Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hová tegyem a pénzem, ha...

Hová tegyem a pénzem, ha házra szeretnék gyüjteni?

Figyelt kérdés

NAGYON laikus vagyok a témában, szó szerint semmit nem tudok erről a témáról.


A lényeg:

Menyasszonyommal már kb fél éve dolgozunk. Kapjuk a fizetésünket minden hónapban. De én a pénzzel elég rosszul bánok, jobb lenne ha lenne egy hely, ahova eltehetném a fizetésem egy részét minden hónapban, és nem lenne rossz, ha kamatozna is egy keveset, vagy legalább a számlavezetés díja nem lenne magas.


Jártam én az OTP-ben most, kértem felvilágosítást, azt mondták:

Van egy takarék számla megoldás, ami ingyenes ha van ott számlám (van) de ez annyira kicsit kamatozik, valami 0,4%-ot, hogy nem éri meg. Értékpapír alapú számlát ajánl (vagy micsodát) ahol nagyobb a kamatozás.


Aztán egy munkatársam ajánlott valami fundamentát is.


De én még mindig eléggé vakon vagyok, nem tudom hogy ezek hogyan működnek. Vehetek-e ki pénzt ha rosszul haladnak a dolgaim esetleg beüt a baj, nem-e "zárják le" a számlám vagy kitudja.


Légyszives ki tudnátok engem okosítani hogy jelenleg hogyan éri meg ezt megoldani okosan?



2022. máj. 19. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Allampapir
2022. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
BTC
2022. máj. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

A Magyar Államkincstárnál nyiss egy értékpapír számlát, és vegyél minden hónapban a megtakarításba szánt összegből Prémium Magyar Állampapírt. Applikációból tudsz venni, nincs semmi díja.

Valamivel az előző évi infláció felett kamatozik minden évben.

2022. máj. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Fundamenta már nem éri meg, amióta eltörölték az állami támogatást. Én is az állampapírba szavazok. Fontos, hogy változó kamatozásút vegyétek, mert az követi a növekvő inflációt.
2022. máj. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
2022. máj. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

Én befeketetési aranyat javasolnám ha 5-10 éves időtávban gondolkodsz.

Eleve áfa mentes. Bárhol a világon értékesítheted.

Nem olyan kockázatos mint egy kötvény, vagy egy részvény.

Illetve az arany nem valaki más adóssága, így kívül tudod tartani a vagyonod a fiat pénzügyi rendszeren kívül.

2022. máj. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

"De én a pénzzel elég rosszul bánok..."


Akkor először ezzel kellene kezdeni valamit. Javaslom a kiszámoló blogot első körben.

2022. máj. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Pénzügyi ismeretek hiányában állampapírt vennék (pénzügyi ismeretekkel is veszek azt is). Ha így döntesz ne bankon keresztül vedd, hanem az Államkincstárnál mert ott ingyenes. A bankok csak ráteszik a saját hasznukat és mindenféle egyéb díjakat számolnak fel.
2022. máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Fundamenta éves 72.000 Ft támogatással se volt eget verő, hogy isteníteni kelljen. Állampapír meg előző évi inflációt vesz figyelembe, vagy még azt sem ( PEMÁP és MÁP+ esetében ). Így a lejáratkori inflációval és az addigi árváltozások mértékével csökkeni fog a hozamod, ami így is reálhozamon 0% közeli állampapír esetében.


Ahhoz, hogy követni tudd az ingatlan piaci árak változásait, nagyobb hozamú befektetésekre lenne szükséged, amit viszont gátol ha nincs pénzügyi ismereted, vagy alacsony a kockázatvállalási hajlandóságod.

2022. máj. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Vegyél telket. Majd építesz rá.
2022. máj. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!