Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek jelentős része...

Az emberek jelentős része akinek nincs sosem pénze és panaszkodik, miért nem mondanak le azokról a tipikus pénznyelőgépekről amit minden magyar használ?(Cigi, pia, kocsi, háziállat, nyaralás, szerencsejáték, fesztivál, iphone, logós márkás ruhák)

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag hacsak nem taktaharkányon él az ember és nincs cukorból lehet biciklizni és tömegközlekedni, a többi felsoroltam meg szimplán káros vagy éppen lehúzás, de miért ragaszkodik mindenki ehhez annyira, hogy egyből ingerülten felteszi a kérdést "Akkor minek éljek?!"

Nem luxus sportolni, helyi kulturális programokra járni, és torrentes filmeket nézni meg zenét hallgatni senkinek nem elég?

(Csórókról és átlag keresetűekről van szó)



ma 16:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
(Az étterem és a kocsmák/bárok kimaradtak meg a szépségszalonok)
ma 16:48
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert függők és/vagy ez okoz örömet.
ma 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert a függőségeikről az ilyenek sose fognak lemondani. Inkább éheznek, de a függőségi tárgyuk meg legyen. Pedig még a cigivel és a piával rombolják is a saját egészségüket is.

Még sajnos azon az alacsony szinten van, hogy kívülre mindent mutatnak, hogy ők milyen "gazdagok", pedig az igazság az, hogy csórók, de mivel egy anyagias világban élünk, nekik kell valamivel menőzni.

ma 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Én a felsoroltak közül csak lottózni szoktam, a többi nem érdekel. Magyar vagyok.

Amit írsz, az a proli réteg életstílusa.

ma 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Jobb módban élő emberek ugyan úgy el tudják herdálni 0Ft-ra a bevételeiket, hogy magasabb minőségűnek vélt életet éljenek vagy mutassanak, mint amit a pénztárcájuk megenged.


Ez nem "csórók és átlag keresetűek" specifikus jelenség.

ma 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez egy elég széles körű felsorolás. Nagyon nem tenném egy kategóriába pl. az alkoholizmust, a cigarettát, a szerencsejátékot a háziállattal (nem arról beszélek, ha valaki "tart" 4 kutyát, de sír, hogy a veszettség elleni oltás is milyen drága) vagy akár a nyaralással (megint nem arról beszélek, hogy elszórj egy hét alatt egy milliót)
ma 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jó.Tegyük fel, valaki mindenről lemond, ahogy írod.

Gyalogol, nem iszik, nem dohányzik, nem jár szórakozni, nem vesz ruhákat, nem eszik édességet, csak dolgozni jár, kenyéren meg csapvízen él.De így minek él?Mit kezd azzal az 1-2 ezerrel, amit így megspórolt?Az minek van, ha úgy sem költheti semmire?

ma 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Pont erről volt szó a szülői értekezleten. A sütivásárra is sajnálják az 500ft-ot oda adni az ilyen tipusú szülők, 1 füzettel se venne többet, de cigi meg az energiaital nem esik ki a kezéből. Nem fognak változni. Függők. Mérgesek meg irigyek mert éhesek, nekik is kellene jó kocsi meg jó ruha, de bagózni is akarózik.

Persze megkapom, hogy "neked könyű, de nem szíjsz".

ma 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Helyi kulturális program? Miről beszélsz? Évi egy "falunapról"? Nem mindenki lakik ám Budapesten meg egyéb nagyvárosokban...
ma 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha mindenről lemondanál ami élhetővé teszi az életet, és csak ülnél 0-24 a szobádban mint én, és az egyetlen hobbid a netezés lenne, akkor minimálisan több pénzed maradna. Nagyon okos vagyok!!"


Mi a fszom amúgy az logós márka? Minden márkának van logója,még az occó kínaiak is.

ma 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!