Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért váltottak ki ekkora...

Miért váltottak ki ekkora felháborodást a "Tehetsz róla, tehetsz ellene" videók?

Figyelt kérdés

Egyesek úgy értelmezték, hogy evvel az erőszakolót felmentik, őt nem hibáztatják. Szerepel akármelyik videóban is olyan, hogy nem tehet róla az erőszakoló?

Sokan kérdezik, hogy miért nem az erőszakolónak üzennek. Szerintem az ilyen beteg embereknek hiába üzennének, hogy "Ne erőszakolj nőket!" Aki annyira beteg, hogy képes ilyesmire, az nem fog egy videótól megrettenni. Szerintem.


Ami miatt kicsit félreérthető, hogy nem mondták, hogy csak egyes nők tehetnek róla, és tehetnek ellene. Számomra evidens, hogy ezt a videót nem azoknak a nőknek készítették, akik rendesen felöltözve járkálnak az utcán, és valaki megtámadja, majd megerőszakolja őket. Természetesen ezek a nők nem tehetnek róla.

A videó nem is nekik szólt (egyeseknek ezt is nehéz felfogni), hanem azoknak, akik elmennek a bulikba szinte ruha nélkül, nagy mennyiségű alkoholt fogyasztanak, drogoznak stb. Akik ismeretlen férfiakkal táncolnak erotikusan...

Mi van, ha erre akarja felhívni a figyelmet a videó? Alkohollal csak mértékkel, drogokat ne használjanak, és ne táncoljanak erotikusan ismeretlen férfiakkal.

Vagy ezek olyan alap dolgok az életben, amiket nem lehet kihagyni, és felháborító, hogy ilyeneket TANÁCSOLNAK a nőknek? Mert ez csak tanács.


Természetesen ha megteszik, az sem menti fel az erőszakolót. (mielőtt valaki ezzel jönne)



2014. dec. 5. 18:47
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

"Egyrészről igazad van - de van az emberek egy csoportja, mely pont a fedettségtől indul be."


Igen, de kevesebben vannak, mint akik a kihívó öltözködéstől. Tehát akinek fedve vannak egyes testrészei, kisebb az esélye (nem 0, csak kisebb), hogy áldozattá váljon.



"Akarják."


Egyes nők igen, egyesek nem. Akik a bulikban kihívóan öltözködnek, nem hiszem, hogy ezt azért teszik, hogy megmutassák belső értékeiket...



"Romlott gondolkodás mód ez. Kérdem én, miért is? Miért is?!"


Miért teszik ki mindenüket? Szerinted azért, hogy megmutassák belső értékeiket, intelligenciájukat és műveltségüket vagy azért, hogy az alfahímnek bejöjjenek? Ha válaszolsz magadban erre a kérdésre, akkor rájössz, hogy miért.



"Például ne úgy neveld a kölykeidet, hogy ez (külső szépség) a legtöbb, amit elérhet. Éreztesd vele, hogy nem ezen van hangsúly.

Ha a következő generációkat eszerint nevelnénk, nem lenne ilyenprobléma - a gyerekek (és felnőttek) a beilleszkedésben látják a biztonságot. A társadalom, mi emberek, alkottunke gy képet, hogy kell az ideális nőnek és férfinak kinézni/viselkedni/stb. És ezt mi meg tudjuk változtatni. "


Igazad van, de szerintem ellentmondasz annak, amit eddig írtál.

Azt mondod, hogy nem a külső szépség a legfontosabb.

Viszont azoknak, akik kihívóan öltözködnek a külső a legfontosabb, hisz másképp nem öltözködnének kihívóan. Akkor mégis bevallod, hogy gond van a r*bancok értékrendjével, csak a külsőt tartják fontosnak, tehát felszínes emberek? :)



"Igaz, és sokan ezért is felmordultak: csak a nőket állítja be áldozatnak. Hogy esik ez a férfiaknak? Nem elég, hogy ők a fő ragadozók videóban, de lehetőséget sem mutatnak, hogy esetleg, talán, olyan is van, hogy ők huzzák a rövidebbet."


Ebben lehet valami.

A videó készítői valószínűleg azért csinálták így, mert 99 %-ban (nem pontos adat, csak tipp) nők az áldozatok.



"Nem egy mozgalom foglalkozik ezzel. Feminizmus, például. (Ha morogsz a szóra, mielőtt reagálnál a leírtakra, olvass utána.)"


Utánaolvastam.

