Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek van igaza ebben az...

Kinek van igaza ebben az esetben? (Baráti összeveszés)

Figyelt kérdés

Téma: Szerencsejáték.



Megkért egy barátom, hogy tegyek neki tippmixen egy eseményt meg, mert ő dolgozott és nem tudott elmenni lottózóba és majd másnap kifizeti.


Én pedig megtettem de véletlenül a másik eseményre tettem. Amikor észrevettem a hibát akkor azzal korrigáltam, hogy megtettem azt az eseményt is amit ő eredetileg mondott.


A lényeg az, hogy azt mondta fogadjak A-ra, de én véletlenül B-re tettem, majd mikor észrevettem akkor megfogadtam A-t is.


Az a tipp amit ő mondott elment, amit véletlenül tettem meg az pedig jött.


Én így feltettem 12.000 Ft-t összesen. (6-6 ezer)


Nyertem vele viszont 113 ezer forintot.


Ő pedig most követeli a teljes összeget tőlem, hogy csak az ő tippje miatt raktam meg és azaz összeg őt illeti.


Szerintem meg neki kellene kifizetnie még nekem azt a 6.000 Ft-t amit az ő tippjére raktam. Persze mivel sokat nyertem így elengedném, de mivel ilyen pofátlan ezért azt mondtam neki, hogy inkább fizesse ki ő nekem a 6.000 Ft-t.


Mi lenne a helyes megoldás?



júl. 31. 08:13
A kérdező szavazást indított:
Fizessen ő 6.000 Ft-t
Felezzük el a nyereményt
Őt illeti az egész nyeremény
30 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%

Add oda Neki azt, ami járna Neki abból, amennyit nyert volna, ha nyer a tippje és kussoljon.

Ja és lóg 6000 ft-al.

júl. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja még nagyon reggel van, bocs.

Újra olvastam.

Lóg Neked 6000-el, felezzétek el, különben Te nem TippMix-eztél volna, ha nem kér meg.

És arról egy szava nem lehet.

júl. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Anélkül megtetted, hogy előre kifizette volna? Akkor azzal még tartozik, ilyet ne tegyél soha többet.

A tartozást akár el is engedheted, hiszen többet nyertél, emberileg beleférhet, pénzügyileg nem, de az biztos, hogy nem illeti semmi a nyereményből.


Legközelebb fogadjon online, azt bármikor megteheti, és elkerülhetitek ezeket a helyzeteket.

júl. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát csak az a probléma itt, hogy gondolom a Kérdező nem tett volna TippMix-et, ha nem kéri meg a barátja, ergó sose nyert volna.

Bár érdekes barátság ez, hogy ennyire nem tudtok megegyezni, Én simán feleztem volna, ha olyan viszonyban vagyunk és a másik sem követelt volna rajtam, lol.

júl. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan 1/4 rész neki mert miatta mentél el tippmixelni. Ez is barati gesztus,mivel ha csak arra raksz amit ő akart, akkor simán bukik 6 ezret.
júl. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
23%
Bijony-bijony.
júl. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Valóban nem mentem volna. De azzal felidegesített hogy követelte egyből az összeget, pedig én feleztem volna elsőre. Csak amikor elmondtam neki még a nyeremény előtt akkor nem mondott semmit csak hogy "az faszaa" meg ilyenek..


Amikor meg látta hogy nem az jött amit mondott akkor egyből írt hogy a szelvényt azt kéri és majd ő kiváltja.. és eljutott oda a dolog hogy ő úgy gondolta, hogy nekem adja a 12 ezer Ft t amit feltettem és akkor vagyok nullán, ő meg akk nyert 100 ezret.

júl. 31. 08:34
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, így látatlanban elég le húzósnak és számítónak hat a barátod, nem is igazán a barátodnak.

Bár csak az érme egyik oldalát látjuk.

Viszont, ha valóban ilyen akkor ne adj Neki, mert csak le fog lépni a pénzzel azt jól átkúr.

Ha tényleg ilyen.

Így látatlanba, hogy nem ismerjük az oldalát ezt tudom mondani.

júl. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk így nézve akkor inkább neked adnék igazat. Lófax a seggébe ha ilyen!
júl. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem nyert, az ő tippje nem volt jó. Nem bonyolult ez.
júl. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!