Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zárkózottabbak a mai...

Miért zárkózottabbak a mai emberek?

Figyelt kérdés

A mai emberek mintha nem lennének vagy kevésbé lennének nyitottabbak új ismerettségekre, emberi kapcsolatokra, sem neten, sem élőben.


A 2000-es években ez még nem így volt, de még talán a 2010-es évek elején sem.


2020. febr. 20. 08:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
Én is úgy veszem észre, hogy átlagosan zárkózottabbak a népek, de mi ezzel a baj? Beszélgetnél többet, de nem vevőnek rá? Nincs családod, barátaid, akikkel beszélgess?
2020. febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 A kérdező kommentje:
Mi nem a baj ezzel?
2020. febr. 20. 12:50
 13/86 anonim ***** válasza:
Szerintem a '90-es évekre datálható ennek a kezdete: válások, munkanélküliség, új életstílusok megjelenése, stb., amihez nem mindenki tudott kapcsolódni, és így, ezzel a formával (is9 megnyilvánul a kapcsolódási probléma.
2020. febr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 A kérdező kommentje:
Én a 2010-es évek közepén konstatáltam.
2020. febr. 20. 18:43
 15/86 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem zárkózottabbak, hanem önzőbbek az emberek! Az értékrend teljesen átformálódott,az,hogy milyen ember vagy a ruhád, kocsid, telefonod határozza meg! A másik embert megismerni meló,mindenki azzal van elfoglalva, hogy az anyagi javait felhalmozza! Az egymással töltött időnél nincs nagyobb érték, minden demagógia nélkül mondom!
2020. febr. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:

Kérdező. Veled ellentétben én tudok érvekkel válaszolni. Szerintem azért nem baj egyáltalán, mert az emberek többségének huszonéves korára már kialakul a baráti/munkahelyi/iskolai köre, van családja, párkapcsolata, és hacsak nem egész álló nap otthon lógatja a lábát, nincs több ideje/energiája még több emberrel foglalkozni. Meg úgy látom, a fiatalabb generációnak nagyobb az igénye a privátszférára, és kevésbé akar belemászni más privát életébe. Szerintem ezért nem baj.

#11 voltam

2020. febr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 A kérdező kommentje:
Én is tudok érvekkel válaszolni. Nehezebb ismerkedni, és veled ellentétben vannak emberek, akik szeretnek barátkozni, új embereket is megismerni. Ilyen egyszerű.
2020. febr. 24. 10:25
 18/86 anonim ***** válasza:
16%
#16 Azért mert valaki nem akar nyitni mások felé, még nem kellene elzárkóznia azoktól akik felé nyitnának. És azért mert megvan a maga állandó közössége, még nem kell hogy érdektelenné váljon mindenki más felé.
2020. febr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 A kérdező kommentje:
Ráadásul ami 11#-et és #16-ot pláne nem igazolja, hogy ez csak ebben az országban van így. Más orszagban 30 felett is nyitottabbak és közvetlenebbek.
2020. febr. 24. 11:37
 20/86 anonim ***** válasza:

,,Én is tudok érvekkel válaszolni. Nehezebb ismerkedni, és veled ellentétben vannak emberek, akik szeretnek barátkozni, új embereket is megismerni. Ilyen egyszerű. “

Jó, hát elsőre pont ezekre kérdeztem rá, akkor nem érvekkel válaszoltál, csak félszavas válasszal. Sajnálom amúgy, hogy nem megy az ismerkedés, de nem lehet, hogy a stílusodban van valami nem megnyerő?


,,Ráadásul ami 11#-et és #16-ot pláne nem igazolja, hogy ez csak ebben az országban van így. Más orszagban 30 felett is nyitottabbak és közvetlenebbek.”

Én ugyan nem sok külföldit ismerek, de a magyaroknál azt látom, lényegében 3 féle ember van:

1. aki nem akar ismerkedni, zárkózott, nem érzi jól magát társaságban, vagy csak kevés emberrel

2. aki szívesen ismerkedik, barátkozós, beszélgetős típus – ezeknek az embereknek általában mindig van társasága, népszerűek, szimpatikusak, valószínüleg, mert megnyerő a többi ember számára a stílusa, ami természetéből fakad. Nyilván van, aki egy ilyen emberrel sem barátkozna, de látszólag ezt sem veszik szokon, nem emlegetik fel, mert úgyis lesz, aki vevő rájuk.

3. És vannak, akik szívesen ismerkednének, de kevésbé megy nekik, mint az előbb említett típusnak, vagy mert nincsenek olyan helyzetben (pl. lakóhely), vagy mert nem is érdekeltek igazán, inkább unalomtól, magányosságtól hajtva próbálnak maguknak társaságot toborozni. Ez többnyire meglátszik rajtuk, és ettől nem lesznek jó beszélgetőpartnerek.

Én úgy látom, hogy ez az ,,önzőek a mai emberek” dolog is csak akkor kerül elő, amikor az érintettel szemben ,,önző” valaki, pl. nem segít neki valamiben, nem tesz meg neki valamit, amit megtehetne, stb. Önmagával kapcsolatban már kevésbé veszi észre az ember az ,,önzőséget”. Persze ezek sarkított példák, nyílván nem ilyen fekete-fehér a téma, mint ahogy az sem fekete-fehéren egyértelmű, hogy a másokkal töltött idő mindenképp fun.

2020. febr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!