Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jól gondolom hogy valójában a...

Jól gondolom hogy valójában a nagyon egyszerű, szegény, nem szép embereknek van sokkal jobb élete mert nekik nincsenek nagy elvárásaik és minden mindegy, vagy csak a depresszió beszél belőlem?

Figyelt kérdés

Ez csak a súlyos depresszió lehet?


Az még fontos info hogy elkezdtem direkt leamortizálni a külsőm, hogy ne fájjon majd a 30 feletti öregedés és ne gondoljam azt hogy a jobb külső miatt egy nagyvilági élet kellene nekem.

Nem krémezem magam, Rengeteg cukrot eszem.

Tegnap felütötte magát egy új kenyszergondolat a fejemben, amitől panikorhamot kaptam, mert még sosem volt ilyen.

Elkezdtem azt gondolni hogy a tipikus egyszerű élet mennyivel jobb, mert egyrészt nem tudjuk hogy milyen a csillogás, másrészt tudják hogy sosem lesz jobb ezért minden mindegy.

Nem kell küzdeni semmiért, nem kell figyelni hogy mit eszel, nem kell felni a betegségekről, haláltól.


Engem nagyon perfekcionistának neveltek és egy nagyon felszínes munkám volt, ami rengeteg idegbajjal és küzdéssel járt, viszont gyerekkorom óta úgy éltem hogy csak a csillogásnak van értelme. Be akartam járni a világot, találni egy nagyon helyes férfit és majd 50 évesen is nagyon jól kinézni.

Mikor megláttam elhízott, nem szép nőket akik kis falvakban élnek, egyből arra gondoltam hogy már rég felkottottem volna magam és sosem értettem hogy lehet úgy élni.


Kb 2 éve nagyon súlyos lett a depresszióm és már nem érdekel semmi, nincs pénzem vitaminokra, krémekre, egészséges kajára.

Egész nap csak fekszem és próbálom elfogadni hogy majd el kell mennem gyári munkára.


Tegnap éjjel elkezdtem azt gondolni hogy valójában a “rossz” élet a jó mert akkor nem kell aggódni semmiért, a jó élet meg felesleges mert úgyis meghalunk és megöregszik mindenki.


Egy éve csomót találtak a mellemben és már az sem érdekelt, most sem felek hogy lesz újra, elfogadom hogy rövid életet szántak.


Most ott tartok hogy ez a nő

[link]


Szerencsésebb mint ő

[link]


Hiszen úgyis mindketto meghal majd és az elsőnek könnyebb lesz elengedni és neki minden mindegy.


Bár azt hozzáteszem hogy én a jó adottságaimat sosem tudtam jól kihasználni a sok pszichés gondom miatt.


Csak azért pánikolok emiatt mert pár éve még perfekcionista voltam és úgy érzem tudathasadásom van.


júl. 1. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Keress fel egy pszichológust, mert komoly gondjaid vannak.


Néhány gondolat:

- Az vagy, amit megeszel.

- Mozgásban az élet.

- Ha nincs időd az egészségre, majd lesz időd a betegségre. (Betegség alatt pedig azért fogsz panaszkodni, hogy miért nem vagy egészséges, hát azért, mert elb..sztad az egészségedet!)

- Egyszer mindenki meghal, viszont a hozzá vezető út lehet kínszenvedéssel teli, vagy lehet kevésbé fájdalmas is.

- A cukor az egyik legegészségtelenebb dolog a szervezetnek.

- A te életed, azt csinálsz, amit akarsz, úgy élsz, ahogy akarsz, a következményekért úgyis te vagy a felelős, neked kell majd cipelni, amit kapsz.

júl. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg vastagon benne van a depresszió, de benne van az is, hogy az egyik eltúlzott szélsőségből kacsingatsz a másik felé. A perfekcionizmus káros, azt valóban érdemes leépíteni, ahogy a külsőségek eltúlzását, mások előtti magamutogatást is, de az általad vizionált másik szélsőség helyett jobban jársz a középúttal. Nézz utána a tudatosan minimalista módon élő embereknek, az segíthet irányt mutatni.


