Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megvetnéd érte közeli/távoli...

Megvetnéd érte közeli/távoli ismerősöd, rokonod, ha azt látnád hogy visszaváltható flakonokat gyűjt be az utcán?

Figyelt kérdés
elkezdtem magam figyelni hogy sok olyan eldobált doboz mellett elmegyek, a nagyjából 1 km boltba sétáig is, amiket ha magammal vinnék akkor simán 250-300 forint akcióm meglenne. tudom még nem álltak át teljesen, de ha megtörténik én lehajolgatnék értük.( bár lehet akkor az erre szakosodott gyűjtögetők villámgyorsan besepernek majd mindent) de ez tizenezres kisváros, anélkül is megbámulják egymást az emberek hogy bármi szokatlant csinálna. neked megváltozna a véleményed egy ismerősről ilyen miatt?
júl. 20. 12:48
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Engem nem érdekel, ha valaki ebből csinál pénzt.
júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
10%
Hát igen, mit érsz 200-300 forinttal manapság? Egy szelet kenyeret nem kapsz ennyiért. Még ha nagyon sok üveget is összegyűjtesz, akkor is csak pár ezer forint jön össze, amiből egy valamirevaló bevásárlás se jön ki. Sajnos ott tartunk, hogy nincs értéke a pénznek, max akkor vetemednék ilyenre ha tényleg az éhhalál elkerülése miatt kellene az a kis aprópénz.
júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
51%
Nem vetném meg, csak baljósnak találnám, hogy ennyire kell neki az a párszát forint.
júl. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
87%
Nem. 300ft forint nekem sok pl
júl. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem vetném meg. Eleve a szemétért is lehajolok és a kukába dobom, mert nem szeretem a szemetelést. Ha meg vissza is lehet váltani, akkor ugye sok kicsi sokra megy...
júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
76%
Mivel egyre gazdagabb a magyar, így nem.
júl. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyik fiatal ismerősöm vonaton dolgozik ilyen felszolgáló diákként, van bankszámlája és az üvegeket szedik viszik vissza és megy a számlájukra a pénz.

100 db 5000 ft.

júl. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Azért az a pár száz forint is sokat ér.
júl. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vetném meg.

De én pl egy újonnan vásárolt WC ülőkével is vêgigmegyek a városon és abszolút nem érzem cikinek.

júl. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Én nem vetném meg és amúgy is az ő dolga a halálom, hogy mindenki ítélkezik a másik felett ha ismeri azért, ha nem meg azért.

Különben itt Budán ahol lakom nem jellemző viszont pesti oldalon a turisták által kedvelt helyeken sokszor látom utcán szedik össze emberek ( nem hajléktalanok ) és nem tartom cikinek.

Este pedig a Váci utca környékén mást nem látni, mint hatalmas zacsikkal a vállukon gyűjtik ( mondjuk ők tényleg hajléktalanok ), de volt már rá példa a Vörösmarty téren fiatal csajszi szedegette össze szóval sokan lazán csinálják tömeg előtt is.

aug. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!