Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ahogy látom, az emberek...

Ahogy látom, az emberek többnyire őszintének tartják magukat és azt is tartják magukról, hogy őszinteséget is várnak el másoktól, mégis, hogy fogadjátok a visszautasítást, vagy ha viselkedésből vagy szavakból kiderül, hogy valaki nem kedvel?

Figyelt kérdés
Szeretitek, ha valaki megmondja nektek, hogy nem vagytok szimpatikusak neki, ti is megmondjátok másoknak? Nem arról beszélek, azt hiszem, hogy kérés nélkül odaállsz a másik elé és elkezded minősíteni, szidni, utálkozni stb. Hanem amikor elkerülhetetlen nyilatkozni, vagy mondjuk a további életed könnyíted meg azzal, ha egyszer kimondod: nem vagy elég szimpatikus nekem ahhoz, hogy többet találkozzak veled. Nem vagy elég értékes nekem ahhoz, hogy több energiát tegyek a kapcsolatunkba, több időt töltsek veled stb. Akár az anyádnak, munkatársadnak, ismerősödnek, szomszédodnak. Mit gondoltok erről? Ez őszinteség? Vagy ilyenkor csak a sunnyogás, a mondvacsinált kifogások lehet a jó megoldás, hogy senki önbecsülése se sérüljön? Akkor ha nem ez az őszinteség, akkor nektek mi?
júl. 27. 12:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%

Ilyen helyzetben azért nem lennék őszinte, mert egy ember értéke teljesen szubjektív, aki neked értéktelen, az másnak lehet a világ közepe, viszont egy ilyen “nekem értéktelen vagy” megjegyzés után hajlamos az ember ezt teljesen magára venni és mindenki számára értéktelennek gondolni magát. Egy életre lelki sérültté és önbizalomhiányossá tehetsz valakit ilyen megjegyzéssel.


Fogalmazd meg kevésbé bántó gyökér módjára azt, hogy miért tartod értéktelennek. Pl. “nem szeretnék veled lenni, mert nem gondollak elég megbízhatónak/pontosnak/rendszeretőnek” vagy ilyesmi, hozz rá igazi példát is, hogy pl. ekkor és ekkor ezt és ezt mondtad/csináltad és ezért gondolom rólad ezeket. Így ebben már semmi sértő nincs, hisz valós esetekre alapozod. Viszont valakit értéktelennek nevezni igazi paraszt dolog.

júl. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Jól. De általában nem kell eljutni oda, hogy az illető kimondja, mivel szavak nélkül is leesik a dolog.
júl. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Én nagyon nyers őszinte vagyok. Mindig a szemébe mondom az illetőnek ha nem kedvelem, idegesít, sok, stb. Sajnos vagy nem sajnos az utolsó amit figyelembe veszek azok az érzések, mert én úgy tartom korrektnek ha mindig megmondom a frankót, és ha velem is mindig őszinték. Engem nagyon nehéz megbántani, úgyhogy lehet ezért vagyok ennyire nyers, mert azt feltételezem hogy mások sem érzékenyek. Minden esetre én azt tudom tisztelni valakiben ha a kellemetlenségek ellenére is van benne gerinc ahhoz hogy megmondja nekem ha nem kedvel, de a 2-nek abban igaza van, hogy ritka amikor ezt valóban ki kell mondani. Általában le szokott esni az embereknek ha valaki nem kedveli őket.
júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
1: nem vagy elég szórakoztató társaság nekem, nem tartalak elég feltöltőnek az életemben, nem érzem magam annyira jól veled (hogy mondjuk még egy órát itt üljek veled, vagy még egyszer kimozduljak az otthonomból stb). Ezek?
júl. 27. 13:25
 5/24 A kérdező kommentje:
1: szerintem a "nem vagy elég értékes nekem" azért nem egyenlő azzal, hogy "értéktelen vagy". Szerintem nem ezt jelenti. Nem is ezt mondják a szavak se, és a jelentéstartalom se.
júl. 27. 13:26
 6/24 anonim ***** válasza:

De minek kell indokolni? Ha neked nem jo semmiben vki, attol másnak még jó lehet mindenben is.


Teljesen falsh az ilyen kijelentések hogy mert ez az amaz neked nem tetszik, mivel lehet másoknak meg pont az tetszik benne.


Nem dumálni kell hanem akkor huzz el minek beszelsz akkor vele?

júl. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
1: nem vagy nekem elég jó beszélgetőpartner, mert csak közhelyeket puffogtatsz. Nem vagy nekem elég tartalmas partner, mert szerintem felszínes vagy, pl. nézd csak, milyen programok vagy beszédtémák foglalkoztatnak téged. Vagy akár a másik véglet, ennek az ellentéte: nem vagy a számomra jó partner, mert úgy érzem, csak nagyon komolyan és emelkedetten lehet veled beszélgetni, én ennél könnyedebb szórakozásra vágyom, te az Operában szórakozol jól, én meg a Való Világon, ezért nem szeretnék veled többet beszélgetni.
júl. 27. 13:30
 8/24 anonim ***** válasza:
Nem vagy ezzel önazonos. Ha vkivel nem akarsz szóba állni, akkor tégy is úgy. Azzal lennél őszinte csak.
júl. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Ha az ember szó nélkül többet nem keresi annak a társaságát, akiét egy darabig igen, azt meg nem ghostingolásnak nevezik? Lehet, te nem igényelnél magyarázatot meg szavakat, a viselkedés neked árulkodik és érted a valós jelentését: nem voltam neki elég értékes, nem kér belőlem többet.
júl. 27. 13:31
 10/24 anonim ***** válasza:
A magyarázatokkal már szóba állsz vele ergo önmagadnak mondasz ellent akkor. Önhazudtolsz.
júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!