Azok a nők, akik a nemek közti egyelőségért harcolnak, miért sértődnek meg ha nem engedem őket előre az ajtón, húzom ki neki a széket és ha beutalják őket közmunkára?
Azért mehetnek előbb nyugdíjba, mert a gyerekekkel általában ők vesződnek otthon a szülés után és az nem számít munkaviszonynak.
Nehezebb fizikai munkákat az alkatukból kifolyólag nem mindegyik nő tud elvégezni, de aki igen, az nehogy már ugyanazért a munkáért kevesebb bért kapjon. És az az UGYANAZON szón van a lényeg.
Az ajtón előre engedésnek pedig semmi köze az emancipációhoz, úgy hívják, hogy udvariasság.
"Azért mehetnek előbb nyugdíjba, mert a gyerekekkel általában ők vesződnek otthon a szülés után és az nem számít munkaviszonynak. "
Ez ellentmondás. Ha nem számít munkaviszonynak akkor még többet kellene azon felül dolgozniuk nem? Meg amúgy is ingyen szabadságot kapnak pénzzel, GYES. Ez sem ér, miért nem a férfi marad a gyerekkel ha nemek közti egyenlőség van?
"Nehezebb fizikai munkákat az alkatukból kifolyólag nem mindegyik nő tud elvégezni, de aki igen, az nehogy már ugyanazért a munkáért kevesebb bért kapjon."
De ha nemek közti egyenlőség van akkor mindkét nem egyenlő erőfeszítéssel el tudja végezni ugyanazt a munkát, nem?
" És az az UGYANAZON szón van a lényeg. "
Ezt nem értem. Ha ugyanaz akkor miért nem végzi ugyanannyi nő a fizikai munkát mint férfi? Vagy hogy értetted?
"Az ajtón előre engedésnek pedig semmi köze az emancipációhoz, úgy hívják, hogy udvariasság."
De, mert csak nőknek szokták. Ha a 2 nem egyenlő és udvarias, akkor a nők is ugyanúgy előre engedhetnék a férfit kb. egyenlő arányban, mint ahogy a férfi a nőt, de mindig a férfi engedi előre a nőt ami azt jelenti hogy megkülönbözteti a nőt tehát nincs nemek közti egyenlőség és a nő ezért harcol pedig nemek közti egyenlőséget szeretne. Ez is ellentmondásos.
Ha az otthon töltött GYES, GYED éveket hozzáteszed a munkaviszonyhoz elméletben, akkor kb. ugyanott vannak a nők, mint a férfiak a nyugdíj tekintetében.
Azért vannak többnyire a nők otthon a gyerekkel, mert egyrészt ők szoptatnak, másrészt a férfiak nem igazán tolonganak ezért a szerepért. Kevesen vállalják be és még kevesebb az a férfi munkahely, amely el is fogadja.
A GYED és a GYES azért vannak, hogy a családok valahogy megéljenek, mert még két szülő is alig tudja eltartani a családot és így is rohamosan csökken a népesség.
Vannak szakmák, amelyeket fizikai állapotukból kifolyólag alig, vagy talán soha nem fognak nők ellátni. Úgy értettem az azonos bért, hogy a nő is számítástechnikus ugyanabban a pozícióban és a férfi is, akkor azonos bért kapjanak érte. Sajnos ez még nem általános.
Vannak munkakörök, amelyet lehet, hogy be tudnának tölteni a nők, de nem rajonganak érte. Pl. autószerelés. De említhetném fordítva is, pl. férfi bölcsődei dolgozó, vagy óvóbácsi nagyon kevés van. És vajon miért? Itt is meg lehetne kérdezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!