Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért váltottak ki ekkora...

Miért váltottak ki ekkora felháborodást a "Tehetsz róla, tehetsz ellene" videók?

Figyelt kérdés

Egyesek úgy értelmezték, hogy evvel az erőszakolót felmentik, őt nem hibáztatják. Szerepel akármelyik videóban is olyan, hogy nem tehet róla az erőszakoló?

Sokan kérdezik, hogy miért nem az erőszakolónak üzennek. Szerintem az ilyen beteg embereknek hiába üzennének, hogy "Ne erőszakolj nőket!" Aki annyira beteg, hogy képes ilyesmire, az nem fog egy videótól megrettenni. Szerintem.


Ami miatt kicsit félreérthető, hogy nem mondták, hogy csak egyes nők tehetnek róla, és tehetnek ellene. Számomra evidens, hogy ezt a videót nem azoknak a nőknek készítették, akik rendesen felöltözve járkálnak az utcán, és valaki megtámadja, majd megerőszakolja őket. Természetesen ezek a nők nem tehetnek róla.

A videó nem is nekik szólt (egyeseknek ezt is nehéz felfogni), hanem azoknak, akik elmennek a bulikba szinte ruha nélkül, nagy mennyiségű alkoholt fogyasztanak, drogoznak stb. Akik ismeretlen férfiakkal táncolnak erotikusan...

Mi van, ha erre akarja felhívni a figyelmet a videó? Alkohollal csak mértékkel, drogokat ne használjanak, és ne táncoljanak erotikusan ismeretlen férfiakkal.

Vagy ezek olyan alap dolgok az életben, amiket nem lehet kihagyni, és felháborító, hogy ilyeneket TANÁCSOLNAK a nőknek? Mert ez csak tanács.


Természetesen ha megteszik, az sem menti fel az erőszakolót. (mielőtt valaki ezzel jönne)



2014. dec. 5. 18:47
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Én egy se nem csinos, se nem kihívóan öltöző nő vagyok. Van annak már 10 éve is, mikor a távolsági buszon utazva elbóbiskoltam. Hogy miért? Mert hajnalban keltem akkoriban, hogy hatra beérjek a munkahelyemre és délután az a 40 perc olyan jó kis pihenő volt. Szóval elbóbiskoltam és valami furára riadtam meg. Elsőre nem is tudtam mi az amit érzek, de aztán valamiért lenéztem a lábamra és a mellettem ülő férfi keze a két lábam között volt. Letaperolt! Egy pillanat alatt éreztem hogy robbanok, megfogtam a kezét és kicsavartam a kisujját, miközben szidtam és kiabáltam. És ő csak annyit tudott mondani, maradjál már csendben...

A sofőr megállt a ribillióra, szerencsére ő egy normálisan gondolkodó ember volt, letessékelte a buszról a tapogatót. De én ezt azóta is bánom. Ugyanis a tapogatás is az erőszak egy formája. Ott a sarkamra kellett volna állnom, és ragaszkodni ahhoz hogy rendőrt hívjanak, és fel kellett volna jelentenem.

És tudod mi az egészben a legfájóbb? Hogy a hátam mögött ült egy idősebb házaspár, és hallottam mikor azt beszélték, hogy úgy kell neki, minek alszik a buszon?


És ismét hangsúlyozom, nem vagyok csinos, akkor sem voltam az, kihívó meg pláne nem. Egy fáradt, akkor éppen szalag mellett dolgozó nő voltam. És engem hibáztatott két ember!!!


Az ilyen esetek után, hogyan várjuk el azt, hogy a tényleges erőszakon átesett nők merjék felvállalni a velük megesett történteket és igenis forduljanak a rendőrségre?


Mindegy mit tesz egy nő, amíg egyesek csak a szexuális tárgyat látják benne....

2014. dec. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Először is, taps a 11-es válaszolónak. Nálad a pont.


Aztán, kérdező.

"Ne mondd már, hogy ugyanannyira izgulsz fel egy miniszoknyás nőre mint ugyanarra a nőre egy átlagos ruhában!"

Egy, milyen az átlagos ruha?

Kettő, lehet, hogy az "átlagos" ruhában jobban tetszik valaki, mint miniben. Tudod, engem tényleg, nagyon nem érdekel a ruha.


"Egyébként igazad van, sok minden van erre kihegyezve. Ez nem azt jelenti, hogy ez helyes és jó dolog. Vagy szerinted amit a társadalom jónak tart, amit előtérbe helyez, az csak jó lehet?"

