Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zárkózottabbak a mai...

Miért zárkózottabbak a mai emberek?

Figyelt kérdés

A mai emberek mintha nem lennének vagy kevésbé lennének nyitottabbak új ismerettségekre, emberi kapcsolatokra, sem neten, sem élőben.


A 2000-es években ez még nem így volt, de még talán a 2010-es évek elején sem.


2020. febr. 20. 08:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 A kérdező kommentje:
A #48-ra írtam, mert bejöttél ezzel az ide nem illő szociális segélyes cuccal. 😉
2021. máj. 3. 19:50
 52/86 anonim ***** válasza:
63%
Ja hát kérlek... Ha te ebbe politikát láttál bele, és nem értetted a célzás, az nem az én hibám, egyáltalán nem fogalmaztam bonyolultan. Az általad vélt zárkózottságra írtam, hogy folyamodj szociális segélyért, hátha megsajnálnak és küldenek egy szociális munkást, aki beszélget veled... Ezt még egy óvodás is értette volna.
2021. máj. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 A kérdező kommentje:

Szerintem te az a kategória vagy, aki helyesli ezt a zárkózottságot, és sérti a tény, hogy valaki ezt fel meri vetni kérdésként, mikor szerinted ez így tökéletes.


Hogy mitől vagy zárkózott, azt nem tudom (lehet a primitív lekezelő stílusodat nem bírják elviselni, ezért sok sérelem ért az életben), de biztosíthatlak hogy nem így van ez rendjén. Ha nem hiszed, nézz körül más országokban! 😛

2021. máj. 4. 19:58
 54/86 anonim ***** válasza:
51%
50! Béna az iróniád. ;)
2021. máj. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
0%
52 bocsánat. Annyira béna hogy még el is írtan. :D
2021. máj. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:

#55 annyira béna vagy, hogy még el is írtad:D (mindkettőt:DDD)


Kérdezőnek: érdekes, hogy bár téged zavar valami, azzal foglalkozol, hogy én milyen vagyok, mintha neked ezzel bármi dolgod lenne. Hogy miből szűrted le, azt nem vágom, de elárulom: nem vagyok zárkózott. Csak azokkal, akik nem szimpatikusak, de ezen nem fogok változtatni:) Azért ironizáltam, mert nem gondolom, hogy különösebben zárkózottak lennének az emberek, és nem is támasztja alá ezt semmi, de legalábbis nincs jelentősége. Logikus, hogy akinek szimpatikus vagy, az nyitni fog feléd, ha zárkózott, ha nem, akinek nem vagy az, az nem fog, hiába rinyálsz, attól szimpatikusabb nem leszel. Bár ahogy elnézem itt a válaszokat, némelyeknek valami ilyesmi elképzelése lehet, főleg amelyik azt írta, hogy aki nem hajlandó megismerkedni vele, az ne is lépjen utcára XD Őrület, hogy milyen szánalmas, megkeseredett emberek vannak XD

Sajnálom, hogy a szívedre vetted az iróniámat, de tudod, ha valaki direkt nem érti, amiről szó van, és random mellébeszél, arra nehéz másképp reagálni:-)

Egyébként ha már így a levegőből megállapítottad, hogy milyen vagyok, lenne nekem is egy tippem: valószínűleg azért zárkóznak el tőled az emberek, mert nem figyelsz, nem érdekel téged, miért olyanok, csak tolod rájuk a saját elvárásaidat, már csak abból is látszik, hogy kijelented, hogy ami neked nem tetszik az nincs rendjén. Hát sajnálom, ez nem kívánság műsor. Feltétlenül körül nézek más országokban, de emiatt biztos nem, mivel ez az utolsó, ami érdekel. Viszont lehet neked sem ártana, ha szerinted ott nyitottabbak az emberek.

2021. máj. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
8%
Kár hogy a kérdezőt nem lehet felpontozni. ☹
2021. máj. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
8%
56! Nem. Annyira béna az iróniád hogy elírtam. 😛 De az utolsó irományod sem jobb. 😉
2021. máj. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 A kérdező kommentje:

56! Hát nagyon gondolkodtam rajta hogy van eértelme válaszoljak erre, mert a színvonaltalan személyeskedéseden kívül, süt belőle az az arrogancia, a félrebeszélés, és az értetlenség, és úgy látszik az emberismereted sem az igazi, és kb. úgy érzem, hogy galambbal sakkozok, de ezegyszer még megkisérlem, bár sok érdemit nem várok. :P


Annyit írtál hogy folyamodjak szociiális segélyért. Nem mondtál konkrétumot. A szociiális segélyt abyagiakra használják legtöbben. Néma gyereknek...Dehát mindenki h**ye aki nem te vagy. ;) Igyekszem kiérdemelni hogy írhattam neked. :P


Aki nem szimpatikus azt nyilván én sem engedem közel, de másokkal ellentétben én tartom magamat annyira fejlett intelligenciával rendelkezőnek, hogy megadom a lehetőségét, hogy hátha rosszul ítéltem meg, nem vagyok olyan buta, mint egyesek, akik el vannak tompulva az idézetektől és eszméktől, hogy az első 7 másodpercben dől el minden, rossz a hold állása, az első benyomás a fontos. Az ulyenekk nem szoktákk aztán hagyni hogy kellemesen csalódjanak, kényszeresen ragaszkodva az igazukhoz, és azt hiszik azért fejlett az EQ-juk, mert meg tudnak sértődni ha csúnyát mindanak rájuk. :P


Zárkózottság alatt ilyeneket értek:

Pl. nem nyitnak az új ismerettségek felé, de a rég nem látott ismerettség irányába sem (és itt most nem azokkal szembe gondolom, akik érdekből kerültek elő), el vannak a saját kis világukban. És ezek még a mérsékeltebbek.


A durvább az, amikor beszélgetsz, és csak arra válaszolnak, ami nekik tetszik, amúgy csendben vannak ha kérdezed. Még jó hogy nem tudnak 👍-el reagálni, mint messengeren (bár volt aki "feltalálta" ennek élő szóban történő változatát) De ami még ennél is lejjebb van, nagyon lent, alúl: Úgy tesznek, mintha nem értenék a kérdést. Azért 20 éve még nem ez volt.


A tipped nem jött be: Nyiitott vagyok és érdeklődő, ne ebből élj meg! :D Külföldre költözni azért nem olyan egyszerű ám. Nem fura hogy mindenkitől azt hallani szinte, hogy külföldön annyira másak az emberek?

2021. máj. 6. 11:25
 60/86 anonim ***** válasza:
#58 Persze, miattam írtad el, nem a saját bénaságod miatt, nyilván. Nem kell, hogy tetszen neked az irományom, ennyire nem vagy fontos. Nincs különösebb jelentősége, hogy te hogyan értékeled, aki azt az egy sort sem volt képes hiba nélkül leírni (nagyon siettél, ugye, sok a dolgod?). Nyilván minden egyébhez is béna vagy, ha ez az egyszerű dolog is meghaladta a szellemi képességedet, már ha beszélhetünk a te esetedben bármiféle szellemi képességekről:-)
2021. máj. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!