Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megsértődnél a sógornődre, ha...

Megsértődnél a sógornődre, ha a terhessége miatt nem jönne el az esküvődre, úgy, hogy előtte Párizsban nyaralgat?

Figyelt kérdés

Augusztus elején lesz az esküvőm, ahová értelemszerűen meghívtam a testvéremet is. Visszautasították a meghívást, mert a sógornőm terhes, akkor lesz 23 hetes. Bántam, ráadásul az is bántott, hogy a testvérem sem jön el, mert a sógornőm “megtiltotta” neki, hogy nélküle bulizzon. :D

Először még megértettem, mert Angliában élnek, ne miattam repkedjen terhesen, gondoltam. Erre mint megtudtam, jövő héten indulnak nyaralgatni Párizsba. Az mivel másabb? Nektek is úgy tűnik, hogy a terhesség csak kifogás, mert nem akar jönni? Egyébként elég toxikus a csaj, próbálja a testvéremet elmarni a családtól. Féltékenynek is féltékeny.

Azért csak duplán szarul érzem magam, hogy én 2 éve kiutaztam és ott voltam a Lengyelországban tartott esküvőjükön (a testvérem miatt persze), mivel a sógornőm lengyel.


júl. 2. 23:54
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
#10 pont, hogy a felesége zsarolja, hogy ne jöjjön. No, de mindegy, én megértem, ha neki fontosabb a béke. Inkább a sógornőmre vagyok dühös, amiért egy hisztis, irányításmániás, irigy liba.
júl. 3. 01:12
 12/27 anonim ***** válasza:
79%
A testvéred meg egy papucs. Hát ez van.
júl. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
63%

DEHOGY SÉRTŐDNÉK!!


Örülnék, h nem jön! :D

júl. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem jönnek, akkor nem jönnek. A testvéred ennyire befolyásolható pina függő. De ez legyen az ő baja. Az esküvőd le tud zajlani anélkül is, hogy ez a két ember ott lenne. A jövőben te is ugyanígy állj hozzájuk. Te hiába ragaszkodsz hozzájuk, ha ők nagy ívben tesznek rád.
júl. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
72%
Egy picit függ attól azért, hogy hónapos terhes lesz akkor, mert 4 hét is nagy különbség tud lenni bizonyos időszakokban. De ha kb. ugyanannyira megterhelő lenne a párizsi nyaralás meg az esküvő, akkor bunkóság és játszmázás. A testvéred meg akkor egy papucs - én az ilyennel úgy vagyok, ha ennyit számítok neki, akkor szívódjon fel (sőt amúgy sztem a tesód hibásabb ebben a sztoriban).
júl. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
75%

"Nektek is úgy tűnik, hogy a terhesség csak kifogás, mert nem akar jönni?"


Abszolút úgy tűnik.

Én férfi vagyok, nem vagyok sértődős, de tudomásul venném, hogy a testvérem és a sógornőm mostantól olyan, mintha nem léteznének számomra.

Nyilván a születendő gyerekükre én se leszek kíváncsi. És mostantól nincs ajándékozás karácsonykor sem számukra. A gyerek számára sem lesz.

júl. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

Itt senki sem tanult meg konfliktusokat kezelni es kommunikálni?


Az nem megoldás a felnőtt életben, hogy ha valami gond adódik, akkor rögtön fogod magad és elsétálsz, ahelyett hogy megoldást keresnél a helyzetedre. Családi gondok vannak? Sétálj el egy szó nélkül. Gondok vannak a munkahelyeden? Lépj ki egy szó nélkül. Gondok vannak a párkapcsolatodban? szakíts. A gondolkodás és erőfeszítés nem trendi manapság, vagy mi?


Most teljesen mindegy hogy mi lesz a végkimenetele ennek az egésznek, viszont azért csak meg kéne tanulni kommunikálni, nem? Ha valaki mindig elmenekül a kellemetlen szituációk és konfrontációk elől, akkor hogy fejlődik egyáltalán emberileg?

júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
64%

17-es:

Inkább csak meghúzza a határokat és nem hagyja, hogy bohócot csináljanak belőle.

júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
67%
17: van, amikor a kommunikáció már sem segít, és azzal segít vki magán, hogy kiveszi magát egy toxikus környezetből.
júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
83%

Vannak helyzetek, amikor nincs értelme a kommunikációnak, mert a szándékok egyértelműek. A férj egyértelműen kifejezte, hogy nem megy el. Nem azért, mert nem tudja, hogy elvárják, hanem mert így döntött tudatosan.

És igen, amikor megoldható (nem házassági válságnál például, mert azon az összetett helyzet miatt érdemes dolgozni), akkor ki kell lépni a helyzetből. Egyszerű és nagyszerű, mindkét fél megkönnyebbül. A munkahelyi főnök nem azért goromba, mert senki nem mondta neki, hogy nem szabad annak lenni. A párkapcsolatot nem kell mindenáron erőltetni, nincs kőbe vésve, hogy örökké tart. Pontosan a lelki fejlődés magas szintje, mikor ésszerűtlen időhúzás helyett tudom, mikor kell kilépni egy helyzetből.

júl. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!