Naná, hogy igazam van. És ki a szentséges lópikula írta, hogy amit a társadalom jónak tart, amit előtérbe helyez, az csak jó lehet? Ki? És hol?

Pont az a lényeg, hogy nagyon nem.


"Ne táncoljanak erotikusan IDEGEN férfiakkal. Én férfiként nem szoktam idegen nőkkel erotikusan táncolni."

De más igen. A nőket megtalálod - de a férfitársaidra miért nem szólsz rá, hm? Miért nem?


"Nem mondtam, hogy mindenképpen meg kell erőszakolni a részeg nőket."

Jóságos isten, még szép.


"Aki a nemi szervével gondolkodik az agya helyett. A r*b*nc nem az, akit nem tudok megd*gni, épp az, akit meg tudok, másnap egy másik férfi is meg tudja, aztán egy harmadik is. Az, aki bulikba jár, részegre issza magát, megd*gatja magát, majd ezt elismétli jó sokszor. Az én értékrendem szerint ez r*b*nc. Egyébként ha már r*b*nc téma: Ismersz olyan nőt, amilyet leírtam (és r*b*ncnak neveztem), aki emellé emberileg sem egy nagy 0. Én nem."

Akkor jó sok hímq.rv.a futkos a világban, hallod-e. Hímr*bancok... csak őket nem így hívjuk - szoknyapecérnek, nőcsábásznak, Don Juannak, Casanovának (csupa, csupa vicces/nem rossz szándékú megnevezés. Befigyel a kettős mérce.)

Egyébként pedig nem értem, miért baj az, ha valaki szabadon megéli a szexualitását. A szex jó dolog. Mindenki szeret szexelni. Szexet adni és kapni remek dolog, pláne, ha ért is hozzá az ember. Prűd, de minimum hipokrata hozzáállás az, ami szerinted "normális értékrend". Tudniillik a nők évszázadokig, ha nem ezredekig, el voltak nyomva. Nem csinálhattak semmit. A testük nem a saját tulajdonuk volt, hanem aféle közkincs, játékszer, a férfiak szórakozását szolgáló élő-lélegző tárgy. De már 2014 van. Hadd döntsék el Ők, mit akarnak. A szabad akarattól senki nem lesz sz.rabb alak. Hogy végre azt teheti valaki, amit igazán szeretne, nem lesz sz.rabb alak.


"Ebben lehet valami, ilyen videókra szükség lenne."

Sok külföldinek - és magyaroknak is sikerült már ilyet összedobni. Nem olyan nehéz. Tényleg nem.

Akkor a sünöknek sem fog fájni, ha használják a csöpp agyukat. Vagy legalább hívnak egy külsőst, aki objektíven megítéli, szalonképes-e a kreálmányuk.


"El tudom képzelni, ahogy a feltételezett erőszakolónk, aki nem tud uralkodni önmagán, nem képes önmegtartóztatásra (ezt te írtad), a videó hatására képes lesz erre, és sikerül megfékeznie magát."

A fő probléma, hogy nem akarják magukat fékezni. Minek? Minek egy olyan társadalomba, ahol még a rendőrök is melléd állnak? Minek, ahol helyetted az áldozatot hibáztatják? Minek, ha az áldozat úgy sem mer feljelentést tenni?

2014. dec. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

10-es:


"Azt kéne végre megértened, hogy akármilyen kihívóan is öltözik fel valaki, attól az még senkit nem jogosít fel arra, hogy megerőszakolják."


Olvasd el még egyszer a kérdésem utolsó mondatát:

"Természetesen ha megteszik, az sem menti fel az erőszakolót. "


Nem tudom, minek írod le más szavakkal azt, amit én egyszer már leírtam.


"Akkor is azt fogod mondani, hogy de hát az egy ribi volt, meg is érdemli?"


Tegyük fel, hogy egy ember elkezdi simogatni az oroszlánt, aki széttépi őt. Hülye volt az ember? Igen. Megérdemli a halált? Nem. Tehet róla? Igen. Tehetett volna ellene? Igen.

Tehát az, hogy tehet róla, meg az, hogy a r*bancokat semmire sem tartom, nem azt jelenti, hogy szerintem megérdemlik a halált.

2014. dec. 6. 14:06
 14/33 A kérdező kommentje:

11-es:


Sajnálom, ami veled történt.