Semmi bajom a feminizmussal, semmi bajom a normális nőkkel, semmi bajom a nők egyenjogúságával.



Akkor szerinted mit kellene tenni?

Videókat feltenni a netre, amiben tájékoztatnak, hogy az erőszakért XY év börtön jár? Szerinted lenne hatása, és csökkennének az ilyen jellegű bűncselekmények?

2014. dec. 6. 16:31
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, de kevesebben vannak, mint akik a kihívó öltözködéstől. Tehát akinek fedve vannak egyes testrészei, kisebb az esélye (nem 0, csak kisebb), hogy áldozattá váljon."

Nem. (Akkor inkább már) Az öltözködés komplikáltságától függ a dolog. Hiába van valaki miniben, ha felhúz három dísz övet és harisnya is van rajta, ezen kívül egy hosszú cipzáros kabátvan virít, kibontott hajjal, sapkában - azzal szemben, aki farmerben van, sima póló-kabát kombóban, lófarokkal. A lófarkat könnyebb megfogni, a gatyát lecipzározni és a többi.


"Egyes nők igen, egyesek nem. Akik a bulikban kihívóan öltözködnek, nem hiszem, hogy ezt azért teszik, hogy megmutassák belső értékeiket."

Igen, szórakozni akarnak. Csinosnak érezni magukat. Nem minden a férfiak körül forog. Nem mindig nekik öltöznek ki a nők - sőt.


"Miért teszik ki mindenüket? Szerinted azért, hogy megmutassák belső értékeiket, intelligenciájukat és műveltségüket vagy azért, hogy az alfahímnek bejöjjenek? Ha válaszolsz magadban erre a kérdésre, akkor rájössz, hogy miért."

Olvasd el a fentebb leírtakat.


"Igazad van, de szerintem ellentmondasz annak, amit eddig írtál. Azt mondod, hogy nem a külső szépség a legfontosabb.

Viszont azoknak, akik kihívóan öltözködnek a külső a legfontosabb, hisz másképp nem öltözködnének kihívóan. Akkor mégis bevallod, hogy gond van a r*bancok értékrendjével, csak a külsőt tartják fontosnak, tehát felszínes emberek? :)"

Na, akkor tisztázzuk. Alapvetően nem, nem a külső a legfontosabb, de fontos.

Azok, akik kihívóan öltözködnek sem minden esetben a külső a legfontosabb. Én feltűnően öltözködöm, mégis többre értékelem, ha valaki messzebb lát ennél. Ez nem fekete-fehér, hanem egy színes átmenet. Ahány ember, annyi vélemény.

Nincs gond az általad gyűlölt nők (és férfiak) értékrendjével. Sőt, vallom, valamilyen szinten őszinték. Őszintébbek, mint a legtöbb ember. Miért? mert mindenki külsőségek alapján ítél. Ez egyfajta tiszta lap is lehet. Van, aki ezt kihasználja. Van, akinek ez növeli a biztonságérzetet (tartozik egy csoporthoz, pl.). Van, akinek ez növeli a komfortját (jobban érzi magát piros ruhában, mint szürkében - nem szeret elvegyülni.) Van, aki saját szórakozására szokott kiöltözni (aka magának ölözik).


"Ebben lehet valami.

A videó készítői valószínűleg azért csinálták így, mert 99 %-ban (nem pontos adat, csak tipp) nők az áldozatok."

Ez nem ok arra, hogy bsszanak a többiekre - már pardon a kifejezésért.


"Utánaolvastam. Semmi bajom a feminizmussal, semmi bajom a normális nőkkel, semmi bajom a nők egyenjogúságával."

Ezt üdítő volt olvasni!


"Akkor szerinted mit kellene tenni?

Videókat feltenni a netre, amiben tájékoztatnak, hogy az erőszakért XY év börtön jár? Szerinted lenne hatása, és csökkennének az ilyen jellegű bűncselekmények?"

Én azon a véleményen vagyok, hogy "terjeszteni kéne az igét". Még több felvilágosító óra, még nyitottabb hozzáállás, még nagyobb őszinteség a gyerekekkel/tinikkel szemben. Mindent meg kell vizsgálni minden szempontból - aztán eleht véleményt alkotni.

Mint már említettem, sok külföldi ember/csoport sokféle ilyen és ehhez hasonló felhívást intézett már az emberekhez - sikeresen. Nekik, "valamilyen furcsa módon", sikerült normális hangvételű, egyenes, tisztán értelmezhető, figyelemfelkeltő tájékoztatást nyújtani.

