Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnak emberek így elhízni?

Hogy tudnak emberek így elhízni?

Figyelt kérdés
Járom az utcákat és rengeteg elhízott embert látok, főleg nőket, valahogy nem értem hogy jutnak el ide az emberek volt hogy én is elkezdtem hízni de pár kiló után megálltam, sportoltam nem ettem... Oké hogy van hormon és egyéb betegségek, de azokat meg szerintem lehetne kezelni...
2023. aug. 30. 20:31
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
50%
40, arra írtam hogy pont nem akkor fog lefogyni, mert 40 kilós is zabál össze meg vissza. És valóban nem az ünnepektől hízik el, hanem mert évekig folyamatosan olyanokat zabált. Én is végigjártam a fogyás-hízás kálváriáját. Rájöttem hogy kevesebb szénhidrát és sok mozgás. Azóta sincs gondom a súlyommal.
2023. aug. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
50%
41: Én meg azt írtam, hogy akkor sem kötelező össze meg vissza zabálni ha valaki tényleg nem akar. 🤷🏻Ez csak a kifogás.
2023. aug. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
16%

#38

Azért nyílik ki a bicska a zsebemben az ilyen szövegeken, mert mélységesen dühít az, aki pusztán az emberek kinézete és szokásai alapján elítél másokat. Nem ez határozza meg az ember jellemét.

És nem, nem lesz senki sem tisztességesebb vagy becsületesebb azért, mert pl. absztinens, nem dohányzó vagy ki van pattintva.


Hogy mered a bátorságot venni arra, hogy gusztustalannak nevezed egy embertársadat, aki szimplán túlsúlyos?! Ez a mentalitás a hányingerkeltő, nem az extra zsír. A kérdező nem kérdést tett fel, mivel a saját véleményét kifejtette már a leírásban, amiben teljesen szűklátókörű módon nem érti, hogy más miért nem eszik kevesebbet, amikor feljön pár kiló, bezzeg ő, ő aztán tudja. Sőt, betegnek lenni is csak egy "kifogás".


Érdekes, hogy az eredeti válaszom első mondatával, amellyel a konkrét kérdést megválaszoltam senki sem foglalkozott, pedig abban van benne minden. Nem mindenkinek fontos a teste állapota. Vagyis nem mindenkit fog érdekelni, ha elhízik, ha alkoholista lesz, ha drogfüggő lesz vagy ha esetleg tüdőrákot kap, akkor sem fogja letenni a cigarettát. Nem azért, mert "kifogásokat keres", ahogy ti azt elhiszitek, hanem szimplán, mert nem fontos neki. Nem számít neki. Nem érdekli. Ennyi az egész, az ember így működik.

És a szükségesnél háromszor többet fog zabálni 40 kg súlyfelesleggel is.


Csak jó lenne már, ha nem néznénk le a másikat ilyen dolgok miatt, mert lehet, hogy pl. a kérdező vissza tudja fogni magát evés tekintetében, de a poharat is le tudná tenni? Mindenkinek vannak gyenge pontjai, a kövéreknél az a szívás, hogy rajtuk ez kapásból látható.

2023. aug. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
81%

"Azért nyílik ki a bicska a zsebemben..."


Azt hagyjuk meg a börtöntöltelékeknek :)


"mélységesen dühít az, aki pusztán az emberek kinézete és szokásai alapján elítél másokat. Nem ez határozza meg az ember jellemét."


De gyakran elég sok dolgot elárul róla. Hogy mit csinálsz, hogyan élsz, milyen szokásaid vannak szerinted semmi köze a jellemedhez? :)


"Hogy mered a bátorságot venni arra, hogy gusztustalannak nevezed egy embertársadat, aki szimplán túlsúlyos?!"


Mindenki azt tart gusztustalnnak akit és amit akar illetve ami ezt kiváltja belőle. Nehogy már ne lehessen valahogy érezni, vagy leírni egy anonim fórumon hogy érez valaki :D Nyilván a személynek címzett bullying elfogadhatatlan, de ez nem az.


