Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megsértődnél a sógornődre, ha...

Megsértődnél a sógornődre, ha a terhessége miatt nem jönne el az esküvődre, úgy, hogy előtte Párizsban nyaralgat?

Figyelt kérdés

Augusztus elején lesz az esküvőm, ahová értelemszerűen meghívtam a testvéremet is. Visszautasították a meghívást, mert a sógornőm terhes, akkor lesz 23 hetes. Bántam, ráadásul az is bántott, hogy a testvérem sem jön el, mert a sógornőm “megtiltotta” neki, hogy nélküle bulizzon. :D

Először még megértettem, mert Angliában élnek, ne miattam repkedjen terhesen, gondoltam. Erre mint megtudtam, jövő héten indulnak nyaralgatni Párizsba. Az mivel másabb? Nektek is úgy tűnik, hogy a terhesség csak kifogás, mert nem akar jönni? Egyébként elég toxikus a csaj, próbálja a testvéremet elmarni a családtól. Féltékenynek is féltékeny.

Azért csak duplán szarul érzem magam, hogy én 2 éve kiutaztam és ott voltam a Lengyelországban tartott esküvőjükön (a testvérem miatt persze), mivel a sógornőm lengyel.


júl. 2. 23:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
68%
Nem akarnak menni. Neked ettől nem megsértődni kell (pontosan mi is az?), hanem tudomásul venni. Továbblépni, kapcsolatot nem erőltetni. Felnőtt vagy. Majd megy, aki kedvel.
júl. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

Sajnálom, hogy a sógornőd miatt nem tud elmenni a tesód az esküvődre.

De egy esküvő nincs minden nap. Megértem, hogy a tesód jót akar a feleségének, de most komolyan a saját tesója esküvőjét csak nem hagyhatja ki!

A szüleid egyébként tudnak erről?

júl. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

#2 A testvérem akart jönni, ő most közölte be, hogy mégsem jön, mert nem akarja a felesége, hogy egyedül hagyja ott kint. Ami persze csak játszma a részéről, mert így is van, hogy egész napokat van távol tőle munka miatt.


A szüleim tudnak róla, és eléggé rosszul esik nekik is, de hát ők sem tudnak mit csinálni. Tényleg felnőttek vagyunk, testvérem is 34 éves felnőtt férfi.

júl. 3. 00:05
 4/27 anonim ***** válasza:
67%
Régen rossz, ha a szülőknek kell odaerőltetniük, mint valami gyereket! A testvér is felnőtt, tudja, mit csinál.
júl. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Ezt nem azért mondom, mert nem szeretem, de az a baj, hogy a testvérem egy papucs. A saját akaratát folyton elnyomja a sógornőm.
júl. 3. 00:06
 6/27 anonim ***** válasza:
47%
Ez van. Tudomásul veszed. Cserébe neked se kell őutána szaladgálnod.
júl. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%
Miert vagytok ennyire bunkók és miért nem gondoltok a kérdezőre? Most komolyan képzeljétek el, hogy van egy esküvőtök és a tesód meg nem megy el rá a párja miatt. Azért nektek is fájna az.
júl. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
25%
Nem az volt a kérdés, hogy fájna-e neki, azt majd ő érzi, azt nem lehet kívülről megmondani, hanem hogy megsértődne-e. Az egyik egy érzés, ami magától jön vagy épp nem, a másik egy tudatos cselekvés, aminek semmi értelme nincs, nem visz előre.
júl. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
31%

#8 A logikához és racionalitáshoz hozzá tartozik az is, hogy képes vagy megérteni az emberi érzelmeket, és számolni velük. Ha erre nem vagy képes, akkor nem is tudsz érett, érdemi választ adni valaki problémájára.


A kérdésre meg: néha elkerülhetetlen a konfrontáció. Beszélj mindkettejükkel, ne hagyd, hogy félre állítson a csaj.

A testvéredtől is kérdezd meg, hogy ő mit akar, mert az is számít. Ha neki megfelel hogy ejti a családját, akkor nincs mit tenni.

júl. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%
A testvére pontosan azt fogja csinálni, amit akar. Teljesen függetlenül attól, hogy újra megkérdezi-e tőle vagy nem. Már megmondta a döntését. Nincs is semmi köszönet egy érzelmileg odazsarolt vendégben.
júl. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!