Szerintem lenne hatása. Kiindulva a felmérésekből, amiket olvastam. Én bízom benne, hogy megfelelő hozzáértéssel az itthoni helyzet is javítható.

2014. dec. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

„Nem. (Akkor inkább már) Az öltözködés komplikáltságától függ a dolog. Hiába van valaki miniben, ha felhúz három dísz övet és harisnya is van rajta, ezen kívül egy hosszú cipzáros kabátvan virít, kibontott hajjal, sapkában - azzal szemben, aki farmerben van, sima póló-kabát kombóban, lófarokkal. A lófarkat könnyebb megfogni, a gatyát lecipzározni és a többi”


Az erőszakot elkövető ember, ha tud is racionálisan gondolkozni, nem a logikus érveket veszi figyelembe, hanem az ösztöneit, szexuális vágyait. Ha van az a két nő, akit te is írtál, a feltételezett erőszakoló nem fog gondolkodni, hogy melyiket lenne könnyebb lefogni meg levetkőztetni, azt erőszakolja meg, amelyik „beindítja” őt.

Van olyan erőszakoló, aki azt is be akarja bizonyítani magának, hogy erősebb a nőnél. Őt főleg nem zavarja, ha van „egy kis akadály”



„Igen, szórakozni akarnak. Csinosnak érezni magukat. Nem minden a férfiak körül forog. Nem mindig nekik öltöznek ki a nők - sőt.”


Ne mondd már, hogy egy nő csak úgy tud szórakozni, ha ki vannak rakva a mellei. Csinos pedig úgy is lehet, ha nincs kihívóan öltözve. Persze, hacsak nem az alfahím számára akar csinos lenni.

Egyébként meg a lány ismerőseim közül a legtöbb, aki bulizni jár, az azért megy oda, hogy „pasizzon”.



„Azok, akik kihívóan öltözködnek sem minden esetben a külső a legfontosabb. Én feltűnően öltözködöm, mégis többre értékelem, ha valaki messzebb lát ennél. Ez nem fekete-fehér, hanem egy színes átmenet. Ahány ember, annyi vélemény.

Nincs gond az általad gyűlölt nők (és férfiak) értékrendjével. Sőt, vallom, valamilyen szinten őszinték. Őszintébbek, mint a legtöbb ember. Miért? mert mindenki külsőségek alapján ítél. Ez egyfajta tiszta lap is lehet. Van, aki ezt kihasználja. Van, akinek ez növeli a biztonságérzetet (tartozik egy csoporthoz, pl.). Van, akinek ez növeli a komfortját (jobban érzi magát piros ruhában, mint szürkében - nem szeret elvegyülni.) Van, aki saját szórakozására szokott kiöltözni (aka magának ölözik).”


Az embereket az különbözteti meg az állatoktól, hogy nem csak az ösztöneikre hallgatnak, hanem képesek logikus, racionális döntéseket hozni.

Nos, akiket te őszintének nevezel, én r*bancoknal, és fűvel-fával d*gnak, azok szerintem kb. az állatok szintjén vannak. (bocsánat az erős kifejezésért) Nem érdeklik őket a racionális érvek, csak az ösztöneik és a vágyaik.

Amúgy meg ha így vesszük, az erőszakoló a legőszintébb, mert ő akihez vonzódik, meg is d*gja, ahelyett hogy titkolná.



„Ez nem ok arra, hogy bsszanak a többiekre - már pardon a kifejezésért.”


Ebben igazad lehet.



„Én azon a véleményen vagyok, hogy "terjeszteni kéne az igét". Még több felvilágosító óra, még nyitottabb hozzáállás, még nagyobb őszinteség a gyerekekkel/tinikkel szemben. Mindent meg kell vizsgálni minden szempontból - aztán eleht véleményt alkotni.

Mint már említettem, sok külföldi ember/csoport sokféle ilyen és ehhez hasonló felhívást intézett már az emberekhez - sikeresen. Nekik, "valamilyen furcsa módon", sikerült normális hangvételű, egyenes, tisztán értelmezhető, figyelemfelkeltő tájékoztatást nyújtani.

Szerintem lenne hatása. Kiindulva a felmérésekből, amiket olvastam. Én bízom benne, hogy megfelelő hozzáértéssel az itthoni helyzet is javítható.”


Mire gondolsz konkrétan?

Hogy a videókban közlik, hogy a nemi erőszak milyen büntetőjogi következményekkel jár?

