Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan döntenétek? 2 napom...

Hogyan döntenétek? 2 napom van dönteni, mit szeretnék.. (továbbtanulás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár napja kiírtam egy kérdést, hogy gyógytornász és személyi edző szeretnék lenni, de változtak a dolgok, leginkább az órarendem miatt.


A opció, nappali tagozat egyetemen, viszont nem tudok dolgozni mellette, mert semmi időm. Ezt ma tudtam meg, minden nap szinte 8tól 4ig suli, a bejárás 50km vonattal, tehát esélytelen, hogy dolgozni tudjak mellette úgy, hogy el is végezzem ezt a szakot..


B opció, 2 éves levelező képzés, személyi edző, időm, mint a tenger, ez lenne a fő profil egyébként. A gyógytornász szakra is azért mentem, mert az ottani anatómia tudás miatt jobb személyi edző lehetek.


Pár embernek elmondtam ezt, és azt tanácsolták, hogy emiatt felesleges kínozni magam, mert nem éppen könnyű szak ez.


Bevallom őszintén, a B opció jobban tetszik, de csak azért, mert mellette jobban tudnék dolgozni.

21 éves vagyok és nem szeretném, hogy a szüleim tartsanak el. Sajnos nem vagyunk gazdagok (nem is nélkülözünk szerencsére) és nem tudnám elviselni, hogy még konkrétan 4 évig ők álljanak minden dolgomat.. Úgy fogalmazok, hogy épphogy eléldegélünk és az a pénz, amit rám költenek, bőven mehetne jobb helyre is..


Ez az egyetlen érv, ami miatt ez a levelezős esti képzés tetszik. + nyilván ha elvégzem akkor szerzek egy egyébként nem rossz szakmát, ezzel már tudok dolgozni konditermekben.


Arra gondoltam, hogy 1 évet várok és valami olyan szakra jelentkezek majd, ami indul levelezőn, hogy legyen időm dolgozni.

De maximalista vagyok és annyira egy gyenge sz*r embernek érzem magam, hogy nem megyek végül egyetemre.. De nincs sok opcióm, ha valóban leszeretném venni a terhet a szüleimtől..


Gőzöm sincs mi lenne jó..



szept. 1. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na felejtsd el ezt a személyi edző dolgot most!

Minden kisfiú aki életében már edzett 1x egybefüggő 3-4 hónapot már ezen az okj-s baromságon tanul.

TELJESEN egyértelmű, hogy gyógytornász!

szept. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
egyik sem egy kemény dolog, ha 80 IQ megvan. Levelezőre menj, és dolgozz, felnőtt vagy.
szept. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
A gyógytornász szakkal nagyobb karriered lehet. Ha pedig anyagi gondjaid lennének, vagy csak nem szeretnél a szüleidtől sok pénzt kérni, van diákhitel, amit sok hozzád hasonló helyzetben lévő tanuló vesz fel.
szept. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Félreértés elkerülése végett:


1 év múlva jelentkeznék ugyanígy gyógytornász képzésre, csak levelezőn, hogy legyen időm dolgozni.*

szept. 1. 20:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyogytornasz szakon egyetemet vegzett bsrsznom cipo boltba eladokent dolgozott soksig,kondiban edzokent most gyogyszerajanlo eleg dorslmas penzert Anyjaval lakik.


Egyikkel se tudsz jol keresni. Mindegy, h okj vagy egyetem.

szept. 2. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Ennyire nem kell szerelmesnek lenni a pénzügyekbe.
szept. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem személyi edzőként nemigen lesz már lehetőség, mostanában nagyon nagy trend lett és sokan akár képzés nélkül csak több évnyi terembejárással is már ezt csinálják.


Én mindenképpen a nappalit választanám, aztán majd átjelentkezel levelezore, úgysem lesz könnyű a munka és a tananyag mennyiséget összeegyeztetni, de szerintem hosszútávon jobban jársz vele :)

szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyógytornász anat és biomech szopó megúszását nagyon nehezen ajánlanám. Inkább bakker ragadj meg minden haszonszerzési alkalmat, diákhitel fix (nem nagyobb mint negyede-harmada) hányadából venni lerobbantnak látszó, könnyen és gyorsan renoválható cumókat az általad ismert "tudományágak" megszabta kínálatból, majd kicsi és hatékony szépítésekkel eladni sokkal drágábban, minél gyakrabban, semmi pénzt nem kiszedve, pénz nagyságával harmonizáló piacokra átevickélve jó bölcsességgel, aztán találkozunk ugyanitt, legalábis remélem.
szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!