Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy számít a véleményük?

Figyelt kérdés

Tudom erős a kérdés, de kifejtem. Nem olyan régen sötétebb lett a hajszínem, és számtalan ember fejezte ki nemtetszését, mindenféle kérdezés nélkül, én az új hajszín témáját még véletlenül sem említettem. Szerencsére én továbbra is imádom, de meglepett, hogy emberek ennyire meggondolatlanul tesznek megjegyzéseket mások változásaira és elgondolkodtatott, hogy ez pontosan így van hízásnál, fogyásnál, bőrproblémánál, bárminél.

Nektek mi volt a legmeglepőbb, amit valaki megemlített? Akár külső, akár belső változás.

Pl. belső változásra volt olyan, aki azt mondta sokkal távolságtartóbb lettem (gyerek voltam,mikor utoljára találkoztunk)


júl. 28. 20:34
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
52%

Normális emberi kapcsolatokban elhangzik az a kérdés, hogy "elmondhatom-e a véleményemet ezzel és ezzel kapcsolatban?" Minden más kéretlen tanácsadás. Ez így, hiába nem tetszik. Kérdés nélkül nem kell állandóan pofázni. Sajnos rengeteg a közléskényszeres ember, aki egész életében csak beszél, de soha nem mond semmit.

De sajnos látom, hogy ismét ez van itt is. Zárt elmék kapuján pedig felesleges kopogtatni, főleg, ha valaki belülről zárja magára az ajtót.

További jó eltiprását a maradék emberiségnek.

júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
36%

"Normális emberi kapcsolatokban elhangzik az a kérdés, hogy "elmondhatom-e a véleményemet ezzel és ezzel kapcsolatban?"

Pont hogy normális emberi kapcsolatokban nincs szükség ilyen felesleges modoroskodásra, hiszen teljesen természetes hogy megosztjuk egymással, hogy szerintünk rossz vagy jó a döntés amit a közösségünk egy tagja hozott/készül meghozni.

júl. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
48%

Srácok, srácok. A bók is vélemény. Akkor ne bókoljunk senkinek?

Ne legyetek már nevetségesek.

júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
47%
2: Te bolond vagy, az 1-esnek igaza van. Nekem a barátaim megmondják az igazat és nem köntörfalaznak hazugsággal.
júl. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
68%
A vélemény olyan mint a segglyuk. Mindenkinek van, de úgy igazán nem vagy kíváncsi a másikéra…
júl. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
48%
Nekem nem nagyon szoktak beszólni. Talán a kinézetem miatt. 100kg izom és teljes test tetoválas. 😁
júl. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
37%

#11

Látom, neked sincsenek normális kapcsolataid. Szüleidtől is majd elvárod, hogy feltegyék a nagy kérdést, hogy "Drága kisfiam, elmondhatom-e a véleményemet?"

Ez kurvá..rá nevetséges.

Azért normális egy kapcsolat, mert nincs szükség hivataloskodásra, bármikor bármit közölhetsz a másiknak kérdés nélkül.

Abban pedig nincs semmi rossz, hogy ha megjelenész új frizurával, akkor mindenki azonnal elmondja a véleményét ezzel kapcsolatban. Csak az éretlen hisztik kisgyerekek nem képesek feldolgozni és duzzogca elvonulnak, ha a másiknak az nem tetszik, ami neki igen. A kérdező egy hisztis kisgyerek, mert durcizva idejött kiírni egy kérdést. Egy érett felnőtt ember szimplán csak elfogadta volna, és azonnal tovább lépett volna azon, ha a másiknak valami nem tetszik. Nem őrlődik rajta.

Nem kell engedélyt kérni ahhoz, hogy egy szimpla megjegyzést tegyünk egy új dologgal kapcsolatban. Ez a nevetség kategória, ha ehhez engedély kell. 🤣🤦 Ilyenkor inkább magatokra nézzetek, hogy miért reagáltok egy negatív dologra ilyen gyerekesen.

júl. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
0%

Jav..duzzogva...

...magatokba nézzetek...

júl. 29. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
54%
Ha látom, hogy a másiknak tetszik úgy a haja, ahogy van vagy a ruha, amit vett, akkor miért kell megbántani fölöslegesen? Ez nem olyan, mint mikor valaki hülyeséget készül csinálni és azzal kapcsolatosan fejtem ki a véleményem. Az egyikkel rombolok, a másikkal csak segíteni akarok. Szóval nagyon nem mindegy, hogy mit véleményezek. Amúgy meg bírom, mert az ilyen emberek persze, akkor nem szólnak, mikor fogkrémes a szám vagy fikusz lóg ki, hogy nem menjen úgy végig az ember a tömegen. Csak akkor tud szólni, mikor kritizálni kell...
júl. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
22%

"Ez nem olyan, mint mikor valaki hülyeséget készül csinálni és azzal kapcsolatosan fejtem ki a véleményem."

De, pontosan ugyanolyan ez is. Hisz ha valaki olyan stílust vesz fel, ami nagyon nem áll neki jól, az is egyfajta hülyeség, ami miatt sokan negatív véleményt alkothatnak róla. Mert tetszik vagy sem, de a megjelenés az egyik legalapvetőbb dolog, ami alapján az emberek képet alkotnak rólad.

júl. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!