Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többsége nincs...

Az emberek többsége nincs tisztában a reggel fogalmával, hogy az mit jelent?

Figyelt kérdés

Több embertől is hallottam már, meg én is tapasztaltam, hogy sokszor ha valakinek például reggel 8kor jóreggeltel köszönsz, flegmán és sértődötten jónapottal köszön vissza, meg mondja, hogy ő már mikortól fent van, neki ez nem reggel.


És itt gondolkoztam el, hogy ezek az emberek azt hiszik az a reggel, amikor ők felkelnek? A reggel csupán egy napszakot jelent, tökmindegy, hogy mikor keltél fel, a reggel attól függ, hogy mikor van reggel, hogy a nap mikor kelt fel, nem egy adott ember.


Én is szoktam korán kelni, sosem lennék tiszteletlen senkivel sem, aki korán reggeltől fent van és csinálja a dolgát, sőt tisztelem is. De sosem sértődnék meg, ha valaki egy reggeli napszakban jóreggeltel köszön nekem, mert akkor van reggel, és egy vad idegen ember nem tudja, hogy ki mikor kel fel, és amúgy sem azt jelenti a reggel, hogy ki mikor kel fel.


Most ezen logika alapján, ha valamiért én nekem át kell fordítanom az alvásomat, és este 9kor kelek fel, és nekem valaki jó estéttel köszön, akkor én meg mondjam neki flegmán, hogy INKÁBB JÓ REGGELT! KINEK MI AZ ESTE! ? Ennek az egésznek semmi logikája, nem értem.


aug. 5. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem tudom, hogy ez konkrét időtől függ, vagy sötétségtől, mert téli időszakban már délután 4-kor jóestéttel köszönnek sokan.
aug. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Én az angolszász rendet követem, mivel magyar szerintem nincs. Délig jó reggelt, utána jó napot, kb sötétedéstől jó estét.
aug. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"És itt gondolkoztam el, hogy ezek az emberek azt hiszik az a reggel, amikor ők felkelnek?"


Pontosan így gondolják. Van olyan, aki ezt ki is fejti, ha valaki úgy köszön neki, hogy Jó reggelt! - reggel 4-kor volt, amikor keltem...

aug. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok ezzel amúgy, hogy ha 5-kor keltem akkor én reggel 8-kor már azt mondom, hogy "jó napot".


Viszont nekem a nappal az sokáig tart, szóval én 17-18 óráig "jó napottal" köszönök.


Nyilván ha valaki előbb köszön rám reggel 8-kor úgy, hogy "jó reggelt" akkor nem fogok megsértődni, és én is aszerint köszönök, ahogy rám köszöntek.

aug. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg éjszakai műszakos vagyok reggel 7kor battyogok hazafelé akkor jó estét mert nem aludtam éjszaka én most fogok?
aug. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Metionin ***** válasza:
67%

Nem tudom, nekem ez ilyen felesleges flegmázás, hogy rohadjon ki minden és mindenki, mert neki korán kellett kelni. Általában idősebbektől hallottam, jó adag lenézéssel párosulva. Nem értem, miért nem lehet simán visszaköszönni és kész.

Nekem amúgy 9-10-től van "nap" olyan 18-19 óráig. Ennyi erővel este 9-kor is mondhatnám, hogy hja, hol van még a jó estét, nekem ez még jó napot, mert még közelében sem vagyok a lefekvésnek. Csak mi értelme lenne?

aug. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Nekem a reggel az 4 db kekszet és kávét meg cigit jelent.
aug. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is tudják, mi az a reggel, csak szeretik játszani az áldozatot, hogy te is tudd, milyen rossz nekik.
aug. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hivatalosan 9 óráig reggel van.
aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes kérdés. Vannak fura esetek, főleg fiatalként.


Amikor éppen szembejönnek velem az éjszakás műszakot kezdők/végzők csak a fejemet biccentem. Vagy amikor nagyon korán 2:00-3:00kor el kell indulnom valahova és összefutok valakivel, akkor éjszakát, vagy reggelt? Téli napforduló környékén 16:00-17:00 felé megint kínos helyzet.

aug. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!