Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet emberien lereagálni...

Hogy lehet emberien lereagálni ha húzzák az orrukat a boltban a nagy pénz miatt?

Figyelt kérdés
vidéki kisvárosban élek, tapasztalom hogy bolttól függetlenül szinte mindenhol kelletlenül fogadják a húszezrest, és nem csak kis abc, hanem pl egy Penny is. múltkor szemtanúja voltam hogy a pénztáros oda is vetette egy vásárlónak hogy nem pénzváltó vagyunk, ott ki is kelt utána magából az illető, de nem mindenki ilyen
tegnap 21:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Pénzváltónál kell beváltani, például a postánál:


"A lakossági ügyfelek számára díjmentes a készpénz címletváltás az alábbi meghatározott darabszám és értékhatárig:

• a lakossági ügyfelek által egy alkalommal maximum 200.000 Ft összeghatárig, legfeljebb 10 darab nagycímletű bankjegy (20.000 és 10.000 Ft-os bankjegyek), legfeljebb 30 darab bankjegyre (10.000, 5.000, 1.000, 500 Ft-os címletekre) váltása díjmentes.

• a lakossági ügyfeleknek továbbá maximum 4.000 Ft értékű bankjegy ellenében, maximum 20 darab érméig (kizárólag 200 és/vagy 100 Ft-os érme) szintén díjmentes a váltás."

[link]

tegnap 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mit csináljon a szerencsétlen pénztáros? Szüljön aprót? Aki készpénzzel akar szarakodni, legalább gondoskodjon arról hogy legyen nála kis címletű pénz is. Vevőként utálom, ha ilyen mögé kerülök a sorba. Csak az időt húzzák.
tegnap 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik a húszezres, akkor ki is sétáljatok fizetés nélkül. Nem mindenki tartja a vagyonát ezres címletekben.
tegnap 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen címletet akkor érdemes használni, ha nagyobb értékben vásárolsz vagy pár órája már nyitva van a bolt vagy pár órával váltás után, ha délután mennél. Ha mégsem sikerül, én bele szoktam nézni a pénztárcámba, hogy van-e apróm vagy felajánlom, hogy akkor fizetek kártyával.
tegnap 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Egyszerű: nem kell reagálni.

Adod a huszast

"Nem pénzváltó vagyunk" - mondja a pénztáros

Te mintha meg sem hallottad volna állsz és várod, hogy visszaadja a visszajárót. Ennyi.

Ha nem hajlandó rá, elmondod, hogy hát ez a pénzed van, ezzel kell beérnie.


Nyilván ha már mindenáron készpénzzel akarsz fizetni, érdemes kisebb címleteket vinni, de ha tényleg megpróbáltad és nem megoldható, akkor ez van.

A beszólogatásra, kötözködésre egyszerűen nem érdemes figyelmet fordítani.

ma 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam válaszolni, hogy bocsi, így adta az automata. Ebbe nem tud belekötni.


Egyébként ha valami miatt nem kell konkrétan váltanom, akkor rá szoktam kérdezni, hogy tíz/húszezrest tudok adni, maradhat vagy fizessek inkább kártyával? Tízből kilencszer elfogadják a kp-t, és már a méregfogát is kihúztam előre azzal, hogy jajj nem akarok gondot okozni. :)

ma 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Eleve azzal indítok, hogy húszezres vagy kártya.

Pénzfelvételnél meg mondjuk 39000 vagy 59000 beírással nem csak huszasok jönnek, és akkor fizetéskor megválogathatom, hogy hol van esélyem a húszezressel.

ma 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!