De már leírtam 2-3-szor ezt, akkor leírom még egyszer:


Ez a "tehetsz róla" nem érvényes az olyanokra, mint te. Akik nem öltözködnek kihívóan, akik nem táncolnak idegen férfiakkal erotikusan.

2014. dec. 6. 14:08
 15/33 A kérdező kommentje:

"Egy, milyen az átlagos ruha?

Kettő, lehet, hogy az "átlagos" ruhában jobban tetszik valaki, mint miniben. Tudod, engem tényleg, nagyon nem érdekel a ruha."


Téged lehet, hogy nem, de az erőszakot elkövető emberek közül sokakat igen.

Nem mondom, hogy hétköznapi ruhában nem erőszakolhatnak meg senkit, de csökkenti az esélyét, aki így jár. Aki pedig kihívóan öltözködik, azt se fogják megerőszakolni midnenképpen, de növeli az esélyét ennek.



"Naná, hogy igazam van. És ki a szentséges lópikula írta, hogy amit a társadalom jónak tart, amit előtérbe helyez, az csak jó lehet? Ki? És hol?

Pont az a lényeg, hogy nagyon nem. "


Azt mondod, hogy minden a nők testére van kihegyezve, ezért nem érted, hogy miért nem tartom jónak a r*bancságot.

A társadalom nagy része jónak tartja, hogy a nőknek csak a teste számít, ezért is vannak, amiket még az ezelőtti válaszodban írtál.



"De más igen. A nőket megtalálod - de a férfitársaidra miért nem szólsz rá, hm? Miért nem?"


Ha egy férfitársam idegen nőkkel erotikusan táncol és megerőszakolja egy idegen nő, őt se fogom megdicsérni. Bár ő kevésbé számíthatott rá, mert ez nagyon ritka, hogy nők férfit.



"Akkor jó sok hímq.rv.a futkos a világban, hallod-e. Hímr*bancok... csak őket nem így hívjuk - szoknyapecérnek, nőcsábásznak, Don Juannak, Casanovának (csupa, csupa vicces/nem rossz szándékú megnevezés. Befigyel a kettős mérce.)

Egyébként pedig nem értem, miért baj az, ha valaki szabadon megéli a szexualitását. A szex jó dolog. Mindenki szeret szexelni. Szexet adni és kapni remek dolog, pláne, ha ért is hozzá az ember. Prűd, de minimum hipokrata hozzáállás az, ami szerinted "normális értékrend". Tudniillik a nők évszázadokig, ha nem ezredekig, el voltak nyomva. Nem csinálhattak semmit. A testük nem a saját tulajdonuk volt, hanem aféle közkincs, játékszer, a férfiak szórakozását szolgáló élő-lélegző tárgy. De már 2014 van. Hadd döntsék el Ők, mit akarnak. A szabad akarattól senki nem lesz sz.rabb alak. Hogy végre azt teheti valaki, amit igazán szeretne, nem lesz sz.rabb alak. "


Mondtam én valahol, hogy csak a r*bancokat nézem le, és a szoknyapecéreket nagyra tartom? Nem, nem mondtam. Csak a kérdésemben a nőkről volt szó, ezért nem írtam le, hogy a szoknyapecér férfitársaim sem épp a legszimpatikusabb emberek számomra.



"A fő probléma, hogy nem akarják magukat fékezni. Minek? Minek egy olyan társadalomba, ahol még a rendőrök is melléd állnak? Minek, ahol helyetted az áldozatot hibáztatják? Minek, ha az áldozat úgy sem mer feljelentést tenni?"


Szerinted ebből a videóból a feltételezett erőszakoló azt feltételezi, hogy őt nem fogják megbüntetni? Szerintem nem. Tudja jól, hogy börtön jár ezért a bűncselekményért, akkor is, ha megnézte ezt a videót. Aki nem bírja ki, hogy ne tegye meg, az akkor se fogja, ha olyan videókat készítenek, amiben elmondják, hogy a BTK szerint...

2014. dec. 6. 14:20
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

"Tegyük fel, hogy egy ember elkezdi simogatni az oroszlánt, aki széttépi őt. Hülye volt az ember? Igen. Megérdemli a halált? Nem. Tehet róla? Igen. Tehetett volna ellene? Igen."

Az oroszlán potenciálisan veszélyes - azt mondod, minden férfi potenciálisan veszélyes és gyanakvással kell közelíteni feléjük? Ó. Ohohó. Mesélj még.

