Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy számít a véleményük?

Figyelt kérdés

Tudom erős a kérdés, de kifejtem. Nem olyan régen sötétebb lett a hajszínem, és számtalan ember fejezte ki nemtetszését, mindenféle kérdezés nélkül, én az új hajszín témáját még véletlenül sem említettem. Szerencsére én továbbra is imádom, de meglepett, hogy emberek ennyire meggondolatlanul tesznek megjegyzéseket mások változásaira és elgondolkodtatott, hogy ez pontosan így van hízásnál, fogyásnál, bőrproblémánál, bárminél.

Nektek mi volt a legmeglepőbb, amit valaki megemlített? Akár külső, akár belső változás.

Pl. belső változásra volt olyan, aki azt mondta sokkal távolságtartóbb lettem (gyerek voltam,mikor utoljára találkoztunk)


júl. 28. 20:34
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
21%
Vedd építő jellegű kritikának. Magyarán: xarul nézel ki, hiába örülsz az új színnek, az összehatás egy f0s lett.
júl. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
30%

Vagyis az is egy szimpla, ösztönös segíteni akarás, ha megmondják neked hogy valami nem áll jól.

Gond maximum azzal lehet, hogy hogyan adják ezt elő, hogyan fogalmaznak.

júl. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
48%

#19

Rengeteg elhízott csaj vesz fel haspólót tapadós nadrággal, és azt hiszik magukról, hogy k..rva szépek, és jól áll nekik. Pedig pont, hogy nekik nem áll ez jól. Ez csak egy példa volt erre: "Ha látom, hogy a másiknak tetszik úgy a haja, ahogy van vagy a ruha, amit vett, akkor miért kell megbántani fölöslegesen?"

Mert pont, hogy egy külső szemlélő jobban látja a dolgokat, mint te magad.

júl. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
40%
A hülyeséget olyan értelemben értettem, ami az életkörülményeid negatív irányban befolyásolná. Az,hogy másoknak nem tetszik egy embernek a külseje az azokról az emberekről szól, akiknek nem tetszik és nem arról az egyénről, aki azt örömmel viseli... Nem mindenkinek abból áll az egész élete, hogy másoknak megfeleljen , hisz nem is lehet. Van egy csoport, akinek tetszik a stílusa és van akinek nem. És elég szomorú, hogy itt a nagy fogadjuk el egymást olyannak, amilyen korszakban még ilyenek léteznek, hogy külső alapján ítélnek egyesek. Egy magas érzelmi intelligenciával rendelkező személy pont, hogy nem fog elítélni, de abból van sajnos a legkevesebb.
júl. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
19%
#23 Nem azért veszi fel, mert azt hiszi, hogy jól áll, hanem azért, mert meleg van és nem érdekli, hogy másoknak ez nem tetszik, azért még nem fog szarrá sülni egy sátor ruhában, mert szerinted az az, amit fel kellene vennie...
júl. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
30%

#24

Hogy nem akarsz másoknak megfelelni, és hogy direkt olyan stílust veszel magadra, ami másoknak nem tetszik, ez két külön dolog.

júl. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
#26 az hogy nem akarok másoknak megfelelni pont hogy magában foglalja azt, hogy olyat is felveszek, ami másoknak nem biztos, hogy tetszeni fog rajtam. Egy csomó mindenkinek nem tetszik egy csomó minden. Ha az ember e szerint él, akkor ki sem menne az utcára...
júl. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
30%

#25

Talán, ha lefogyna, akkor nem lenne annyira melege, mivel a zsírréteg fűt. 😉


Az meg szerintem szegénységi bizonyítvány, ha valaki úgy öltözködik, hogy tisztában van azzal, hogy egyáltalán nem áll jól neki azaz adott ruha.

júl. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
34%
#28 jah, hogy a vékony emberek azok nyáron hosszú nadrágban, meg hosszú ujjú pólóban szaladgálnak, nem rövid nadrágban meg trikóban, mert rajtuk nincs zsírréteg így nincs melegük. Logikus... Az meg, hogy életed során nem veszel fel előnytelenül álló ruhát, hát szerintem lehetetlen. Hírességekel is nem egyszer előfordult, pedig őket öltöztetik is... És számomra az a szegénységi bizonyítvány, ha valaki arról próbál meggyőzni, hogy a véleményével, csak segíteni akar, miközben csak gúnyolódik rosszindulatúan a másikon, hogy megbántsa a másikat, mert nyilván ettől többnek érzi magát. Hát elárulom, hogy nem így kellene. Az önfejlesztés sokkal jobb lenne...
júl. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
20%

#29 te annyira beszűkült látókörű vagy. Nem rosszból mondom, de biztos annak fogod venni.

Tudod az, ha valaki kritizál nem jelenti hogy ezt rosszindulatúan teszi, vagy felsőbbrendűnek tartja magát. Egész egyszerűen van egy észrevétele, ami a másik életére hatással lehet, és ezt megosztja vele mert mondjuk számít neki a másik. Vagy csak alapból jófej. Persze van olyan is mint amit te leírtál, hogy ebben éli ki a kisebbségi komplexusát, de ez töredék. Plusz ha valakinek nem az az első reakciója, hogy vérig sértődik akkor ezekben a bántani akaró kritikákban is meg tudja találni az értelmes kritikát (pl én ilyen vagyok, nem hat meg különösebbek ha valaki az utcán lehülyéz, inkább belegondolok hogy lehet igaza van és hülyeséget csináltam).


Szóval félre kellene tenni a túlérzékenységet, és akkor annyival boldogabb élete lenne pár embernek. Nem feltétlen kell hallgatni másokra, de elvből elvetni a véleményt, mert "úgyis csak bántani akar" szerintem hatalmas hülyeség.

júl. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!