Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mibe tegyem a megtakarított...

Mibe tegyem a megtakarított pénzem?

Figyelt kérdés
23 éves srác vagyok, voltam már kint külföldön dolgozni fél évet megtakarítottam 3 millió forintot. Most nyáron itthon voltam, tervezek visszamenni külföldre Karácsonyig, azonban a pénzem nem akarom, hogy csak úgy álljon ott a számlámon, mert az egyre kevesebbet fog érni. Mibe érdemes tenni a pénzem ami fixen fog kamatozni és a legjobban megéri?

aug. 30. 17:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Svájci állampapír lehet értelmesebb, ha több évig nem kell az a pénz.
aug. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Intel-be raknám. Most eléggé nagy szarban vannak, meg amúgy is kicsit lefelé ment a tőzsde. De nagy cég, vannak ígéretes projektjeik, és hát a processzorpiacon megkerülhetetlenek. 2-3 éven belül nagyot fog fialni. Reálértéken is duplázni fog, legalább.

Tehát most 22 usd, dekönnyen feljön majd a 40-50 usd szintre újra.


Ha nem, akkor pedig a kriptó. Szintén benne lehet 2-3x csak a BTC-ben.

aug. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Megnyugtatok mindenkit, a kis félretett pár százezrekkel nem foglalkozik a kormány és nem fogja lenyúlni. Hol érdekli az őket.

Ezek nagyban játszanak. Szóval mindenki nyugodjon meg, a kormány max vállalkozások, cégek pénzét nyúlja le ha úgy van, több tíz és százmilliós tételeket, vagy annál nagyobbakat.

A kis emberek dunyhában tartott picike tartalékpénze nem hozza őket lázba.

Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok semmilyen párti. Utálom ezt az országot.

Szóval egyiket se védem vagy ilyesmi. Lásd szavazni se voltam, mert egyszerűen nincs kire szavazzak. Az összes egy idióta.


Visszatérve, a facebookon szoktam látni, hogy az idős nyugdíjas nénje posztolja orrba szájba a politizáló dolgokat, pl. ilyet is hogy a kormány lenyúlja az emberek félre tett pénzét. NEM. Hidd el, sima kis átlagos alkalmazottként nem ér nekik semmit a te 100 ezer forintod.


Amúgy én nem tudom mibe fektetném, egyelőre félretettem én is. Sajnos nem tudom még én sem mibe érdemes fektetni. Annyim nincs, hogy ingatlanba tegyem, ilyen bitcoinos cucc nem érdekel, max megy egyelőre a párnahuzatba, aztán majd kiadja az élet.

aug. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%
Élő rendszerbe
aug. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én olyanba tettem, hogy OTP Optimum tőkegarantált befektetési jegy.

Az OTP- fiókban érdeklődj utána. Nekem az ügyintéző mondta (örökségből lett 10 millám, hova fektessem be, így voltam vele).

1,5 éve van bent, most 12,5 millát ér kamattal együtt.

aug. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
85%

#13


Persze, nyilvánvalóan nem a a kérdező 3.000.000 Ft -os megtakarítása az amire mindenképpen rá akar ülni a kormány, de amiről beszlész az egy valós pánik helyzetet okozna. Hidd el, hogyha valamit bejelentenének, mert történik valami, hogy innentől kezdve akkor bocsi, de korlátozva van az állampapírok kifzetése akkor az egy hatalmas pánik helyzetet okozna. Gondolj csak bele mi volt amikor az a bank bemondta az unalmast aminek orosz anyaválallata volt.


Arról nem is szólva, hogy kényük kedvükre úgy módosítgatják az alaptörvényeket, az adótörvényeket és vetnek ki kényük-kedvükre új adónemeket, hogy az szinte a "vicc" kategória.


Ha azt mondják, hogy holnaptól kezdve minden tányérból minden első 5 falat az államé, akkor ez így lesz, és nem fogsz tudni ellene mit csinálni.



Plusz szerintem az állampapírnak is kb annyi "haszan" van, hogy az inflációt nagyjából kompenzálja. De lehet annyi se..


#8 voltam.


(De mondom, hogy nekem ez nem szakmám, csak érdekel a gazdaság és sok videót néztem a témában és szeretek róla beszélgetni, én is tudhatok valamit nagyon rosszul vvagy hibásan.)

aug. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
68%

1 a lényeg. Akárhova és akármibe rakod és akárhol tartod az ne ebben az országban történjen!

A south park-ban van egy rész amikor az egyik kap a nagyitól egy 100$-ost és beteszi a bankba. A bankárnak odaadva megforgatja itt megforgatja ott és a szavaival élve “eeeees hoppp volt, nincs”. Ez megy itt is.

