Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért váltottak ki ekkora...

Miért váltottak ki ekkora felháborodást a "Tehetsz róla, tehetsz ellene" videók?

Figyelt kérdés

Egyesek úgy értelmezték, hogy evvel az erőszakolót felmentik, őt nem hibáztatják. Szerepel akármelyik videóban is olyan, hogy nem tehet róla az erőszakoló?

Sokan kérdezik, hogy miért nem az erőszakolónak üzennek. Szerintem az ilyen beteg embereknek hiába üzennének, hogy "Ne erőszakolj nőket!" Aki annyira beteg, hogy képes ilyesmire, az nem fog egy videótól megrettenni. Szerintem.


Ami miatt kicsit félreérthető, hogy nem mondták, hogy csak egyes nők tehetnek róla, és tehetnek ellene. Számomra evidens, hogy ezt a videót nem azoknak a nőknek készítették, akik rendesen felöltözve járkálnak az utcán, és valaki megtámadja, majd megerőszakolja őket. Természetesen ezek a nők nem tehetnek róla.

A videó nem is nekik szólt (egyeseknek ezt is nehéz felfogni), hanem azoknak, akik elmennek a bulikba szinte ruha nélkül, nagy mennyiségű alkoholt fogyasztanak, drogoznak stb. Akik ismeretlen férfiakkal táncolnak erotikusan...

Mi van, ha erre akarja felhívni a figyelmet a videó? Alkohollal csak mértékkel, drogokat ne használjanak, és ne táncoljanak erotikusan ismeretlen férfiakkal.

Vagy ezek olyan alap dolgok az életben, amiket nem lehet kihagyni, és felháborító, hogy ilyeneket TANÁCSOLNAK a nőknek? Mert ez csak tanács.


Természetesen ha megteszik, az sem menti fel az erőszakolót. (mielőtt valaki ezzel jönne)



2014. dec. 5. 18:47
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a videó jó. A szlogennel van gond. Csak két kis szó kellett volna bele, hogy eladható és megfontolandó legyen.

Helyesen szerintem így hangozna: Nem tehetsz róla, DE tehetsz ellene!

Mennyivel másabb a hangzása, pedig a lényeg ugyanaz. Vigyázz a másikra, ne igyál idegen pohárból, de légy könnyelmű, kihívó. De elveti legalább az áldozat bűntudatát....



Én abból a régi esetből a mai napig leginkább a szégyenérzésre emlékszem. Még mindig zavarba jövök, pedig maholnap 40 éves vagyok.

2014. dec. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

hát, szerintem inkább olyanokat érdemes megszólítani, akik a jövőben potenciális elkövetők lennének, nem pedig azokat, akik jelenleg is nőket erőszakolnak.


a nemi erőszak mindig olyasmi, amiben az elkövető tudja, hogy olyat csinál, ami a másiknak nem jó / amit a másik nem akar / amibe a másik nem egyezett bele, még akkor is, ha az illető sosem tanult semmit a nemi erőszak természetrajzáról és se a nemi erőszak jogi se a másféle meghatározásairól nincsen fogalma. a szexuális erőszak, ahogyan a bántalmazás is, szándékolt dolog, és nem lehet anélkül csinálni, hogy ne gondolná az elkövető úgy, hogy neki joga van a másik akaratát és testi-szexuális integritását figyelmen kívül hagyni. plusz az elkövetők azt is észlelik az esetek 99,99%-ában, hogy mindezt büntetlenül csinálhatják. ezeket a férfiakat nyilván nem fogja az ellenkezőjéről meggyőzni egy videóüzenet.


ami férfiakat szólít meg és értelme van (szerintem), az arról szól, hogy

- mi minden számít szexuális erőszaknak vagy azon belül nemi erőszaknak

- miért szükséges a másik beleegyezését kérni és hogyan működik ez a folyamat

- számíts rá, hogy a nemi erőszakot nem fogjuk elnézni és mentegetni; ha erőszakot teszel valakin, annak igenis viselned kell majd a következményeit

- az áldozathibáztatás tarthatatlan, és nem fogunk hozzá asszisztálni

- milyen érzés nőknek a szexuális erőszak állandó fenyegetésének kitéve élni

- meg kell kérdőjelezni a nemi szerepek létjogosultságát, és nem szabad némán tűrni a szexizmust másoktól sem

ha azt látjuk, hogy valaki veszélyben van, akkor avatkozzunk közbe, és méghozzá úgy kivitelezzük ezt, hogy...


