Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ahogy látom, az emberek...

Ahogy látom, az emberek többnyire őszintének tartják magukat és azt is tartják magukról, hogy őszinteséget is várnak el másoktól, mégis, hogy fogadjátok a visszautasítást, vagy ha viselkedésből vagy szavakból kiderül, hogy valaki nem kedvel?

Figyelt kérdés
Szeretitek, ha valaki megmondja nektek, hogy nem vagytok szimpatikusak neki, ti is megmondjátok másoknak? Nem arról beszélek, azt hiszem, hogy kérés nélkül odaállsz a másik elé és elkezded minősíteni, szidni, utálkozni stb. Hanem amikor elkerülhetetlen nyilatkozni, vagy mondjuk a további életed könnyíted meg azzal, ha egyszer kimondod: nem vagy elég szimpatikus nekem ahhoz, hogy többet találkozzak veled. Nem vagy elég értékes nekem ahhoz, hogy több energiát tegyek a kapcsolatunkba, több időt töltsek veled stb. Akár az anyádnak, munkatársadnak, ismerősödnek, szomszédodnak. Mit gondoltok erről? Ez őszinteség? Vagy ilyenkor csak a sunnyogás, a mondvacsinált kifogások lehet a jó megoldás, hogy senki önbecsülése se sérüljön? Akkor ha nem ez az őszinteség, akkor nektek mi?
júl. 27. 12:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nem ghostrol beszélek. Annyi is elég ugy erzed nem passzoltok. Sőt ez lenne a valo igaz is.

Mert az hogy ő ebben sz.r meg abban meg amanban neked attol másnak lehet po t forditva van es pont azért az isten lesz

júl. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
11: de ha azt mondom, hogy szerintem vagy nekem, akkor minden rendben van, nem?
júl. 27. 13:35
 13/24 A kérdező kommentje:
Pl.: anyád kevésnek találja a látogatásaid számát. Megmondod neki, hogy a hátad közepére se kívánod a társaságát, nem érdekelnek a témái, a panaszkodása, nem passzoltok össze?
júl. 27. 13:36
 14/24 anonim ***** válasza:

#5 basszus akkor se mondunk olyat embereknek, hogy “nem vagy elég értékes nekem”, te érzelmi analfabéta vagy, hogy nem érzed ezzel a problémát?🤣Azt a helyzetet se tudom elképzelni, hogy ülök egy randin, szemben velem a partnerem, és a végén így a képébe mondom, hogy “na jó volt dumálni, de nem tartalak elég szórakoztatónak, unalmas vagy, mégegyszer nem indulnék el otthonról, hogy lássalak, de további minden jót”, én ilyen után köpni-nyelni nem tudnék a döbbenettől, hogy mekkora tuskók léteznek.


Ha valaki ennyire nem érzi a határt az őszinteség és a tuskóság között, annak komoly problémák vannak a szociális készségei és az empátiaérzék terén. Őszintének lenni nem azt jelenti, hogy nem kell megválogatni a szavaidat.

júl. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

#13

Ezt is meg lehet mondani őszintén, ahogy mindent, de a tálalás módja a nem mindegy.

Opció A: Muter, nem bírlak elviselni, mert leszarom, amiről beszélsz és különben is folyton csak panaszkodsz, nem vagyok kíváncsi a problémáidra.

Opció B: Anya, szeretlek, de úgy érzem nagyon negatívan látod a világot és mindennel csak a bajod van. Ez átragad rám is és ettől nem érzem jól magam. Próbálj meg a jóra fókuszálni, mesélj arról, hogy milyen jó/érdekes dolgok történtek veled, azokat sokkal szívesebben hallgatom! Persze ha problémád van, azzal is szívesen segítek.


Mindkettőnek ugyanaz a lényege, csak a stílus az, ami rohadtul nem mindegy…érted.

júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Úgy érzem más irányba tart az életünk, megváltozott az érdeklődési körünk, nekem kevesebb lett a szabadidőm. Így mondanám el, hogy ne fullra csak őt hibáztassam. Mindent a másikra tolni nem őszinteség, mert hiányzik belőle az önreflexió.
júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz vele beszélni akkor minek kezdek "pocskondiázni" azzal hogy neked mi bajod vele.

Neki meg az lehet a baja veled hogy bajod van vele. Kúttalan vita.

júl. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

1: én nem azért nem akarok általában emberekkel lenni, mert nem tartom elég pontosnak, megbízhatónak, rendszeretőnek. Lehet, hogy neked ezek az okok, nekem nem. Nem emlékszem ilyen esetre, hogy valakinek ezért negligáltam a társaságát. Ha ezt mondanám valakinek, lehet, hogy fogadkozna, hogy jó, de mostantól...stb. És még a végén tényleg elkezdene pontos lenni. De nekem nem ezért nem kell, hanem mert nem jó vele lenni.

Nem passzolunk? Igen, lehet, hogy valaki ebből ért. Ha nem, és elkezdene kérdezősködni, de mi az, ami miatt nem, továbbra se látok más lehetőséget, mint a fentieket megmondani: nem jó társalgó, unalmas, nem szórakoztat, nem töltődök tőle, nagyon nagy különbségek vannak köztünk világnézetben, műveltségben stb.

Egyetértek veletek, valószínűleg súlyos hiányaim vannak empátia, szociális készségek terén.

16: kevesebb lett a szabadidőm? De hát ez nem lenne igaz. Nem lett kevesebb, csak vele nem akarok időt tölteni. Nem akarok hazudni. És szerintem ha azt mondom: NEKEM nem elég jó a társaságod, a saját érzéseimről beszélek, miért hibáztatnám a másikat ilyen mondatokkal? Nem azt mondom, hogy de szar, unalmas ember vagy, mindenki utál, mert nem vagy jó társalgó, egysíkú vagy, mint az állat...nem minősítettem, annyit állítok, hogy az én ízlésem ilyen, nem kérek belőle.

15: anya, szeretlek, de????? Mindenki tudja, hogy a de előtti részek semmisek a kommunkációnkban.


Nem kommunikálok így, csak véleményeket kértem. Túl sokszor hallottam az őszinteség fontosságát hangsúlyozni, otthon meg csak megjátszós kommunikációt láttam, változtatni akartam ezen, a mostani vélemények alapján senki se őszinte. Én se. Néhányszor próbálkoztam vele, nem jött be. Én úgy védem magam az ilyenektől, hogy elébe megyek. Sose tenném ki magam ilyen helyzetnek, hogy valaki ilyet mondhasson nekem. Ha valaki nem keres, megértem ennyiből is, nem kérdeznék rá konkrétan az okokra.

júl. 28. 09:01
 19/24 anonim ***** válasza:

“ nem jó társalgó, unalmas, nem szórakoztat, nem töltődök tőle, nagyon nagy különbségek vannak köztünk világnézetben, műveltségben stb.”


Csak mert veled nem találja az összhangot, attól még mással lehet baromi csacsogós és érdekes. Ezért ne húzz rá olyan bélyegeket, amiket csak a veled való kapcsolata szül. Csak mert veled unalmas, attól még ő nem biztos, hogy összességében egy unalmas ember. Érted? Te is biztos unalmas vagy valakinek, ettől még biztos nem esne jól, ha a képedbe vágná, hogy szar társaság vagy.

júl. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Persze hogy unalmas vagyok, tudom. A legtöbb ember az.

Továbbra is azt mondom, mindenkinek úgy mondanék ilyet: NEKEM. SZERINTEM. És szerintem így OK. A saját ízlésemről, megélésemről szerintem megfogalmazhatok dolgokat.

júl. 28. 10:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!