2014. dec. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

"Az oroszlán potenciálisan veszélyes - azt mondod, minden férfi potenciálisan veszélyes és gyanakvással kell közelíteni feléjük? Ó. Ohohó. Mesélj még."


Rendben, tényleg nem ez volt a legjobb példa.


Akkor írok egy másikat:

Járkál egy ember az utcán egy 20 000 forintost lóbálva a kezében úgy, hogy jól látható legyen. Valaki kikapja a kezéből és elszalad vele.

Hülye volt az ember? Igen? Megérdemli? Nem. A tettes fel van mentve? Nincs, a tettes ugyanúgy bűnös marad. Tehet róla az áldozat? Igen. Tehetett volna ellene? Igen.

Nem volt honnan feltételezze az áldozat, hogy épp olyan ember jön vele szemben az utcán, aki kiveszi a kezéből, mert nem minden ember tenné meg.

2014. dec. 6. 14:26
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

"Téged lehet, hogy nem, de az erőszakot elkövető emberek közül sokakat igen."

Tévedsz. Nem. Bizonyítottan nem.


"Nem mondom, hogy hétköznapi ruhában nem erőszakolhatnak meg senkit, de csökkenti az esélyét, aki így jár. Aki pedig kihívóan öltözködik, azt se fogják megerőszakolni midnenképpen, de növeli az esélyét ennek."

Nem a ruhát fogják megdugni, hanem az embert benne, nem fogod fel?


"Azt mondod, hogy minden a nők testére van kihegyezve, ezért nem érted, hogy miért nem tartom jónak a r*bancságot.

A társadalom nagy része jónak tartja, hogy a nőknek csak a teste számít, ezért is vannak, amiket még az ezelőtti válaszodban írtál."

Mi lenne, ha ribi szégyenítés helyett inkább arra koncentrálnánk, hogy ne a nők testén legyen a hangsúly? Hogy ne látlábon járó csöcsnek/pinának/húscafatnak legyenek feltüntetve? (És itt mindenkiről szó van. A "normálisan" öltözködőkről is, a "nem normálisan" öltözködőkről is.)


"Ha egy férfitársam idegen nőkkel erotikusan táncol és megerőszakolja egy idegen nő, őt se fogom megdicsérni. Bár ő kevésbé számíthatott rá, mert ez nagyon ritka, hogy nők férfit."

Beginázza, vagy több nővel lefogják.

Amúgy létezik férfi-férfi felállás is.


"Mondtam én valahol, hogy csak a r*bancokat nézem le, és a szoknyapecéreket nagyra tartom? Nem, nem mondtam. Csak a kérdésemben a nőkről volt szó, ezért nem írtam le, hogy a szoknyapecér férfitársaim sem épp a legszimpatikusabb emberek számomra."

Ott a problma, hogy nem egyszerre foglalkozol a ketőtvel. Mindkét nemre oda kell figyelni, ha ilyen téma van.


"Szerinted ebből a videóból a feltételezett erőszakoló azt feltételezi, hogy őt nem fogják megbüntetni? Szerintem nem. Tudja jól, hogy börtön jár ezért a bűncselekményért, akkor is, ha megnézte ezt a videót. Aki nem bírja ki, hogy ne tegye meg, az akkor se fogja, ha olyan videókat készítenek, amiben elmondják, hogy a BTK szerint..."

Akkor nyugodjunk bele. :( Nem lehet semmit tenni. :( Kár azon fáradozni, hogy ez a világ egy kicsivel jobb hely legyen. :( Minek járatjuk a kölyköket iskolába? :( Minek vannak egyetemek? :( Csak törődjünk szépen bele mindenbe és bégessünk, mint a birkák a réten.

2014. dec. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

"Tévedsz. Nem. Bizonyítottan nem. "


Küldj egy linket, ahol írja, hogy nem.



"Nem a ruhát fogják megdugni, hanem az embert benne, nem fogod fel?"


De több szexuális vágyat éreznek egy miniben levő nő iránt mint egy hétköznapi ruhába öltözött nő iránt. Szerintem.

Több szexuális vágyat éreznek, ha kilátszanak egyes testrészei a nőnek.

Szerintem.



"Mi lenne, ha ribi szégyenítés helyett inkább arra koncentrálnánk, hogy ne a nők testén legyen a hangsúly? Hogy ne látlábon járó csöcsnek/pinának/húscafatnak legyenek feltüntetve? (És itt mindenkiről szó van. A "normálisan" öltözködőkről is, a "nem normálisan" öltözködőkről is.)"


