Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy számít a véleményük?

Figyelt kérdés

Tudom erős a kérdés, de kifejtem. Nem olyan régen sötétebb lett a hajszínem, és számtalan ember fejezte ki nemtetszését, mindenféle kérdezés nélkül, én az új hajszín témáját még véletlenül sem említettem. Szerencsére én továbbra is imádom, de meglepett, hogy emberek ennyire meggondolatlanul tesznek megjegyzéseket mások változásaira és elgondolkodtatott, hogy ez pontosan így van hízásnál, fogyásnál, bőrproblémánál, bárminél.

Nektek mi volt a legmeglepőbb, amit valaki megemlített? Akár külső, akár belső változás.

Pl. belső változásra volt olyan, aki azt mondta sokkal távolságtartóbb lettem (gyerek voltam,mikor utoljára találkoztunk)


júl. 28. 20:34
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
#30 Nem érzem magam annak, mivel én ismerem magam. És nem azt írtam, hogy minden kritika ilyen, mivel ténylegesen vannak olyanok, amik építenek. De a legtöbben ilyet nem tudnak rendesen megfogalmazni. Az számomra nem építő jellegű kritika, hogy nem áll jól a fekete haj, ha én meg azt szeretem. De mondjuk az igen, ha mondjuk halkan beszélek és nem értenek és ezért szólnak, hogy beszéljek hangosabban. Azért szerintem lehet érezni a kettő közti különbséget. Aki nem érzi azzal nem tudok mit kezdeni. És nem is kívánom tovább folytatni ezt az egészet, mert ez egy meddő vita. És semmi értelme. Ahány ember annyi vélemény. Csak van amit nem érdemes ki mondani.
júl. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Értem mire gondolsz, de pl azt még szívesen meghallgatnám, hogy ha azt mondják, hogy jól áll a fekete haj, akkor is ugyan ilyen kellemetlen neked? Mert ugyan úgy számodra full irreleváns vélemény a pozitív és negatív visszajelzés is ebben az esetben.
júl. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
64%

" az hogy nem akarok másoknak megfelelni pont hogy magában foglalja azt, hogy olyat is felveszek, ami másoknak nem biztos, hogy tetszeni fog rajtam"

Olyat nyilván nem is lehet, hogy valami mindenkinek megfeleljen, nem is ez a cél. De ha valami pl annyira rosszul áll rajtam, hogy a többség megszól érte, ott azért már épeszű ember elgondolkodik, hogy talán nem a többségben van a hiba.

júl. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
66%

#29

Alacsony értelmi és érzelmi szinten miatt forgatod csak ki a másik ember mondandóját.

"jah, hogy a vékony emberek azok nyáron hosszú nadrágban, meg hosszú ujjú pólóban szaladgálnak, nem rövid nadrágban meg trikóban, mert rajtuk nincs zsírréteg így nincs melegük. Logikus."


"Az meg, hogy életed során nem veszel fel előnytelenül álló ruhát, hát szerintem lehetetlen."

Drágaság, ne magadból indulj ki. Én még horgászatkor és túrázáskor is mindig úgy öltözködöm fel, hogy ne legyen a ruha előnytelen. És nem a másik miatt, hanem magam miatt, mert igényes nő vagyok minden téren.


"És számomra az a szegénységi bizonyítvány, ha valaki arról próbál meggyőzni, hogy a véleményével, csak segíteni akar, miközben csak gúnyolódik rosszindulatúan a másikon, hogy megbántsa a másikat, mert nyilván ettől többnek érzi magát."

Megint csak magadból indulsz ki, mivel a gúnyolódás jutott előbb eszedbe, hogy biztos csak a másik gúnyolódik a másikon. Ez van, te ilyen vagy. Ha elmondom őszintén, hogy pl. ez a ruha előnytelen rajtad, az nem gúnyolódás miatt van. 🤦🤷 De hát mondom, alacsony értelmi és érzelmi szinted miatt csak a rosszat feltételezed a másikról. A hiba benned van.

júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!