2014. dec. 6. 17:36
 24/33 anonim ***** válasza:

„Az erőszakot elkövető ember, ha tud is racionálisan gondolkozni, nem a logikus érveket veszi figyelembe, hanem az ösztöneit, szexuális vágyait. Ha van az a két nő, akit te is írtál, a feltételezett erőszakoló nem fog gondolkodni, hogy melyiket lenne könnyebb lefogni meg levetkőztetni, azt erőszakolja meg, amelyik „beindítja” őt.

Van olyan erőszakoló, aki azt is be akarja bizonyítani magának, hogy erősebb a nőnél. Őt főleg nem zavarja, ha van „egy kis akadály”."

Igazat adnék, de akkor mindketten tévednénk. Nem, ebben most tényleg nekem van igazam. Ennek többször utána néztem, olvasgattam, figyeltem, kérdezgettem. Gyorsan akarnak végezni. A könnyebb utat választják.

Kivéve persze a másik végletet - a simlist. Az viszont előre eltervez mindent. De az ilyen már kriminális.


„Ne mondd már, hogy egy nő csak úgy tud szórakozni, ha ki vannak rakva a mellei. Csinos pedig úgy is lehet, ha nincs kihívóan öltözve. Persze, hacsak nem az alfahím számára akar csinos lenni.

Egyébként meg a lány ismerőseim közül a legtöbb, aki bulizni jár, az azért megy oda, hogy „pasizzon”."

Ismételten leírom, valaki Nem a férfiaknak öltözik/büszke a külsejére/ilyrsfajta ruhákban ÉRZI JÓL MAGÁT.

A barátnőid nem az összes nő ezen a bolygón. Nem reprezentatív példa.


„Az embereket az különbözteti meg az állatoktól, hogy nem csak az ösztöneikre hallgatnak, hanem képesek logikus, racionális döntéseket hozni."

Cáfolom. Rengeteg állat nagyon is taktikázós, furfangos. És képesek logikus, racionális döntést hozni. (Megnyalom a kék békát. Rossz íze van. Többször nem nyalom meg.)


"Nos, akiket te őszintének nevezel, én r*bancoknal, és fűvel-fával d*gnak, azok szerintem kb. az állatok szintjén vannak. (bocsánat az erős kifejezésért) Nem érdeklik őket a racionális érvek, csak az ösztöneik és a vágyaik."

Attól ribi valaki, hogy fűvel-fával összefekszik? Ember, a szex csak egy része az életnek. Lehet valami több diplomás, NASA tag ÉS ribi.


"Amúgy meg ha így vesszük, az erőszakoló a legőszintébb, mert ő akihez vonzódik, meg is d*gja, ahelyett hogy titkolná."

Az erőszakolók nem csak vonzódásból erőszakolnak.


„Ez nem ok arra, hogy bsszanak a többiekre - már pardon a kifejezésért.”


Ebben igazad lehet.


„Mire gondolsz konkrétan?

Hogy a videókban közlik, hogy a nemi erőszak milyen büntetőjogi következményekkel jár?"

Videókban, plakátokon, felvilágosító órákon, etika órán, a tévében, a zene klippekben, a könyvekben... Sok lehetőség van.

2014. dec. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

„Igazat adnék, de akkor mindketten tévednénk. Nem, ebben most tényleg nekem van igazam. Ennek többször utána néztem, olvasgattam, figyeltem, kérdezgettem. Gyorsan akarnak végezni. A könnyebb utat választják.

Kivéve persze a másik végletet - a simlist. Az viszont előre eltervez mindent. De az ilyen már kriminális.”


Maradjunk annyiban, hogy van olyan is, aki a könnyebb utat választja, meg olyan is, aki az ösztöneire hallgat.



„Ismételten leírom, valaki Nem a férfiaknak öltözik/büszke a külsejére/ilyrsfajta ruhákban ÉRZI JÓL MAGÁT.

A barátnőid nem az összes nő ezen a bolygón. Nem reprezentatív példa.”


Nem a barátnőim, az ismerőseim. Ezt kikérem magamnak. :D

Biztosan vannak olyan nő is, akik nem a férfiak miatt, de van sok olyan is, akik azért öltözködnek így, hogy tetsszenek a férfiaknak.



„Cáfolom. Rengeteg állat nagyon is taktikázós, furfangos. És képesek logikus, racionális döntést hozni. (Megnyalom a kék békát. Rossz íze van. Többször nem nyalom meg.)”


Igazad van, nagyon rosszul fogalmaztam.

