reggel, és egy vad idegen ember nem tudja, hogy ki mikor kel fel, és amúgy sem azt jelenti a reggel, hogy ki mikor kel fel.


Most ezen logika alapján, ha valamiért én nekem át kell fordítanom az alvásomat, és este 9kor kelek fel, és nekem valaki jó estéttel köszön, akkor én meg mondjam neki flegmán, hogy INKÁBB JÓ REGGELT! KINEK MI AZ ESTE! ? Ennek az egésznek semmi logikája, nem értem.


aug. 5. 11:11
1 2
 11/11 anonim válasza:

Ebben egy csomó szubjektív elem van, a napszakok határa sincs kőbe vésve (lásd sötétedés), és függ a szituációtól is.


A "jó reggelt"-nek van egy olyan vetülete, hogy ez az első, vagy első néhány interakció a napban. Aki reggel 5-től dolgozik, az 8-kor már jó eséllyel a "jó napot"-ot használja, de ez egyrészt nem hibás, másrészt nem feltétlenül kell célozgatást vagy rosszindulatot belelátni. (Csak akkor, ha az illető egyéb jelekkel is nyilvánvalóvá teszi ezt. Tényleg vannak, akik szeretnek "villogni" - főleg kamaszok és fiatalok felé - hogy ők bezzeg...!)

Akinek nincs problémája saját magával, az legfeljebb konstatálja, hogy a másikkal épp eltérő szakban tart a napjuk, és kész.


Nekem az a véleményem, hogy aki köszön, az már teljesítette az udvariasságot. A legtöbben nem diplomáciai szintű protokoll szerint élünk. Annyiféle életritmus és munkarend van - egy kis "elcsúszáson" igazán nincs értelme fennakadni.


Eü-ben dolgozom; egyszer éjjel 3 körül jött egy pék, aki munkába menet kisebb baleset szenvedett. Ő, akinek már bőven elkezdődött a napja, "jó reggelt"-tel köszönt. Én, aki le sem feküdtem, "jó estét"-tel. Derültünk rajta, nyilván egyikünk sem vádolta a másikat azzal, hogy rosszkor van fent :)

aug. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!