Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megvetnéd érte közeli/távoli...

Megvetnéd érte közeli/távoli ismerősöd, rokonod, ha azt látnád hogy visszaváltható flakonokat gyűjt be az utcán?

Figyelt kérdés
elkezdtem magam figyelni hogy sok olyan eldobált doboz mellett elmegyek, a nagyjából 1 km boltba sétáig is, amiket ha magammal vinnék akkor simán 250-300 forint akcióm meglenne. tudom még nem álltak át teljesen, de ha megtörténik én lehajolgatnék értük.( bár lehet akkor az erre szakosodott gyűjtögetők villámgyorsan besepernek majd mindent) de ez tizenezres kisváros, anélkül is megbámulják egymást az emberek hogy bármi szokatlant csinálna. neked megváltozna a véleményed egy ismerősről ilyen miatt?
júl. 20. 12:48
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyik haverom közvelen azután, hogy bevezették ezt, kiment Mogyoródra a Forma1 után össeszedni az eldobált palackokat. Nem ő volt az egyetlen, akinek eszébe jutott ez, úgy mesélte, hogy több ismeretlen emberrel együtt gyűjtöttek palackokat és így is fejenként több ezer forintnyit szedett össze mindenki.

Szerintem ügyes, könnyen szerzett magának pár ezer forintot azzal, hogy gyakorlatilag szemetet szedett, tehát még jót is tett vele.

aug. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim válasza:
NEM! miért vetném meg?
aug. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
61%

300 ft az már két kakaós csiga, reggelire simán jó. Vedd fel nyugodtan, ha ott hever a pénz az utcán. Én most kijöttem egy boltból, pont van a bejárat mellett egy kuka. Megakadt a szemem a sörösdobozon. Álldogáltam egy darabig ott, hogy kevesebben legyenek az emberek. Végül elszántam magam, és kivettem, és alatta volt még kettő. Mind a hármat elhoztam. fényes nappal.

Igen, hülyén érzem magam, de...

szept. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 Kései Sirató ***** válasza:
#23 Jól tetted! Ne érezd magad hülyén.
szept. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

#23


Ne érezd magad hülyén!

Mondjuk ma jöttem haza munkából elegánsabb ruhában és a Kálvinnál 7 dobozos sör volt letéve a földre esküszöm szemeztem velük, hogy oh' ez 350 Ft " talált pénz" , de végül nem szedtem össze haha. Szerintem erre már rá is áll a szemünk, totál nem értek egyet azzal annak csak, aki rá van kényszerülve meg miket szoktak írni. Én sem vagyok, de ha pl edzésből menet haza lettem volna normális ruhában és van nálam + zacskó simán elhozom nem ciki. Akinek az hát ne szedje össze! Nem azt mondom kukából kiszedném, de így pl simán be fogom gyűjteni ha úgy van. :D

szept. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
#25, valahányszor sétáltam haza a lakótelepen, és bedobtam a heets-em egy közkukába, felsírt a bennem élő kollégista a bedobott sörösüvegeket látva, hogy "te jó ég, mennyi 50 forint!" Nem szoktam üdítőt inni, de ha mondjuk út közben veszek egyet, és nem akaromhazáig cipelni a flakont, nem is a kukába dobom, hanem a tetejére, vagy mellé teszem, hogy ha valaki be akarja gyűjteni, ne kelljen beletúrnia a kukába érte.
szept. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
bennem is az él valamiért hogy még 150 is valami akciós péksüti egy szuperben, és azt a három flakont nem tudom elrágni, de pár potyafalat jól jönne az értékükből :D
szept. 4. 17:31
 28/36 anonim ***** válasza:

#26


Pontosan így, pacsi!

A régi "szép" emlékek...

(25-ös voltam)

szept. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Ez esetben pozitív irányba változna a véleményem az ismerősömről.

Sőt ha közben még azt a szemetet is felszedné ami nem visszaváltható, hogy a legközelebbi kukába dobja akkor meg jó véleménnyel lennék róla.

szept. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Mondjuk azon azért meglepődtem, hogy idén a Balcsi parton mennyi jól öltözött fiatal guberálta a strandok kukáit esténként.
szept. 8. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!