"A kérdező nem kérdést tett fel, mivel a saját véleményét kifejtette már a leírásban"


Leírta miért nem érti, ettől még a kérdés áll.


"őt, betegnek lenni is csak egy "kifogás"."


A betegség nem kifogás, de a legtöbb elhízott nem betegség miatt hízott el. Inkább amiatt lesz beteg, hogy elhízott.


"Nem azért, mert "kifogásokat keres", ahogy ti azt elhiszitek, hanem szimplán, mert nem fontos neki. Nem számít neki. Nem érdekli. Ennyi az egész, az ember így működik."


Magyarán igénytelen. Nagyszerű, most tapsoljunk hozzá? Persze aki nem fürdik és kimegy büdösen meg zsíros hajjal, azt is csak nem érdekli. Szuper válasz, totális öngól.


"Csak jó lenne már, ha nem néznénk le a másikat ilyen dolgok miatt, mert lehet, hogy pl. a kérdező vissza tudja fogni magát evés tekintetében, de a poharat is le tudná tenni? "


Mondjuk pont az a tendencia, hogy az alkoholistákat lehet szapulni a kövér ember meg lassan már szent tehén lesz akit ha nem sajnálsz/nem csupa jót mondasz róla, akkor jönnek a hozzád hasonló agresszív kultúrharcosok, hogy hogy mered a bátorságot venni erre meg arra, ez bodyshaming nyenyenyanya

2023. aug. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%

#43

Párom munkahelyén titkolnia kellett, hogy hova mentünk nyaralni áprilisban, de annyit kihúztak belőle, hogy a Karib-térségbe mentünk. Hogy miért is kellett titkolnia? Mert munkatársai irigyek rá, hogy nekünk hogyhogy van erre pénzünk, miközben ők vedelik a piát és láncdohányosok, kocsijuk van.

Mi se nem cigizünk, nem piálunk, nincs autónk, se hitelünk és kövérek se vagyunk. Tehát volt erre pénzünk.


Na már most, ők milyen jogon irigykednek, miközben a káros szenvedélyeikre egy vagyont költenek?


Ők lehetnek irigyek ránk, mert nekünk mások a szokásaink, mint nekik, de én ne nézzem le őket sajnálkozva, mert önpusztító életet folytatnak?


Tévedsz. Az embert a szokasai igenis jellemzik és megjatározzák. Te is a szokásaid szerint élsz, nem? Van napi rutinos, nem? Akik vedelik a piát, cigiznek, hulladékot esznek és isznak, ezzel azt üzenik, hogy nem érdekli őket a saját egészségük, életük és függők.


Egy kövér ember szemébe sose mondám, hogy de gusztustalanul néz ki, de a háta mögött igen. Miért? Mert lehet egy emberről véleményem. Ez is ugyanolyan vélemény, mint amikor párom is, és én is látom, hogy a férfiak forognak utánam.


A minősíthetetlen életmód meglátszik az emberen, és itt nemcsak az elhízásra kell gondolni, pl. drog, pia, éjszakázás..


A legtöbb magyar pedig azért elhízott, mert mértéktelenül eszik és nem mozog semmit.

2023. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem országspecifikus. Mivel már sokat voltam Spanyolországban és Olaszországban így lassan kialakul egy képem hogy mitől egészségesebbek:


- Jobb az egészségügyi ellátás

- Más mentalitás: Igényesebbek az élet minden területén

- Többet mozognak

- Nem nevelik beléjük gyerekkoruk óta, hogy "erre, arra úgysem vagy képes", nem ölik ki belőlük a kreativitást mint a magyar, poroszos iskolarendszerben. Náluk azt nézik mit tudsz megcsínálni, ami ad egy önbizalmat és tudatosságot nekik.

- Olívaolaj használata

- Nem zabálnak hétpofára zsíros, olajos ételeket

- Változatosabb étrend

- Azokban a társadalmakban 50-60 felett és nőnek, férfinak néznek, itthon már kb. temetheted el magad

2023. szept. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!