Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ahogy látom, az emberek...

Ahogy látom, az emberek többnyire őszintének tartják magukat és azt is tartják magukról, hogy őszinteséget is várnak el másoktól, mégis, hogy fogadjátok a visszautasítást, vagy ha viselkedésből vagy szavakból kiderül, hogy valaki nem kedvel?

Figyelt kérdés
Szeretitek, ha valaki megmondja nektek, hogy nem vagytok szimpatikusak neki, ti is megmondjátok másoknak? Nem arról beszélek, azt hiszem, hogy kérés nélkül odaállsz a másik elé és elkezded minősíteni, szidni, utálkozni stb. Hanem amikor elkerülhetetlen nyilatkozni, vagy mondjuk a további életed könnyíted meg azzal, ha egyszer kimondod: nem vagy elég szimpatikus nekem ahhoz, hogy többet találkozzak veled. Nem vagy elég értékes nekem ahhoz, hogy több energiát tegyek a kapcsolatunkba, több időt töltsek veled stb. Akár az anyádnak, munkatársadnak, ismerősödnek, szomszédodnak. Mit gondoltok erről? Ez őszinteség? Vagy ilyenkor csak a sunnyogás, a mondvacsinált kifogások lehet a jó megoldás, hogy senki önbecsülése se sérüljön? Akkor ha nem ez az őszinteség, akkor nektek mi?
júl. 27. 12:32
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom neked mitől lesz szebb a napod, ha valakinek jól megmondod, hogy unalmasnak találod, de egészségedre. Én a számomra unalmas emberekkel szimplán nem tartok kapcsolatot, nem érzem szükségét annak, hogy azért egy jót belerúgjak valami negatív megjegyzéssel xD
júl. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Én kibírnám, hogy ne mondjam el, csak eltűnjek, de van, hogy megkérdezik, magyarázatot kérdeznek. Ezt írtam a legelején is, hogy nem a kéretlen megnyilvánulásról beszélek, hanem a választ kérdés előzte meg.

Ha nekem a belerúgás mégis örömet okoz, ez rólam szól.

júl. 28. 10:20
 23/24 A kérdező kommentje:
Aki privátban írja, hogy gonosz és önző vagyok, el tudom fogadni ezt. Értem, hogy mások jobb emberek.
júl. 28. 10:38
 24/24 anonim ***** válasza:
Kit érdekel?
júl. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!