én nem vagyok otthon ebben a témában, meg igazából kevéssé érdekel ez a rész (mármint, hogy férfiakat hogyan lehet „átnevelni” vagy rábírni a támogató szerepekre), a magam részéről közel sem látok benne akkora potenciált, mint a nővériségben.


azért találtam pár videót, ami kb. okés. az eddigi kedvencem ez: Rape. Sexual assault. Let’s STOP blaming the victim. gyakorlatilag annyi az üzenet, hogy amikor férfiként azt mondod, hogy te azért erőszakoltad meg a nőt, mert az feljött a lakásodra, sőt, előzőleg még közeledett is feléd, és hát mindenki tudja, hogy ez azt jelenti, hogy szexelni akar, az bizony áldozathibáztatás.

ez itt arról szól, hogy a nők folyamatosan ki vannak téve a szexuális erőszaknak, és az nincsen rendben, hogy veszélyben kell magukat érezniük, ráadásul még hibáztatják is őket érte, ha erőszakot követnek el ellenük, szóval tessék ezzel empatizálni: Egypt PSA: Put yourself in her shoes, instead of finding ways to blame her.

ez nem kifejezetten férfiaknak szól, hanem egy egyetemistáknak szóló videó: Consent: Have the Conversation, viszont kiderül belőle, hogy miért van szükség beleegyezésre, hogy verbálisan (is) szükséges kommunikálni a beleegyezésről, hogy a hallgatás nem beleegyezés, hogy vissza lehet vonni a beleegyezést bármikor, és, hogyha nincsen meg a beleegyezés, akkor az erőszaknak (szexuális támadásnak) számít, és, ha valaki részeg/eszméletlen, akkor ő nem tud beleegyezni a szexbe.

itt azt mesélik, hogy mi minden tartozik bele a szexuális támadás (sexual assault) kategóriájába, és azt üzenik, hogy férfiként nem szabad eltűrni a többi férfitől azt, hogy nőket erőszakoljanak meg, de még azokat a szexista vicceket sem, amelyek normalizálják a nők alávetettségét és az ellenük elkövetett erőszakot: Sexual violence — men let’s talk!

ebben a klipben valami olyasmit üzennek, hogy az nem elég, hogy te magad nem erőszakolsz meg nőket, az is fontos volna, hogy mások ilyenfajta kísérleteinek láttán közbeavatkozz: It’s On Us: Bystander PSA

itt is kifejezetten férfiakhoz szól az üzenet, bár van egy női párja is a videónak: bemutatnak egy konkrét technikát arra, hogyan avatkozz be egy olyan házibulis helyzetben, ami gyanúsnak tűnik neked, és ahol egy potenciális áldozat nagyon részeg, segítségre lehet szüksége: GatorWell Sexual Assault PSA 1

ebben a videóban az extramaszkulinnak számító NFL játékosok határolódnak el azoktól a normáktól, amik elfogadhatónak állítják be az erőszakot, felmentik az elkövetőt, hibáztatják az áldozatot, és tétlenségre vagy hallgatásra ösztönzik az erőszak szemtanúit: NFL Players Say NO MORE :60 - mondjuk bőven remélem, hogy közülük egyiknek se volt k.rv.zós/feleségverős stb. botránya az elmúlt években, mert akkor mégse olyan nagyon szuper ez a spot :(

ezt a videót meg kifejezetten bántalmazó fiúknak/férfiaknak célozták, de őszintén szólva én azt nem bírom elképzelni, hogy ezt látva bántalmazók majd felhagynak a partnerük abúzálásával és szexuális kihasználásával. mármint, szerintem a bántalmazás nem így működik, hanem úgy, hogy addig csinálja a bántalmazó, amíg a környezete ezt tétlenül nézi / lehetővé teszi / támogatja: Abuse in Relationships: Would you Stop Yourself? (szóval talán az lehet a haszna az ilyennek, hogy bemutatnak egy bántalmazó dinamikát, és akkor majd nagyobb valószínűséggel felismerik a nézők, ha 3D-ben találkoznak vele.)

2014. dec. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 gyilki ***** válasza:
0%
Az erőszakoló a felelős ez egyértelmű! Ezt ,mint már írták előttem is.....nem pucéran kell a nőknek járkálni! Viszont ha egy pasi öltözik úgy, akkor azonnal szalad vele a rendőrség,mert SZATÍR!
2014. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!