Az embert az különbözteti meg, hogy az ember racionálisan gondolkozik az életről, vannak életcéljai. Az állatnak annyi az életcélja, hogy egyen, igyon, utódokat csináljon és fennmaradjon.

Nos, embereknél akinek az az életcélja, hogy fűvel-fával d*gjon, elég primitív ember lehet.



„Attól ribi valaki, hogy fűvel-fával összefekszik? Ember, a szex csak egy része az életnek. Lehet valami több diplomás, NASA tag ÉS ribi.”


Akkor mégis mitől lesz valaki ribi szerinted, ha nem attól?



„Az erőszakolók nem csak vonzódásból erőszakolnak.”

Ez így igaz. Viszont mégis mondhatnánk őket őszintének, mert

2014. dec. 6. 18:35
 26/33 anonim ***** válasza:

"Maradjunk annyiban, hogy van olyan is, aki a könnyebb utat választja, meg olyan is, aki az ösztöneire hallgat."

És van a simlis.


"Nem a barátnőim, az ismerőseim. Ezt kikérem magamnak. :D"

Elnézést.


"Biztosan vannak olyan nő is, akik nem a férfiak miatt, de van sok olyan is, akik azért öltözködnek így, hogy tetsszenek a férfiaknak."

Sajnos. Vagy nem sajnos. Nekem inkább sajnos.


"Nos, embereknél akinek az az életcélja, hogy fűvel-fával d*gjon, elég primitív ember lehet."



"Akkor mégis mitől lesz valaki ribi szerinted, ha nem attól?"

Szerintem nem léteznek rbncok.

Vannak férfiak és vannak nők, akik szeretnek szexelni. Szexelni nem rossz. Nem értem a problémádat. Nem értem, miért kell azért lehurrogni valakit, mert szeret valamit.


"Viszont mégis mondhatnánk őket őszintének, mert"

Mert?

2014. dec. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

„Vannak férfiak és vannak nők, akik szeretnek szexelni. Szexelni nem rossz. Nem értem a problémádat. Nem értem, miért kell azért lehurrogni valakit, mert szeret valamit.”


Nem rossz. De én az érzelem nélküli szexet primitív dolognak tartom. Azt, hogy egyesek olyan emberekkel szexelnek, akiket nem is ismernek. (az, hogy 1 órával előtte találkoztak egy buliban, nem számít ismerettségnek)



„Mert?”


Lemaradt a vége.

Mert azt teszik, amit a vágyai kívánnak. Legyen az hatalomvágy, szexuális vágy vagy bármilyen más. Viszont ettől nem lesznek semmivel sem jobb emberek, és semmivel sem megbocsáthatóbb, amit tesznek.

2014. dec. 6. 18:58
 28/33 anonim ***** válasza:

"Nem rossz. De én az érzelem nélküli szexet primitív dolognak tartom. Azt, hogy egyesek olyan emberekkel szexelnek, akiket nem is ismernek. (az, hogy 1 órával előtte találkoztak egy buliban, nem számít ismerettségnek)."

Én meg ezt a hozzáállást tartom primitívnek, de minimum intoleránsnak.


„Mert azt teszik, amit a vágyai kívánnak. Legyen az hatalomvágy, szexuális vágy vagy bármilyen más. Viszont ettől nem lesznek semmivel sem jobb emberek, és semmivel sem megbocsáthatóbb, amit tesznek."

Hát nem.

2014. dec. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnálom, ami veled történt.


De már leírtam 2-3-szor ezt, akkor leírom még egyszer:


Ez a "tehetsz róla" nem érvényes az olyanokra, mint te. Akik nem öltözködnek kihívóan, akik nem táncolnak idegen férfiakkal erotikusan."


tehát, ha történetesen miniszoknya lett volna rajtam, akkor megérdemeltem volna?

2014. dec. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként meg a lány ismerőseim közül a legtöbb, aki bulizni jár, az azért megy oda, hogy „pasizzon”. "


NANÁ!! Én is azért járok szórakozni, hogy ismerkedjek. És mivel nagy a konkurencia, így persze hogy próbálom kihangsúlyozni az előnyeimet és elfedni a hátrányaimat. De ez nem jelenti azt, hogy bárki rám mászhat csak azért, mert a szoknyám rövidebb, vagy a dekoltázsom mélyebb.


Én csak annyit kérek tőled, hogy egy dolgot jegyezz meg. Nincsenek ribik, meg nem ribik. emberek vannak, akik potenciális áldozatok.

2014. dec. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!