Ha valaki szép akkor azzal kedvesebbek az emberek?
pontosan.
ha nem tetszik akkor is így van.
6
Ezért is írtam a tudatalattit, hiszen egy csecsemő kb. egy növény szintjén van tudatilag, ezért az ő reakciójuk csak a tudatalattiból fakad, nem tudatosan sírnak vagy éppen nevetnek, hanem a külső ingerekre reagálnak.
A felnőtteknél pedig tudatos cselekvések vannak, eldöntheted hogy kedves leszel egy nem szép emberrel (ez egy tudatos döntés), meg nyilván kedves vagy egy szép emberrel is, ez viszont már nem feltétlen tudatos döntés, csak te gondolod annak. Az előbbibe van "munka és erőfeszítés", míg az utóbbi magától jön.
Természetesen aztán ez változhat, eleged lehet egy szép ember cselekvéseitől is és megkedvelhetsz valóban egy nem szép embert, de sokkal elnézőbb az ember egy számára szimpatikus és szép emberrel, mint az ellentétjével.
Igen, minden esetben! Azt nem szabad elhinni, hogy csak a felszínes emberek, blablabla. Kutatók már bebizonyították. Holdudvar effektusnak, vagy halo-effectnek nevezik.
A jó külsejű embereket hajlamosak vagyunk jobb tulajdonságokkal felruházni, mint amivel rendelkeznek, hibáikat pedig alábecsülni, el bagatellizálni.
A rosszabb külsejű emberek ezért az élet bármilyen területén hátrányból indulnak, mert az ő esetükben pont az ellenkezője igaz. Hibáikat felnagyítják, rossztulajdonságaikat kiemelik és pont a jó tulajdonságokat becsülik alá, rosszindulatot feltételeznek róluk, a szép emberből viszont nem néznek ki rosszindulatot.
Természetesen a szép, vonzó megjelenésű embereket intelligensebbnek gondoljuk, míg a rondákat inkább butának, kevésbé intelligensnek.
15
De az egy tudatos viselkedés amit a féltékenység és az irigység szül. "Jaj nehogy már azt higgye hogy majd én is behódolok neki". Attól még számára szimpatikus az illető.
Tini lányoknál jellemző a "jézusom, tudod kinek kellene ez a gyökér", de közben bele van zúgva meg koslat utána.
"jó külsejű embereket hajlamosak vagyunk jobb tulajdonságokkal felruházni"
Ez nincs mindig így. Fogyókúrás fórumon olvastam önbizalomhiányos lánytól: kövéren sem volt önbizalma, de akkor ez senkit nem zavart, és normálisak voltak vele, csak félénknek hitték. Lefogyott, ugyanúgy csendes, önbizalomhiányos, de most beképzeltnek hiszik. És többen is egyetértettek, hogy ők is azt tapasztalták, hogy soványan az önbizalomhiányt az emberek sznobságnak, jégkirálynőségnek hiszik.
#18 De vágod hogy az sem jó hogy az emberek pozitív tulajdonságnak gondolják a félénkséget attól, aki ronda :)
Ugyanaz a fajta felszínes kreténség ellenszenvesnek látni a szebbekben a visszafogottságot, hiszen a szép az biztos csak sznob lehet, mint pozitívnak látni a csúnyában a visszafogottságot, hiszen jah, az jól teszi ha tudja a helyét és érthető ha minél jobban összehúzza magát. Sokan direkt arra is építik a saját egojukat hogy oh aki csúnyább nálam az biztos jobban is gyűlöli magát, és többre tart engem. Még jó, hogy nem bszta a szemüket a kövér csaj félénksége.....
A hierarchiából nincs menekvés.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!