Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért tartják...

Az emberek miért tartják furcsának, ha valakinek nincs párkapcsolata?

Figyelt kérdés

Vagyis a mai világban egyre több a szingli ember, sztárok is nyíltan felvállalják és már nem annyira tabu egyedül élni, mint régebben, amikor kvázi elvárás volt, hogy családot kell alapítani. Sok kutatás is kimutatta, hogy az egyedüllétnek vannak pozitív oldalai is és egyáltalán nem igaz az, hogy a családosok kiegyensúlyozottabb életet élnének, sokszor egy válás jobban kikészíti őket idegileg, mintha egyedül lettek volna. Vagy a züllött emberek, pl. hajléktalanok közt is nagyon sokan családosok voltak, csak szépen utcára tették őket.

Ennek ellenére mégis hiába látják be sokan, hogy tök legitim dolog pár nélkül élni, mégis rokoni találkozókon ez szokott lenni az első kérdés, hogy "van párod, miért nincs, mikor lesz", stb. Villamoson is hallottam, hogy egy idősebb nő panaszkodott, hogy "a fia egyedül él és sajnos úgy tűnik ez őt nem zavarja". Nekem úgy tűnik ez egy komoly vízválasztó ma is, abban hogy ítélnek meg valakit és tudatosan hiába fogadják el, tudatalatt ezt továbbra is valamiféle problémának gondolják.



jún. 23. 13:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#9

És szerinted az emberek csak olyannal vannak párkapcsolatban, akit szeretnek?

jún. 23. 20:23
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert régi beidegződés, hogy "Akkor az b*i". Holott minden esetben ez csak kitaláció.
jún. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Két kapcsolat között én is mindig szingli voltam, csak tudtam, hogy nálam ez átmeneti állapot. Másoknál meg az átmeneti, hogy párkapcsolatban élnek. Különbözőek vagyunk, ezt nem értik sokan.
jún. 24. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Senior Séf ***** válasza:
21%
49 éve, vagyis 16 éves korom óta egy megveszekedett percig se voltam szingli. Erre a pár évre meg már nem is akarom kipróbálni.
jún. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én nagyon élvezem, jól érzem magam így. Nagyon jó embernek kéne lennie ahhoz, hogy feladjam ezt az életmódot. Mondjuk nőként amúgy sem sok előnyt látok egy kapcsolatban. A mai világban is elvárják a pasik, hogy főzz, moss, takaríts utánuk, miközben ők sörrel nézik a meccset. Segíteni a legtöbb nem akar, pedig a mai világban már a nőknek is ugyanúgy dolgozni kell. Ez az életforma vállalható volt, amíg a nő otthon volt és ez volt a feladata, de ma már 40 óra munka mellett kéne ugyanazt megcsinálni túlórában. Nekem még magam után is fárasztó, nemhogy 2 ember után. Olyan szerencséje meg nem sokaknak van, hogy segítőkész part találjanak, akiknek nem derogál a házimunka megosztása
jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Régen az volt a narratíva sok helyen, hogy, aki szingli, ő vagy a saját neméhez vonzódik, vagy defektes és nem kell senkinek sem. Én is inkább az idősebbektől kapom visszajelzésnek, vagy konkrétan furcsállják, hogy nem vagyok kapcsolatban. A korombeliek, vagy picivel idősebbek, fiatalabbak pedig abszolút nem csinálnak belőle ügyet. Egész sokan igazából ilyenkor olyasmit mondanak, hogy megértik, vagy átérzik.
jún. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!