Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az életemben folyamatos...

Ha az életemben folyamatos traumákat szenvedek el, azokból hogy jöhetek ki, hogy egy átlagos életem lehessen, hogy úgy keljel fel reggel, hogy nem fáj a lelkem? A közhelyeket ismerem, amiket mondani szoktak, nem segít, csak rosszabb ha hallom.

Figyelt kérdés
Köszönöm, ha elovasod, és ha tanácsot is tudsz adni. Nézek önfejlesztő videókat, olvasok önfejlesztő könyveket. Jelentkeztem pszichológushoz, aki egyszer fogadott, utána 2 időpontot is lemondott, az is fáj (elutasításként élem meg) Ő mondta, hogy van az életben egy alap szint, Ahogy felnőttem az nagyon mélyen van, aután egy nárcisztikus kapcsolatba kerültem ami feljebb van jobb lett. de az alap szintet még mindig nem ismerem. A felett lenne a jó élet. Röviden nem tudom érdemes e tovább kínlódnom célokat kitűzni amik nem okoznak örömet. bár ne születtem volna meg. a szüleim se akartak, el akartak régen vetetni. anyám nem kezeltette magát de paranoid skizofrén és nárcisztikus is volt (utólag visszagondolva), már nem él 8 éve de érzem a hatását. anayám szeretet nélkül nevelt fel nem dolgozott, segélyekből élt. apám nem ismert el a szemében senki vagyok. Mélyszegénységben nőttem fel amim most van csak magam kapartam össze. senki se foglakozott velem, a suliban csúfoltak, kiközösítettek. utána jött egy férfi az életembe ekivel kinyílt a világ olyan jó volt hogy én kellek valakinek. de 8 év alatt mélyrepülés hullámvölgyek lettek, kiderült számomra, hogy nárcisztikus. és most eldobott 3 hete. És vissza kellett mennem oda ahol felnőttem, ahonnan menekültem. Nem akarom ezt az életet. semmi önszeretet, semmi önbizaolm nincs, nem tudok örülni annak amit elértem. nem okoz örömet, ha valaki azt mondja szép vagyok, el sem hiszem. annyit csalódtam az életben, hogy csak fájdalomból állok. A többit akkor ha érdekel valakit. bocsánat hogy hosszú lett, de ez csak a felszín...

júl. 25. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Olvasd el Máté Gábor: Normális vagy című könyvét.

Elsősorban ne önfejlesztő könyveket olvass, hanem ami a traumával, generációs traumákkal foglalkozik.

júl. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked először is szakember segítsége kell, addig itt hiába írogatna bárki bármit!
júl. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem hatnak a közhelyek. Mert az eszköz hiânyzik. A te egyéni megküzdési stratégiád. Ez csak hosszùtâvú terâpiâban alakul ki.
júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a könyvajánlót, még nem hallottam róla, megnézem van e a könyvtárban. Jól mondjátok semmi eszközöm sincsen, nincs megküzdési stratégiám, nem is tudom az mi, hogy kell csinálni. Az én stratégiám annyi volt, hogy túlélni egyik napot a másik után, tanulni, és dolgozni. Megfelelései kényszerem van, csak mindenkinek jó legyen, és én ne legyek útban, szeretném ha elfogadnának. belül boldogtalan vagyok szorongok fáj az élet, kifele mosolygok és kedves vagyok, csak ne lássák hogy szenvedek, mert úgyis csak elkerülnének, vagy bántanának ha rájönnek. A munkahelyem is gáz sok a nárcisztukus, nem vagyok biztonságban. ugyanúgy rossz ott mint otthon. Szakemberhez csak az korházban dolgozó pszichológushoz tudtam menni, aki aug 23-ra adott időpontot, előtte kérdőjelesen sadott 3-at, abből 1 valósult meg. addig eljutottunk, hogy meséltem pár dolgot, és javasolt pár dolgot- pl amikor el kellett jönnöm az exemtől oda ahol felnőttem (tele traumákkal)akkor legalább az első nap aludjon nálam egy barátnő. megazt mondta ilyenkor szoktak elköltözni messzire és valahol új életet kezdeni. meg hogy a szakítás is gyászfolyamat, ezen végig kell menni, csak nekem rosszabb. ús jogosan érzem azt hogy ilyenkor a meglévő "barátok" is elfordulnak mert nem mindenki bírja el a lelki terhet. és az az érzésem senki sem ért meg és csak elbagatelizálják az érzéseimet közhelyekkel... most is dolgozok és közben sírok, csak félek ne lássák meg a kollégák.
júl. 25. 12:20
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Én nem tudok segíteni, de együttérzek veled.
júl. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a pszichológus nem lesz jó.

A jó pszichológus nem mondja meg mit csinálj. Pont ez a lényeg.

Senkinèl nincs excel táblázatba vezetve hogy hogyan kell élni.

Dolgozol, havi vagy kétheti 15.000 forintot ki kell venned egy magán pszichológushoz, pszichoanalitikushoz, klinikai szakpszichológushoz. A gyógyulásod kulcsa ebben rejlik.

júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!

Ó pedig ezt a pszichológust is ajánlotta egy ismerősöm, hogy jó. akkor nem is tudom milyen aegy jó pszichológus, ha keresek egy magánt ott mire kell számítsak? ha tanácsot ad az nem jó, de akor ez hogy gyógyít engem?


Senkinél sincs excel-mégis másnál valahogy magától értetődnem a dolgok gördülékenyebben mennek, belefognak valamibe és látom hogy nekik milyen. Ha én belefogok valamibe 500 méter hátrányként élem meg a stratrvonalat. pl elkezdtem egy éve a jogsit. akkor amikor az elmélettel megvoltam elkezdtem vezetni. Akkor excem a 7-ik órámnál mondta hogy az is kiderülhet hogy nem vagyok képes vezetni, és hogy felesleges pénzkidobás és minek kezdtem el úgy sem lesz saját autóms sose. és akkor kimondta már egy éve, hogy költözzek haza (nekem az nem haza) akkor összeomlottam sírtam, végül maradhattam nála (mostanáig) de csenddel vert. egy évig. és a vezetés nem ment, végül a 38-ik óránál feladtam...

júl. 25. 13:01
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Olvasd a Bibliát!

Kezd az evangéliumokkal!

Máté 5:3."Boldogok, akik tudják, hogy szükségük van Istenre."

júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 8-as!, de nem vagyok hívő. Tudom, van akinek erőt ad a hit, de ebben én nem tudok hinni.
júl. 25. 15:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!