Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek is túl drága lett...

Szerintetek is túl drága lett mostanában minden ? Hiába spórolunk ha gyorsabban drágul minden mint gyűlik a pénz.

Figyelt kérdés

2023. szept. 30. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Én észre sem vettem...
2023. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Iszonyú, ami ebben az országban ezzel a "dübörgő gazdasággal" történik!

Ez nem dübörög, ez recsg, ropog!

Nem megy az EU nélkül!

Orbán miatt nincs EU-s pénz.

2023. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Kérjél több fizetést főnöktől ha kevesled teso
2023. okt. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Előző, mimtha ez így menne, dolgoztál már munkahelyen? A legtőbb főnöm röhögne ezen a kérdésen, ha csak nem valami pótolhatatlan tudásod van, amivel alku helyzetben vagy.
2023. okt. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

Pontosan így működik. Oda mégy és kérsz. Azt ha nem ad akkor majd átmégy a szomszéd épületbe 50%ért több fizuért.


Persze ha annyira ostoba vagy, hogy tovább gürizel miközben a fizud reálértéken csökken akkor megérdemled...

2023. okt. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Nettó 1.200.000-t keresek. Az utolsó 6 hónapban minden alkalommal többet költöttem mint amennyit keresek. Meghalt édesapám, annak a temetését rendeztem továbbá az ingatlanvásárlását bontottam fel. Most jutottam el oda, hogy csak vizet iszok és minden kaját magamnak csinálok.

Egész húsokat veszek, amit ha nem eszek azonnal, lefagyasztom, így a legolcsóbb.

Most van 3. napja, hogy nem dohányzok. Napi két dobozt szívtam, de a 3800 forint naponta a semmire, felbosszant.

Elmúlt 12 hónapban volt egy karóra amit vettem ~200,000 ért és azon kivül kb 120.000 ft költöttem ruhára. Minden más kiadás az lakáshitel, benzin/kocsi, rezsi, gyerkőc, temetkezés, egészségügy, étkezés.


Eddig volt, hogy hetente 2-3szor rendeltem kaját de azt is abbahagyom a dohányzással együtt.


Ebben az évben egyébként már kaptam egy minimális fizuemelést, de hiába van kritikus tudásom/tapasztalatom a munkahelyen, mindenki cserélhető, még én is.


Csodálkozok egyébként, hogy mások hogyan élnek meg. Ha nem lenne gyerekem valszeg már nem itt élnék.

2023. okt. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 Szerintem ideje előkapj egy kockás lapot, és felírni, mivel élsz fel továbbra is ennyit! Vannak a boltban olyan polcok is, amikhez le kell hajolni, cselesen megnézni miket tartalmaz, hány százalék van benne a lényegből, ilyenek. És harmadáron elég gyakran találsz tetszetős minőséget, aminél nem a napi ezer reklámot fizeted ki, meg nem is a jól csengő névvel járó színvonalas érzést. Utóbbi kettő ugyanis nem ehető.

Nem tudom, mekkora hitelekbe verted magad, szerintem ott is el lehet kapni egy-két elég kövér nyulat. Hogy a konkrét esetekben milyen megoldások jöhetnek szóba, az nyilván mindig más és más lesz. Őrülten félrement ott valami, ha 1,2M kiszalad nagyjából a semmire.

2023. okt. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
És van egyáltalán tartalékképzés, vagy csak a shoppingmámor ezerrel?
2023. okt. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

Depresszióból mászok most ki, ma volt először energiám költséget vetni az elmúlt 1 évben. Sparban a budget-es termékeket vásároltam eddig is. Sokat utaztam vidékre ügyeket intézni(temetés, gyerkőc, nagyszülők), átlag havi 160K benzin ment el havonta az elmúlt félévben. Most egy ideig csak tömegközlekedek vagy biciklizek. A cigi 120-130 körül volt, kajarendelés 150-200 körül. Lakáshitel 230, gyerkőc ~120, számlák ~70, egészségügy ~50. Ezen felül mindenféle csipcsup ügy: ügyvédhez járni, pszichiáterhez járni, elhunyt szülő elmaradt számlái, lakásának fenntartása, ottani KK, kéthetente haverokkal sörözni...

Nehéz visszaemlékeznem, sok stresszen mentem keresztül, de nem a shoppingolásba vertem a pénzemet. Mindig volt valami különleges baromság az adott hónapra az elmúlt majdnem 1 évben. Csak Januárban és Februárban volt, hogy kevesebbet költöttem mint amennyit kerestem.

2023. okt. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
Így már összeáll valamennyire, a konkrét elfolydogálásokat meg úgyis kideríted épp, frankóság. Tulajdonképpen fejlődésre költöttél sokat, meg a sorozatos megváltoztathatatlanra, az úgy kifelé jővős lesz azért. A kaját sokallom én is, rettentő sok és jó kell legyen annyiért :)
2023. okt. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!