Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zárkózottabbak a mai...

Miért zárkózottabbak a mai emberek?

Figyelt kérdés

A mai emberek mintha nem lennének vagy kevésbé lennének nyitottabbak új ismerettségekre, emberi kapcsolatokra, sem neten, sem élőben.


A 2000-es években ez még nem így volt, de még talán a 2010-es évek elején sem.


2020. febr. 20. 08:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
7%
Aki szerint rendben van hogy a mai ember zárkózottabbak, az zárkózzon be egy sötét pincébe olyan emberekkel akik szerint ez szintén rendben van, és zárkózottkodjanak ott egymással de ne zavarják az ismerkedni szerető enbereket.
2020. febr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 A kérdező kommentje:
A #21-el értek egyet.
2020. febr. 28. 10:01
 23/86 anonim ***** válasza:
Jajj szegény szerencsétlen mártír aranyanyáim😭 Mondjátok, hogyan zavarnak titeket ezek a szemét zárkózottak? Beragasztják a szátokat szigszalaggal? Vagy amikor beszélgetni kezdtek valakivel odamennek, közétek állnak és lefognak? Nyilván mindig más a hibás a ti sikertelenségetekért. Egyáltalán tettetek is valamit, amivel kiérdemeltétek, hogy akarjanak veletek ismerkedni, vagy csak bebeszéltétek magatoknak, hogy nektek alanyi jogon jár a figyelem, törődés? Mert így nem csoda, ha senki nem akar veletek ismerkedni.
2020. febr. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 A kérdező kommentje:
Ahogy elnéztem az összes hozzászólásaidat, úgy csinálsz mintha bármelyikőnket is ismernéd. Persze nem jól, hisz már a korosztályomban is tévedtél. ;) Na nem baj. :P
2020. febr. 29. 21:36
 25/86 anonim ***** válasza:
51%
Válaszolhatok magamtól is vagy csak azok közül az opciók közül választhatok amiket írtál?
2020. márc. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:

#24 Miben tévedtem? Nem is utaltam a korosztályodra egyáltalán.


#25 Ezzel az energiával, amivel ezt leírtad, már válaszolhattál is volna. Nem szép tőlem, hogy ítélkezem, de nem én írtam, hogy zárkózz be egy sötét pincébe. Mégis miért zárkóznék olyan helyre, ahol nem lehet nyugodtan olvasni? Meg egyáltalán, mért más változtasson az életvitelén, ha téged zavar valami? Akármilyen tökéletes is vagy, simán lehet, hogy neked is van egy kis részed abban, hogy nem úgy mennek a dolgok, ahogy szeretnéd. Simán lehet, hogy a te kommunikációdban van valami hiba, ami lehet, bejövős volt 10-20 éve, most nem annyira, van ilyen. Lehet, csak egy kis dolgot kéne átgondolni, lehet, ez kevesebb energiába kerülne, mint másokat hibáztatni. Persze felőlem nyugodtan hibáztathatod a többi embert, de ezzel nem jutsz előrébb.

2020. márc. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
8%
Elterjedt a köztudatban ez a "mindig magadban keresd a hibát, sosem másokban és a körülményekben!", aztán csodálkozunk hogy annyi pesszimista és önmarcangoló ember van. Talán mégsem olyan jó gondolat ez.
2020. márc. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
Talán nem önmarcangolni kéne, hanem egy minimális önkritikát gyakorolni.
2020. márc. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
46%
Sokan az önkritikát is önmarcangolásnak és önsanyargatásnak veszik, azt szegény ugyanott tart.
2020. márc. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
51%

"Az ember a közösségé, nem pedig önmagáe."

Kitől idéztem?

2020. márc. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!