Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyunk áldozathibáztató...

Miért vagyunk áldozathibáztató nemzet?

Figyelt kérdés
Kérek mindenkit, hogy a kérdés ne merüljön ki a női bántalmazás témában, mert (bár tény hogy az is az), nem csak azon a téren van áldozathibáztatás.
júl. 11. 09:31
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
79%

A magyarok EQ-ja nem épp veretes... Talán épp ez az alapja, hogy nem képesek a legtöbben érzelmeiken felülemelkedni, amikor analitikusnak kellene lenniük...


Tudod; a látszat mindent visz, a dolgok mögé nézni már nehéz és fárasztó.

júl. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
9%
Ez nagyon összetett helyzet. Vannak olyan helyzetek, mikor valóban áldozathibáztatásról van szó, viszont vannak olyanok is, mikor valóban maga az "áldozat" tehet arról, hogy abba a helyzetbe került, és akkor már nem nevezhetjük ezt áldozathibáztatásnak, mégis az adott "áldozat" váltig állítja, hogy de ő ártatlan, és áldozathibáztatásról van itt szó.
júl. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 Darcy_Raven ***** válasza:
48%

Ez az én teóriám

A magyarok elég szomorkás, savanyú nép, nem hiába mi vagyunk a vezető alkoholizmusban. Plusz ugye sok idős ember él, és elég szimplán látják az életet. Ők nem tapasztaltak sok gyengédséget gyerekként szóval nem tudják kifejezni sem, tehát empátia nuku. A másodiknak abban igaza van hogy valaki lehetne elővigyázatosabb de viszont ez elég korlátozó és ennek nem kéne így lennie. Az áldozatmentalitás nem egészséges. A probléma azzal van hogy akik az áldozatot hibáztatják akkor is ha lehetett volna elővigyázatos sose vonják az elkovőt felelősségre. Emiatt léteznek rossz emberek részben

júl. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 A kérdező kommentje:
#2 Mik azok a helyzetek?
júl. 11. 10:06
 5/68 anonim ***** válasza:
5%

#4

Pl. tipikus eset, hogy egy csaj túl kihívóan felöltözve megy bulizni. Számolhatna azzal, hogy pár paraszt zaklatni fogja, ha így megy el. A zaklatás megelőzhető, ha nem kihívó öltözékben bulizik.

júl. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 Darcy_Raven ***** válasza:
96%
5-ös,ez nem a ruhán múlik. A muszlim nőket is zaklatják. Vannak kiállítások erőszakolt nők ruháival. Szinte egyik se kihívó. Ezzel a logikával legyél csóró mert ha van nálad pénz kirabolhatnak. Ne legyen szép házad mert egy irigy arzonista felgyújthatja. Úgyhogy nem előzi meg a zaklatást. És az elkövetőt miért nem vonod felelősségre? Kihívó ruhát felvenni nem rossz dolog, zaklatni valakit az. Értékrend.
júl. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 A kérdező kommentje:
A bevezetőben kértem, hogy ne merüljön ki a kérdés a női zaklatásban, mert van másfajta áldozathibáztatás is.
júl. 11. 10:22
 8/68 anonim ***** válasza:
0%

#6

"Aki k..rvának áll, ne csodálkozzon, hogy megb..sszák."


El lehet kerülni a zaklatást, ha nem hívod fel magadra a figyelmet.

júl. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 A kérdező kommentje:

Látom meg kell még vagy 812-szer nyissam a kérdést, mire felfogjátok hogy nem a női bántalmazás/zaklatás részében értem a kérdést, mert azt már mindenhol is leírták, nem elég a kérdés leírásába beírni.


Vagy eleve úgy kellene megnyissam a kérdést, hogy "Miért merül ki az összes áldozathibáztó kérdés női bántalmazásban?"

júl. 11. 10:29
 10/68 Darcy_Raven ***** válasza:
8-as,a prostituáltak zaklatása is zaklatás. Nagyon szeretem a szép nyakakat. Szóval ha látok egy szép pasit akkor megtehetem és kiszívhatkm a nyakát? Lusta vagyok bíróságra járni, tuti feljelentene. Nem az ő hibája hogy nem tudom iranyitani magamat. Bocsánat Kérdező, de gyakran a nők elleni erőszaknál szokott ez előfordulni, ezt te is tudod. Tudom hogy van másfajta áldozathibáztatás is, de értékelném ha megneveznéd hogy te milyen fajtára gondolsz. A rövid válasz az Ignorancia egyébként.
júl. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!