Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyunk áldozathibáztató...

Miért vagyunk áldozathibáztató nemzet?

Figyelt kérdés
Kérek mindenkit, hogy a kérdés ne merüljön ki a női bántalmazás témában, mert (bár tény hogy az is az), nem csak azon a téren van áldozathibáztatás.
júl. 11. 09:31
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 A kérdező kommentje:
De én is hibáztam. Elkövettem azt, hogy hozzájárultam ahhoz, hogy elbarmolódjon ez a kérdés is, azzal, hogy veled vitatkozok, ahelyett hogy az értelmesebb hozzászólásokra reagálok, mint pl. #1
júl. 11. 12:18
 32/68 Darcy_Raven ***** válasza:

Nem olvasom el, mert mondom ritik hogy csak személyeskedsz.

Maradjunk a témánál. :)

A very well mind cikkje szerint az emberek azért áldozathibáztatnak mert hamis tényezőket azonosítanak az áldozattá váláshoz és biztonságban érzik magukat ha magukból indulnak ki,ezzel biztonságban érzik magukat az áldozattá válástól. Bocsi jobban nem tudom lefordítani. :(

De ez a gondolat hogy a nők azért öltöznek fel hogy gropingolás érzetét keltsék egy buta ember agyszüleménye, incel duma, ők szoktak ezt hangoztatni. És primitív. Innentől mellőzzük a személyeskedést mert gyerekes és bevallom velem is elszaladt a ló, ez abból ered hogy azt gondolom ha azt érzed amit én akkor talán megérted az álláspontomat. De nem így van.

júl. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 Darcy_Raven ***** válasza:
Kérdezek valamit, miért gondolsz feminácinak? Egyáltalán mit takar az hogy femináci? Csak mondom a feminácik a múltbeli rossz tapasztalatok miatt azok...ha orvos lennék nyilván jobban kezelném az infulataim :)
júl. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 A kérdező kommentje:

Volt egy 16-os hozzászólásom, amiben elmondtam hogy miért tartom ezt a példát komolytalannak, amiből ki lett hozva az, hogy én biztosan azt is elítélem, ha megerőszakolnak egy nőt az utcán, mert nem egyrészes takaró ruhába ment ki, sőt a lányomat is hiábztatnám ha megerőszakolnák megfogdosnák stb.


A másik példámban ahol komoly példát írtam a női áldozathibáztatásra, abból meg hogy biztos incelként haragszom a white knightokra, amiért megtorolnák a lakhatási zsarnok, nő kiszolgáltatott helyzetéből visszaélő férfit.


Nem tudom hogy sikerült ezeket kihozni belőle, de én is emberből vagyok: A védtelen kiszolgáltatott nők megerőszakolását és fogdosását elítélem én is. A lányommal ezt tennék, hát nem mondom meg mit csinálnék, mert még elő lennék szedve előre elkövetett egysmás tervezetéért. És nem. Nem ítélem el a "white knightokat" ha megleckéztetnék a lakhatási zsarnokot. Engem is felháborítana és ugyanazt tenném az ilyennel.


És ez nem utólagos mosakodás.

júl. 11. 12:35
 35/68 A kérdező kommentje:

"Csak mondom a feminácik a múltbeli rossz tapasztalatok miatt azok."


:D :D :D :D :D :D :D :D


Mindenről ezek a ronda disznó férfiak tehetnek. :D Szóval csak ne csodálkozzunk, mi idéztük elő. :D


Ha megcsal a barátnőnk az is a mi hibánk, mert nem tudtunk jobbak lenni azoknál, akivel megcsalt. :D


Szerintem te kicsit sok ál életvezetési "motivációs" tréner videót néztél tiktokon, ahol az van, hogy az igazi férfi akkor szereti jól a nőket, ha az azért is elnézést kér, amit a nő követett el, és az utolsó szavai azok, hogy "igen drágám, úgy lesz drágám.", vagy amikor pávagyerekek tolják, hogy "Ha egy nő megcsal, ne hibáztasd, hanem kérj elnézést amit elkövetett és küzdj érte hogy visszaszerezd.", és mivel ezeken 286K lájkok vannak, ezért úgy gondolod, hogy ha már ennyien lájkolják, igaza lehet. ;)

