Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mibe tegyem a megtakarított...

Mibe tegyem a megtakarított pénzem?

Figyelt kérdés
23 éves srác vagyok, voltam már kint külföldön dolgozni fél évet megtakarítottam 3 millió forintot. Most nyáron itthon voltam, tervezek visszamenni külföldre Karácsonyig, azonban a pénzem nem akarom, hogy csak úgy álljon ott a számlámon, mert az egyre kevesebbet fog érni. Mibe érdemes tenni a pénzem ami fixen fog kamatozni és a legjobban megéri?

aug. 30. 17:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%

Mostanság mindenhol az folyik , hogy 100e forint feletti megtakarítást az álam benyelhet háborús vészhelyzetre hivatkozva… Szóval ebben az országban sehol ne tartsd!! Nem tudni igaz e vagy sem de én kicsit sem bízok ezekben, nekem egy ilyen kis pletyka is elég, hogy az utolsó forintig kivegyem mindenhonnan..

De amúgy vegyél aranyat, annak az értéke csak nő, fizikális, nem pedig kamu pénz mint a bankodban. Azt nem tudják csak úgy ellopni tőled. Ingatlanra még nem elég így sztm ez az egyetlen jó opció, bármikor visszaváltható valutára.

aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
3m nagyon kevés, hogy bármire is befektesd. Inkább vegyél belőle kocsit vagy vmi szakmát, nyelvet végez el. Esetleg utazàl és legyenek élményeid. Ha pl kétkezi vállalkozó lennél, tudnál új modern gépeket venni.
aug. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
Akkor tedd az én bankszámlámra. Ott nem ácsorogna csak úgy.
aug. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
36%
A melltartómba jó lesz.
aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
Magyar állampapír.
aug. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%

Részvénybe tenném. Kezdd el figyelni az árfolyamokat, nézd vissza őket, hogy álltak. Pl az otp elég nagyokat ingadozik.

És amikor lemegy, vásárolj be gyorsan.

aug. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
29%
Kertbe
aug. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Pont most fogják csökkenteni az állampapír kamatját, ha jól hallottam. Az a baj az ilyennel, ami csak szerény személyes meglátása egy olyan embernek akit érdekelnek a világ dolgai és a gazdaság működése, hogy egyáltalán NEM lehet megbízni a mi kis szertetett kormányunkban. Mivel nálunk így is rendeleti kormányzás van/volt és háborús vészhelyzet így, hogyha esetleg tényleg történik valami nagyobb dolog, akkor szimplán megtagadják a kifizetését és nem fogsz tudni mit csinálni..


Azt már meg sem említem, hogy soha nem látott méreteket ölt az államadósság és az innen onnan felvett gigahitelek.


Persze nyugodtan kezeld fentartásokkal amit leírtam, nincs gazadásgi szakirányű végzettségem, de szerintem manapság a legjobb amit tehetsz, ha nem forintban tartod a megtakarításod. Persze azért tudom fájó pont lehet ilyen 390 Ft/Eur árfolyamon váltani, de azért lássuk be.. lehet, hogy lesz 370 vagy 360 Ft is még az euró árfolyama, de sokkal kevesebb biztos, hogy nem lesz már soha. Így olyan nagyott nem fogsz vele bukni, de az én meglátásom inkább az, hogy szinten marad vagy idővel tovább fog romlani.


Amit én messze elkerülnék azaz ilyen kriptóvaluta és más hasonló dolgokba való invesztálás. Persze lehet vele nyerni, de lehet vele nagyot is bunkni. Aki azt mondja, hogy tudja mibe kell fektetni az hazudik! Ilyesmit maximum az tud, aki tényleg nagyon kormányközeli helyen van és esetleg előre tud olyan információkat amik kihatással tudnak lenni a tőzsdére. De nyilván az ilye jellegű információkat nem fogják boldog boldogtalannak oszogatni.

aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
Leginkább egy euró alapú bankszámlára tenném, mert a forintnak annyi az értéke mint Gizinéni pinaszőrének.
aug. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%
Tanyába
aug. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!