Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnak emberek így elhízni?

Hogy tudnak emberek így elhízni?

Figyelt kérdés
Járom az utcákat és rengeteg elhízott embert látok, főleg nőket, valahogy nem értem hogy jutnak el ide az emberek volt hogy én is elkezdtem hízni de pár kiló után megálltam, sportoltam nem ettem... Oké hogy van hormon és egyéb betegségek, de azokat meg szerintem lehetne kezelni...
2023. aug. 30. 20:31
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos már a fiatal lányok,a sulisok is plöttyedtek,nagyseggűek,puhányak,tokásak.

Aztán ha lesz gyereke,még rosszabb.Ráadásul szűk cuccokban,meg tevepatában virítanak,amiből sokszor folyik ki a háj,mint egy megnyomott tömlős sajtnál...

2023. aug. 31. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
85%

Íme egy pár nappal ezelőtti kérdés, amit csak a férfiakra van kihegyezve, mégis a válaszolók megemlítik a másik nemet is.

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Mindenki tudja, hogy mind a két nem elhízott, sajnos.

2023. aug. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
96%
Én szép lassan 17 kilót adtam le, pusztán azzal, hogy letettem az ésességet, sütit, meg a cukros üdítőket. Eszek kenyeret, tésztát, rizst, húst, zöldséget, gyümölcsöt, de a kristálycukor csak a reggeli kávémban van 2 kiskanál és ennyi. Ez 2-3 év alatt, -17 kiló! Nem sportolok semmit.
2023. aug. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
23%
A legtöbb embert nem érdekli a teste állapota. Emiatt nem szép dolog őket csesztetni. Nem vagy jobb ember attól, mert éheztetted magad, szállj le a magas lóról.
2023. aug. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
80%

#24

"Nem vagy jobb ember attól, mert éheztetted magad, szállj le a magas lóról."


Ki mondta, hogy aki vékony, az éhezteti magát? 👏🤦 Komolyan, nem vagy valami okos.


Azt a szót hallottad már, hogy mértékletesség? Azért elhízott a magyar lakosság, mert MÉRTÉKTELENÜL eszik mindent! Többet eszik, mint amire egyébként szüksége lenne.

2023. aug. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
70%

Nem olvastam végig.



Szóval a magyar népben széles körben benne van a tanult tehetetlenség, benne van, hogy nem hisznek abban, hogy hatásuk van a saját életükre, hogy ugyan átmenetileg kényelmetlen tenni valamiért, de utána jobb lesz.


A másik meg az, hogy Magyarországon a mindenhol elérhető és mindenki által ismert élelmiszerek nagyon egyhangúak, zsírosak és burtál sok finomított szénhidrátot tartalmaznak.

Pl itthon egy bárhol evett reggelihez (pl szállás) a fehér kenyér az alapértelmezett és sokszor nem kerülhető ki a rántotta vagy virsli. Nekem már Csehországban nem volt ilyen problémám, de Németországban pláne.

Ebédnél, ha kenyér van hozzá, az fehér (eleve túl sok dologhoz esznek sokan kenyeret), a köret fehér rizs vagy krumpli, a saláta "feláras", de sokaknak nem jut eszükbe enni, pl a főzős/egy heti rendelős csapattal eszem bent és kb senkinél sincs zöldség.

Hús-hússal evés.

Minden IS panírozva.

Sok helyen a húsmentes valami rántott zöldséget jelent.



Ki kellene törni a kényelmesből, a megszokottból, de iszonyú széles körben látom, hogy nem megy.


Kajálás téren se, egyéb téren sem.

2023. aug. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
62%

22: Csak átfutottam, de nekem úgy néz ki előtted meg rajtad kívül kb. senki nem emlegette a nőket. Az első hozzászólás csak az őskori ideálokra akar utalni -mert ezzel érvelt a kérdező- hogy a nőknek ezzel az erővel meg az elhízás lenne az ideális. Nem ekézni akarta őket.


De mindegy ez téged valamiért nagyon érzékenyen érint/ez a vesszőparipád. Én hót leszarom egyébként a férfi-nő huzavonát, csak a fact-check része érdekelt + volt egy ötletem miért láthatja úgy , hogy több kövér nő van. Felőlem férfiból is lehet több én attól nem leszek hájasabb.


“ Mindenki tudja, hogy mind a két nem elhízott, sajnos.”


Ja én is azt írtam, hogy nagy különbség ténylegesen nincs. Az adatok tükrében nők között több lehet az extrém elhízott, emiatt tűnhet úgy egyeseknek ahogy.

2023. aug. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
48%

26-os, normál evéstől nem lehet elhízni! Ehetsz bármit, tojást, virslit, fehérkenyeret, fehér rizst is!

Ez a másik téveszme, hogy magokat kell csipegetni, meg salátát enni nyers répával.

Nyugodtan lehet bármit enni, cukor édesség kivételével, a hangsúly a mennyiségen van.

Normál mennyiségű, rendes főttkajától senki nem hízik el.

Attól, hogy valaki megeszi a rántotthúst krumplival, nem hízik el.

A chips, az édesség, a sütike, a cukros üdítők amik az elhízást elősegítik. Kis mennyiségben is rengeteg kalória van, ráadásul a cukor az egész anyagcserét felborítja.

2023. aug. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
67%

Szívelégtelenségem van. Nem tudok sportolni. Már abban kifulladok, ha egyik szobából a másikba futok a macskámmal 2-3 kört. Szedek gyógyszereket, de jelentős változást nem hoztak.

Egészségesen étkezek, diétázok, de mivel mozgásszegény az életmódom így nem sokat ér. Nem eszek csokit, édességet, stb.

Nem tudok lefogyni, csak dagadok.

Amúgy is mindenki dagadt a családokban. Mindig is küzdöttem a kilókkal. Akkor voltam csak vékony, amikor rendszeresen hánytattam magam.

2023. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
A kaja többet számít, mint a mozgás.
2023. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!