Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért kérkednek a...

Sokan miért kérkednek a karrierükkel, fizetésükkel, miért gondolják azt, hogy az náluk kevesebbet ér és lenézendő aki náluk kevesebbet ért el?

Figyelt kérdés
2022. okt. 10. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Mert buták. Én az ilyen emberekkel megszakítottam a kapcsolatot.
2022. okt. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Kólauborkával ***** válasza:
52%

Szerintem az ilyen fajta viselkedés pont azt mutatja, hogy mennyire nincs megelégedve valójában, hisz ezzel próbálja magát többnek mutatni, akár a saját szemében is.

Én ilyenkor csak gratulálok a sikereihez, de elég hamar ott hagyom, vagy másfelé terelem a szót.

2022. okt. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%

Lássuk be: Mo. egy szellemi hanyatlásban van. Intő, rossz példa, aki részben elindította a lavinát, ez:

https://www.youtube.com/watch?v=HheUuW7WSRo

Meg ez:

[link]

És ez:

[link]

De lenne még több "ilyen"...

2022. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Mert az emberek imádnak büszkélkedni. És mindenki azzal büszkélkedik, amivel tud.
2022. okt. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Amúgy miért vannak lepontozva a válaszok?

Többet között az enyém is.

Gondolom ha személy szerint nem tetszik akkor rögtön lepontozod..., de akkor minek kérdezed egyáltalán meg?

2022. okt. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Gyerekes beidegződés, elfojtott belső bizonytalanságok, tárgyilagosság mellőzése, tudattalan ösztönreakció, megerősítési torzítás különböző arányban.
2022. okt. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy büszke valaki arra, ahova eljutott az életében, nem egyenlő azzal, hogy lenéz másokat, akik nem.


Én is a magam dolgával foglalkozom, engedtessék meg, hogy örüljek is a magam dolgának. Hadd tiszteljem magam azért, amit összeraktam a saját két kezemmel, évtizedek munkáját, kitartását, küzdelmét. Oké? Ha más ezt a saját irányába lenézésnek veszi, a baj nem velem van, hanem az ő fejében. Én sem érzem magam szarul, mikor az ultrafutó barátom mesél ragyogó szemekkel az új egyéni rekordjáról, pedig 10km kocogás után már papot kell hívni hozzám. Tiszta a lelkiismeretem.

2022. okt. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Kólauborkával ***** válasza:
100%

7# az rendben is van, amit mondasz és én is örülök más sikereinek, de számomra a kérdés azokra az emberekre irányult, akik ugyan ezt a sztorit képesek úgy elöadni, hogy az jön le te egy senki vagy, mert 10km után mentöt kell hívni (hozzám is).

Nem pedig azokra, akik ragyogó szemmel számolnak be az eredményükröl, szóval az én kommentem arra szólt.

2022. okt. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8

Passz. Sajnos gyakori, hogy egyesek számára boldognak vagy elégedettnek lenni és nem szerénykedni erőltetetten is hencegés, nagyképűség. Nem tudom, hogy mire gondolt a kérdező, igyekeztem az érem másik oldalát is felvillantani azért. :)

2022. okt. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Rövid pöcs szindróma
2022. okt. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!