Csak akkor érhetjük el, hogy a ne csak a nők testére figyeljenek, ha ezt maguk a nők is így akarják. Ha kiteszik mindenüket, akkor kétlábon járó p*nának lesznek feltüntetve. Amíg ők is a testükre a legbüszkébbek, addig hogy érjük el, hogy ne azon legyen a hangsúly?



"Beginázza, vagy több nővel lefogják.

Amúgy létezik férfi-férfi felállás is."


Igazad lehet.



"Ott a problma, hogy nem egyszerre foglalkozol a ketőtvel. Mindkét nemre oda kell figyelni, ha ilyen téma van."


Azért foglalkoztam inkább a nőkkel, mert a videó is evvel foglalkozott inkább, és az emberek is azon voltak felháborodva, hogy ez a videó támadja a nőket.



"Akkor nyugodjunk bele. :( Nem lehet semmit tenni. :( Kár azon fáradozni, hogy ez a világ egy kicsivel jobb hely legyen. :( Minek járatjuk a kölyköket iskolába? :( Minek vannak egyetemek? :( Csak törődjünk szépen bele mindenbe és bégessünk, mint a birkák a réten."


Nem. Valamit ki kell találni.

De ennek én nem látom értelmét.

Ez olyan, mintha minden emberhez odamenne egy rendőr, és tájékoztatná, hogy az emberölésért a BTK szerint... büntetés jár. Aztán reménykednénk, hogy csökken a gyilkosságok száma.

2014. dec. 6. 14:42
 20/33 anonim ***** válasza:
85%

"Küldj egy linket, ahol írja, hogy nem."

Segíts magadon, Isten is megsegít. Nem fogok helytted dolgozni.


"De több szexuális vágyat éreznek egy miniben levő nő iránt mint egy hétköznapi ruhába öltözött nő iránt. Szerintem.

Több szexuális vágyat éreznek, ha kilátszanak egyes testrészei a nőnek.

Szerintem."

Egyrészről igazad van - de van az emberek egy csoportja, mely pont a fedettségtől indul be.


"Csak akkor érhetjük el, hogy a ne csak a nők testére figyeljenek, ha ezt maguk a nők is így akarják."

Akarják.


"Ha kiteszik mindenüket, akkor kétlábon járó p*nának lesznek feltüntetve."

Romlott gondolkodás mód ez. Kérdem én, miért is? Miért is?!


"Amíg ők is a testükre a legbüszkébbek, addig hogy érjük el, hogy ne azon legyen a hangsúly?"

Például ne úgy neveld a kölykeidet, hogy ez (külső szépség) a legtöbb, amit elérhet. Éreztesd vele, hogy nem ezen van hangsúly.

Ha a következő generációkat eszerint nevelnénk, nem lenne ilyenprobléma - a gyerekek (és felnőttek) a beilleszkedésben látják a biztonságot. A társadalom, mi emberek, alkottunke gy képet, hogy kell az ideális nőnek és férfinak kinézni/viselkedni/stb. És ezt mi meg tudjuk változtatni.


"Azért foglalkoztam inkább a nőkkel, mert a videó is evvel foglalkozott inkább, és az emberek is azon voltak felháborodva, hogy ez a videó támadja a nőket."

Igaz, és sokan ezért is felmordultak: csak a nőket állítja be áldozatnak. Hogy esik ez a férfiaknak? Nem elég, hogy ők a fő ragadozók videóban, de lehetőséget sem mutatnak, hogy esetleg, talán, olyan is van, hogy ők huzzák a rövidebbet.


"Nem. Valamit ki kell találni."

Nem egy mozgalom foglalkozik ezzel. Feminizmus, például. (Ha morogsz a szóra, mielőtt reagálnál a leírtakra, olvass utána.)


"De ennek én nem látom értelmét."

Akkor hunyászkodj meg, csöndben és hagyj teret azoknak, akik lépni akarnak.


"Ez olyan, mintha minden emberhez odamenne egy rendőr, és tájékoztatná, hogy az emberölésért a BTK szerint... büntetés jár. Aztán reménykednénk, hogy csökken a gyilkosságok száma."

A rendőrség nem az emberekért van. Ők nem szolgálnak és nem védenek - a videó is ezt támasztja alá.

2014. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!