Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Vannak már visszaváltható...

Vannak már visszaváltható műanyag palackok? Miről lehet felismerni őket?

Figyelt kérdés

júl. 2. 12:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én onnan ismertem fel őket hogy ki van írva az áruknál hogy palackjuk fizetős.
júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De amikor már otthon van a palack, és nem emlékszem rá, hogy mi volt kiírva? (Főleg, mert ilyen kiírás nekem még sose tűnt fel...)
júl. 2. 12:55
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Rá van írva, ahogy azt már milliószor leírtuk...
júl. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A visszaváltós eblémából, amin 50 vagy 70 aFt van középre írva.


De neked nem barátod a Google?

júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nekem csak az tűnt fel a múltkor a lidl-ben, hogy valószínűleg nem működhetett a visszaváltó, mert csak úgy le voltak oda elé hányva a palackok, de aztán az is eszembe jutott, hogy talán azért, mert azok olyan palackok, amik még nem is visszaválthatóak...? És az se tűnt fel, hogy konkrétan 50 vagy 70 forinttal többe kerülne némelyik üdítő, mert folyton mozog az áruk...
júl. 2. 13:33
 6/17 A kérdező kommentje:

Ja, hogy még csak itt tartunk, azt hittem, ennél már többet léptünk előre...:


A jogszabály értelmében 2024. június 30-ig még az új jelölés nélküli (nem visszaváltható) palackokat is, azt követően már csak a visszaváltási díjas jelöléssel ellátott palackokat lehet forgalomba hozni. Előfordulhat, hogy a még jelölés és visszaváltási díj nélkül forgalmazott italcsomagolások továbbra is a boltok polcain maradnak, ezek nem lesznek visszaválthatóak a REpontokon.

júl. 2. 13:52
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Szokták mondani, google a barátod. Fél pillanat alatt minden infóhoz hozzájutsz.

És igen, már vannak, a blokkon is rajta van...

júl. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Rajta van a palackon a "vigyél vissza 50 Ft" logó. Illetve ha ilyet vettél, a blokkon külön tételként 0-ás áfával szerepel a visszaváltási díj. Most már forgalomba nem hozható nem visszaváltható palack, de ami legkésőbb 30.-án forgalomba került azt a szavatossági idejéig árulhatják, tehát még több mint egy évig előfordulhat régi fajta palack.
júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De a gyakorlatban hogy tapasztaljátok, kb. hány százalék már a visszaváltható azok közül, amiket megvásároltok? Én még eggyel se találkoztam, azt hiszem...
júl. 2. 14:12
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A nagy boltokban még én se találkoztam visszaváltható palackkal, ők valószínűleg jól betáraztak a régiből, sok idő lesz még mire kifutnak. Kisboktokban és vendéglátókban már kaptam olyat ami visszaváltható, ők kevesebbet rendelnek, így ott gyorsan cserélődik.
júl. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!