Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megvetnéd érte közeli/távoli...

Megvetnéd érte közeli/távoli ismerősöd, rokonod, ha azt látnád hogy visszaváltható flakonokat gyűjt be az utcán?

Figyelt kérdés
elkezdtem magam figyelni hogy sok olyan eldobált doboz mellett elmegyek, a nagyjából 1 km boltba sétáig is, amiket ha magammal vinnék akkor simán 250-300 forint akcióm meglenne. tudom még nem álltak át teljesen, de ha megtörténik én lehajolgatnék értük.( bár lehet akkor az erre szakosodott gyűjtögetők villámgyorsan besepernek majd mindent) de ez tizenezres kisváros, anélkül is megbámulják egymást az emberek hogy bármi szokatlant csinálna. neked megváltozna a véleményed egy ismerősről ilyen miatt?
júl. 20. 12:48
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
#29 kimaradt egy "pláne"
szept. 8. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

#30.


Én nem, Budapesten is ez van. Gyalog, bicajjal, mindenhogy szedik össze a nem hajléktalanok. Nézzél be FB csoportokba milyen emberek töltik fel a voucher képet vagy applikáció képét adott napon mennyit vittek vissza, amit itt-ott szedtek össze csak pislogtam egyik nap nagyokat.

szept. 8. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

#32 Elhiszem.

(Több mint két éve nem léptem be FB-ra... )

Szerintem ez jó dolog, legalább ennyivel is kevesebb a szemét az utcákon. Csak az a szomorú, hogy ez kell hozzá. Nekem mondjuk macera, hogy egy zsák flakonnal és dobozzal kell boltba járni, egyszerűbb volt szelektíven gyűjteni. Ha abból indulok ki, hogy csak a saját háztartásból milyen összegeket váltok vissza havonta elképesztő, hogy sokan így is eldobálják. Mondjuk ez a slendrián gondolkodás és hozzáállás ad egyfajta magyarázatot arra, hogy a magyar átlagnak miért van ennyire rossz viszonya a pénzzel, miért nincsenek megtakarításaik stb. A másik érdekes tanulság az, hogy ha valaki eleve igénytelen a környezetére, akkor ezen az sem fog változtatni ha kvázi fizetnek neki azért, hogy ne szemeteljen. Ez lustaság, trehányság, nemtörődömség, vagy csak a megfelelő szocializáció és oktatás hiánya? Mindenki döntse el maga.

szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Nincs arról valami videó vagy képes cikk, mi történik a dobozokkal és flakonokkal, miután megtelt a gép, kiszedik belőle, és elszállítják? Mi lesz velük? Bezúzzák, szétnyomják vagy hogy semmisítik meg?
szept. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

34


De FB-on sok videó van erről Mohu csoportokat keress / nem amit ők visznek hanem amit civilek nyitottak / meg YT.

Bár nem pontosan értem a kérdést, mert az egyutast eleve a gép töri ( többutast nyilván nem az más tészta ) a flakont stb. is hallhatod kezelésbe veszi

szept. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Két csoport van az fb-n, de egyikben se találtam ilyen videót. Nem tdnál linkelni egyet?

Az érdekel, mennyire roncsolja a gép pl az aludobozt. Hogy csak összenyomja, vagy ripityára szedi, hogy hogy néz ki a "kezelés" után. És mi lesz eztán. Egyáltalán, azonos zsákba gyűjti az alut és a pet palackot, vagy külön? És ha együtt, akkro ezt még valakik egy szalag meleltt külön szétszedik? Vagy hogy megy ez?

szept. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!