Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi az a megtakarítás ami...

Mennyi az a megtakarítás ami átlagos mostanában egy családnak ?

Figyelt kérdés

szept. 1. 15:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
26 millió 🤣🤣😂
szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne nevess 1-es, sokan örülnek, ha van fél milliójuk, amiből mondjuk lehet új hűtőt venni.


Teljes átlagról nem beszélhetünk. Plusz mi számit megtakarításnak? Meg a jobb modú emberek 90%-a is mínuszban van a hitelei miatt. Nekem van 7 millió lakáshitelem, havi 100 ezret fizetek rá, és ennyit nem tudok félretenni minden hónapban. Bár most még egyedül élek, gyerek nincs. Így mondhatni fizikailag nincs megtakarításom. De mégis van, mert évi 1 milliot elteszek, és már 3 eve nem voltam nyaralni, így van kb. 2 millióm. 3 milliót az elmúlt 3 évben elköltöttem felújítási munkálatokra, de már kész van a lakás végre. 6 éve lakom itt, 3 évig nem volt annyi bevételem, hogy bármit is fejlesszek rajta.


Szóval bocsi, ha kiforgatom a kèrdést, de én tényleg úgy vélem, reálisan megtakarítása senkinek nincs aki milliós hiteleket nyög 20-30 évekre.

szept. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
De pontosítok. Azért van hitele embereknek, hogy lehessen megtakarítása, másra, amit megvehet hitel nélkül. Én úgy látom, a nagy többségnek max. Fél milliója van egyszerre. Ha ennél több van, azt nagyon nagy volumenű dolgokra gyűjtőgetik. De gyűjtögetni, spórolni megintcsak nem igazi megtakarítás, mert valamiről le kell mondani érte, a nadrágszíjat behúzni. :/ Én felszedtem 10 kilót mert a szénhidrátnál nincs olcsóbb élelem, és okkal teszek félre pénzt, semmin se tudok màr spórolni csak azon ha máshogy eszem. Több időm viszont nincs lemozogni a kevésbé minőségi ételt. Cserébe büszke vagyok h olcsóbban megúszom... csak nem annyira éri meg ilyen szinten. De mit tudnék tenni?
szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%
26 közé egy Pont.
szept. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
4 azt ugye vágod, hogy magyarhonban az 2,6 és a vessző az nem pont...
szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

#5


Ne forgasd ki a szavaimat...a lényeg érthető szerintem

szept. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Akkor sem írsz értelmes magyar módra, 26 millió és 4 röhögős emoji, majd leírod 4-es kommented, hogy az csak 2,6. Oké, de meg lehet tanulni értelmesen fogalmazni is esetleg?? Még akkor is ha ez csak a gyakori...
szept. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Vicces szó ez a megtakarítás is, mert nem tesz különbséget befektetett zsé, biztonsági tartalék és valami fontosra (vagy pont nem) kuporgatás közt, és ahogy írja más is, nagyvonalúan figyelmen kívül hagyja a hitelállományt. Megnéznék egy átlag egyenleget is, vagy esetleg jövedelemszint szerint sávosan egy százalékos megtakarítás mondjuk egy össz és külön-külön az említett megtakarításformák szerint.
szept. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

7,

Ugye nem tudod, hogy az 1-es miért pont 26 milliót írt és hogy miért tett mögé (nem négy, hanem) három röhögős emojit?

Szerintem nem értetted a kommentjében a poént, vagyis az iróniát.

szept. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

8-as köszi szépen a megerősítést, eleve az is egy szégyen hogy az oktatási rendszerben semmit nem tanítanak ezekről a fogalmakról, vagy az alapvető pénzügyi működésekről, lehetőségekről! :/


Pl: mi a rák az THM? És azt sem tudják, hogyan, meg mint kell hitelt felvenni, rendezni. Gyalázat! Erről kéne tanítani inkább. :(

szept. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!