Vagy tedd te is cégbe mint a frissen felfedezett Donor és Brasil kft 8000 milliárd forint körül van a 2 cég tőkéje (15x gazdagabb a magyar tulaja mint lölö) és nem tudnak vele mit kezdeni, nem adózik stb.. bár ha ez a 3 misi nem lopott eu-s pénz és nincs állami kapcsolatod akkor simán elveszik.

aug. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kérdező: A legfontosabb, hogy csak olyasmibe fektess, aminek ismered a működését. Ne egy mondatos "ez a tuti befektetés" tippek alapján hozz döntést.

Keresd meg a szakmai forrásokat, nézz utána, hogyan működnek a különféle befektetések, milyen költségeik vannak és milyen kockázatokat kell mérlegelned ahhoz, hogy meg tudd ítélni, mire számíthatsz.


Lehet, hogy valakinek egyik befektetés jobban bejön, ezért azt ajánlja neked. Viszont ugyanolyan helyzetben vagytok, ugyanazok az ismereteid az adott befektetést illetően? Ha hirtelen jön bármilyen változás a világban, akkor ugyanazt a következtetést fogod levonni belőle, mint az, aki azt a dolgot tanácsolta neked? Meg tudod őt újra kérdezni, hogy "és akkor most mihez kezdjek"?


Azért érdemes saját tudást felépíteni, hogy te magad el tudd dönteni, hogyan értékelést helyzeteket és dolgokat, te mit tudsz kezdeni velük.


A pénzügyi tudatosság és befektetések témaköre elég jól dokumentált, komoly szakirodalma van. Ásd bele magad, ismerd meg legalább az alapfogalmakat! Rengeteget fog segíteni.


Az olyan véleményekre meg egyáltalán ne hallgass, akik azt mondják, hogy "nagyon kevés, hogy bármire is befektesd" és a "párnacihában tartást" is felejtsd el!

A befektetéseknél nem az igazán fontos, hogy mennyivel kezded, hanem hogy mennyi ideig fog kamatozni - ezért érdemes minél előbb elkezdeni megtakarítani. A másik fontos tényező, hogy minél többel tudd gyarapítani a befektetéseidet, hogy ne csak az eredetileg befektetett pénzed kamatozzon, hanem a kamatok alapját adó tőkét is gyarapítani tudd. Lehetőleg a kamatokon felüli további megtakarításokkal is.


Ha a 3m forintot most elköltöd autóra, számítógépre, utazásra, akármire, akkor nem marad pénzed és a pénz mellett a lehetséges kamatait is mind elveszíted.


Ha a párnacihában tartod, akkor csak az elérhető kamatokat veszíted el, de a tőkéd megmarad, viszont 20-30 év múlva is csak a 3m-d lesz.


Ha csak a nem túl magasnak számító 5% kamattal befekteted ezt a pénzt és a kamatait sem veszed ki, hanem ugyanilyen kamatlábbal folyamatosan növeled a befektetésed, akkor:

10 év alatt 1,8m-t kamatozik és 4,8m pénzed lesz

20 év alatt 4,3m-t kamatozik és 7,4m pénzed lesz

30 év alatt 8,6m-t kamatozik és 11,6m pénzed lesz belőle.


Ha viszont minden hónapban be tudsz fektetni újabb 50 ezer forintot a 3m kezdőtőkéd mellé, akkor

10 év alatt 6,5m kamatozik és 9,5m pénzed lesz

20 év alatt 17,3m kamatozik és 20,3m pénzed lesz

30 év alatt 31,4m kamatozik és 34,4m pénzed lesz.


Biztos, hogy annyira kevés az a 3 milliós kezdőtőke, vagy havi 50 ezer megtakarítás, hogy nem érdemes foglalkozni vele?

szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha külföldön tervezed a jövődet, akar csak rövidebb, vagy pláne hosszabb távon, akkor ezt is érdemes figyelembe venni.

Ha külföldi adó rezidens vagy, akkor a magyar adórendszer kedvezményeit nem tudod élvezni (pl. adómentesség a Tartós Befektetési Számlákon levő pénz hozamaira). Illetve, ha nincsenek, vagy nem érintenek a kettős adóztatást elkerülő egyezmények rendelkezései, akkor külföldre akár sokkal durvábban is adózhatsz a befektetéseid után. Ezektől a dolgoktól nem félni kell, hanem utánanézni, kiszámolni, számolni vele.

Még ha esetleg egy befektetés hozamának jelentős részét elviszi az adó, akkor is sokkal több maradhat belőle nálad, mintha egyáltalán nem lenne befektetésed. Annak viszont érdemes nagyon alaposan utána nézni, hogy mi hogyan működik és neked mit érdemes valasztanod.

szept. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!