júl. 11. 12:40
 36/68 Darcy_Raven ***** válasza:
Értelek én. Csak nagyon triggerelődtem mint látod. De már megnyugodtam. :)hogy miért vagyok ilyen az nem kapcsolódik a kérdéshez szóval nem megyek bele. Lehet rosszul írtam, az embereknek biztonságérzetet nyújt ha azt gondolják az áldozat a hibás mert ettől azt érzik hogy ők nem válnak azzá. Hogy a nemzetünk miért ilyen? Itt nincsenek szakértők, ha vannak akkor kevesen úgyhogy mi csak a véleményünket tudjuk elmondani. Szerintem a maradiság és a zárkózottság az új nézőpontokkal szemben az oka. Te mit gondolsz?
júl. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 Darcy_Raven ***** válasza:

Kérlek légy nyitottabb, téged is triggerel ez ahogy látom, nem azt mondom hogy minden férfi disznó, csak azt hogy sok nő a múltbeli tapasztalatok miatt lett ilyen, a nőgyűlölőkkel ugyanez a helyzet.

Nagyon tévedsz baba, ne vetíts. Nem szeretem a közhelyes motivációs videókat és nem is nézem őket. Nem is léteznek olyan videók ahol a pasik azt mondják hogy a férfi hibája ha a nő megcsalja. Életemben nem hallottam ilyet. Látod most te ferdítesz. :(

júl. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 Darcy_Raven ***** válasza:
Még annyi hogy nagyon el vagy tévedve de brutálisan. Ajj ha tudnád milyen palikat nézek tiktokon. Szöges ellentéte annak amit mondasz. Én szinte csak alfahím podcastokban hallottam arról hogy arról beszélnek hogy a nők megcsalása nem számít fordítva aligha. Most érzem azt át hogy nem kell mindent magamra venni mert nem ismernek. Én be tudom ismerni hogy vannak szörnyű nők, mert nem ingem és nem veszem magamra. To viszont rögtön védekeztek ha azt mondom hogy a nők a rossz tapasztalataik miatt ilyenek sokszor. Ez vagy azért van mert magatokra ismertek vagy mert insecure-ok vagytok és defektáltok. Ha nem inged minek vagy mérges? Fura mert pont azokat a dolgokat csinálod amik miatt az áldozathibáztatás is létezik véleményem szerint. Zárkózottság, empátia hiány, stb. Bosszantó hogy az áldozathibáztatás együtt jár az elkövető felelőségének mellőzésével. Engem csak akkor találtak be szinte a 40-es fazonok gusztustalan dolgokat mondva amikor úgy néztem ki mint egy kupac szar. Inkább örülnél neki hogy te nem élted ezt át. :) Elegem van abból hogy a lányokat tanítják arra hogy ők nem hordhatnak olyan ruhát amit akarnak ahelyett hogy a fiúknak mondanák hogy nem szabad fogdosni. Az hogy olyan ruhát veszel fel szabadon amit akarsz anélkül hogy tapiznának és gusztustalannak érzed magad privilégium amihez hozzá vagy szokva úgyhogy magától értetődőnek veszed . Sose fog ez abbamaradni ha mindig az áldozatot veszik elő és nem az elkövetőt. Ignorancia, komformizmus.
júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 Darcy_Raven ***** válasza:
Utóírat:Erre muszáj volt kitérnem mert nem érted a gondot,ezt kikerülöd mint a macska a forró kását. A strandokra menjünk télikabátba amúgy mert ott valamiért nem fogdosnak senkit annak ellenére hogy ott van a legkevesebb ruha a nőkön. Egyik kedvenc fiű tiktokkeremet egy lány akaratán kívül fogdosta. Megfogta a nemi szervét. Ha a nyakas példa nem jó akkor ezt érted gondolom. Erre bezzeg nem mondod azt hogy a férfiaknak nem kéne olyan ruhát felvenni. :D :D :D Mindenért amit a férfiak tesznek a bumzi nők a hibások. Mi vagyunk az új Sátán meg az új Gyurcsány minden a mi hibánk. Ha Sátánt akartok megkapjátok.
júl. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
Mert egy nagyképű gondolkodású társadalom vagyunk. Ott van pl.: Japán: volt nekik egy Nagasaki, egy Hiroshima, utoljára egy Fukoshima, de nincs akkora arcuk, mint nekünk, akik még mindig csak révetegen a múltba tudunk tekinteni: 1848, 1956, 2006.
júl. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!