A depressziódat remélem kezelteted, az állami ellátás is jobb mint a semmi.

júl. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem gondolod jól.
júl. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem nekik sokkal rosszabb lehet. El kell fogadniuk, hogy csak a szar jut. Engem meg csinos nőként egyik hónapban az egyik pasi kéthetes nyaralásra visz, a másik kifizeti a szépészeti kezeléseimet, a harmadik csak simán baromi jól néz ki és bármikor áthívhatom…a kevésbé csinos barátnőim kb. örülhetnek, ha olyan pasit találnak, aki legalább nem bántalmazza őket érzelmileg meg nem húzza le pénzzel. A létezésnek ez egy teljesen más dimenziója. Szerintem nekik is lennének ilyen vágyaik, csak inkább letesznek róluk.
júl. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Shaddark ***** válasza:
72%

Szerintem ez főként egyén és nem környezet függő.


Aki elfogadja magát az másokat is, ezért képes harmóniában élni a környezetével.

A magas szintű önismerete miatt nem vágyik mások elismerésére, jól esik neki de az önképe nem ezektől függ, hanem a saját értékelésétől.


Aki alacsony szintű önismerettel rendelkezik, az folyton többre vágyik - nem azért mert valóban szüksége van rá, hanem mert a külső visszacsatolásokon, pl. más emberek véleménye alapján ítéli meg önmagát.


Ugyanakkor ahhoz, hogy törődni tudj magaddal, szükséges egy bizonyos anyagi szint. Ha az erőforrásaid elmennek a létfenntartásra, akkor nem jut idő, pénz, energia... saját magadra.


Tehát ebben is, mint az élet minden más dolgában az arany középút, a harmónia a helyes döntés szerintem. Nem kell túltolni a jólétért vívott harcot, de legyen meg egy alap amiben már jól érzed magad.

júl. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

26 éves koromig egy kisvárosban éltem utánna 1 évet a fővárosban és jelenleg már 6 éve külföldön.

Ma már jól keresek és szeretek ugyan hazalátogatni de azt az életet amit az emberek itt élnek már nem akarom soha.

Szóval a kérdésedre a válaszom az, hogy nem.

Nem jobb az egyszerűvélet ha nem arra vágysz.

Érd bel inkább azt, hogy képes legyél megtölteni az életedet olyan dolgokal, élményekkel amikre vágysz.

júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, mert ők nem vágynak egy szebb, gondtalanabb életre 😅 Ne viccelj már.
júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy amíg nagyon sokat akartam addig volt olyan időszak amikor egy nap alatt 5x kaptam panikrohamot…

És mindig ugyanaz volt a tárgya, a jövő miatti aggódás. Hogy a szorongás miatt nem lesz olyan jó életem mint amilyen lehetne.


Mióta nem megyek sehova csak egész nap a szobámban vagyok, rájöttem hogy mennyivel jobb így. Nem kell aggódnom, nem kell vigyáznom a kulsomre, nem vagyok veszélynek kitéve az utcán, külföldön, nem bánthat senki


10000x kényelmesebb a depressziós érzéketlen élet mint mikor dolgoztam, sminkelni kellett.


Arról nem beszélve hogy szerintem a szép külső el van vesztegetve ha nem lesz valaki sztár és nem marad meg a szép fiatal külseje videokon, fotókon és nem látja sok ember


Az anyám is nagyon szép nő, de az ő szépsége is el lett vesztegetve mert nem volt sosem ismert nyilván

Csak én nézegetem már a fiatal képeit.


Így sokkal jobb csunyanak vagy átlagosnak lenni és akkor nem érzed úgy hogy el van vesztegetve


Én csak a maradandó dolgoknak látom értelmét. És a fotók maradandóak, meg a filmek

Mindig is a szinesznokre voltak a leginkább irigy meg annak is szántak otthon…


Igazából tegnap voltak először ilyen gondolataim, előtte uralta az elmém hogy gyonyorunek kell lenni egy nőnek(így neveltek), de tegnap óta már nem érdekel.


2 éve nem is látott senki amúgy sem.


Nem provokatív a kérdés, tényleg így érzem magam tegnap óta.

Köszi a válaszokat

júl. 1. 22:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Neked kellene valaki az életedbe aki kirángat ebből a hülyeségből amiben most vagy és rögtön rájönnél, hogy nem is olyan szar ez az élet ha nem vagy egyedül.
júl. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

10 aszexuális vagyok, úgyhogy ha a párra gondolsz, az nem lesz és nem is lehet…

Volt olyan a családban aki 80 éves koráig a testvére nyakán lógott, nyilván ehhez kellett egy altruista típusú testvér aki ezt hagyta, de én egyke vagyok sajnos, úgyhogy ez sem lehetőség.

júl. 3. 15:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!