Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire lehet/szabad támaszko...

Mennyire lehet/szabad támaszkodni arra a depresszió elkerülésében, hogy valaki szép embernek született vagy anyagilag jó helyzetben lévő családba?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátommal beszélgettünk a depresszióról, a bennem keringő rossz érzésekről, vagy a múlttal kapcsolatos bizonyos megbánásaimról és azt mondta, hogy gondoljak erre sokszor nyugodtan, hogy jóképű vagyok és hogy viszonylag egy jómódú családba születtem. Nem vagyok modell jóképű, de azért viszonylag könnyen megy a csajozás és a beilleszkedés is akárhová megyek és látom, hogy sok embernek tetszem (nem csak szexuálisan). Illetve nem milliárdos a családom, de már huszonévesen kaptam saját lakást és örökölni is viszonylag sokat fogok majd nagy eséllyel. Csak a referencia kedvéért mondom ezeket, hogy nem a top 1%-ban vagyok.


Értem én, hogy szarabb életem lenne, ha kevésbé vonzónak születek, vagy csóró családba. De ahogy mindenki másnak is, nekem is az az alap, amit mindig is tapasztaltam magam körül. Azt érzem ez nem segít, mint ahogy az sem, ha az afrikai éhezőkre gondolok, hogy nekik mennyivel rosszabb. Ki hogy van ezzel? Vagy ki hogy értelmezné ezt a tanácsot?



jún. 18. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ennek semmi jelentősége. Modellek, sikeres színésznők és kőgazdag emberek is lehetnek depressziósak.

Én inkább azt hiszem, az őszinte és harmonikus társas kapcsolatok és a testmozgás segít a depresszió elkerülésében.

jún. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Semennyire.
jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Találd meg a módját annak, hogy időnként segíthess embereknek valami olyanban, ami egyébként harmonizál is veled, amit nem nehéz küldetésedként értelmezni! Ne várj semmit cserébe, csak a "törzs összetartozása" jegyében tedd, "ez a dolgom most" alapállásban! Ha tényleg nem vársz semmit, és tényleg felhőtlen örömmel adtad az erődet, mások örömére, akkor nem is kell aggódnod, hogy ne találna vissza a jó energia hozzád valahogy az akkor legjobb formáját felvéve, de nem erről szól. Maga a tény, hogy másokat erősítesz (nyilván nem válogatás nélkül, bár néha egészen jól sül el reménytelen eseteken is, a megérzéseid sokat segítenek), maga az a kis "szolgálat" egy semmit nem váró "te is megtetted volna" kimondatlan gondolat jegyében kizökkent annyira, hogy megtanulod mozgatni a depresszióhátrahagyó izmodat.
jún. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Jó neked :(
jún. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Abban igazad van, hogy neked ez az alap. Az ember úgy éli az életét, hogy mindig a saját baját érzi a legnagyobb gondnak. Hiába halnak meg a világ másik felén éhezésbe milliók. Téged úgy is az fog jobban zavarni, hogy mit tudom én pl. ma nem tudsz enni mert fáj a fogad. Ez viszont nem jelenti azt, hogy ne tudj magadba nézni annyira, hogy nagyobb hálát és elégedettséget érezz.

Egyébként a depresszió az komoly mentális betegség ami mindentől függetlenül elő jön, ha minden jó körülötted akkor is. Sőt ha az ember céltalan mert mindene megvan, vagy nincs teendője, az hamarabb bele eshet. Szóval tekintheted egy betegségnek. Ebből az is következik, hogy jólétben sokkal könnyebb egy betegségből kigyógyulni, több a lehetőséged is. Így igaza van annak, aki azt mondta, hogy neked könnyebb mint másnak.

Amúgy azt tanácsolnám, hogy kezeltesd a problémádat szakemberekkel vagy gykgyszerrekkel. Ha jó lenne az életed kár elpazarolni arra, hogy rosszul legyél.

jún. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

A mentális betegség nem válogat. Mert BETEGSÉG. Egyébként ez a fajta nézet szokott a legnagyobb probléma lenni abban hogy a érintettek merjenek beszélni, segítséget kérni, egyáltalán önmaguknak bevallani, hiszen ott van egy lelkiismeretfurdalás, hogy "másnak sokkal rosszabb, nekem meg mindenem megvan, nem akarok hisztizni", illetve segítséget is sokkal nehezebben kapnak, mert van egy általános társadalmi előítélet arról hogy a mentális betegség valamilyen úton-módon összefügg a szépséggel meg az anyagi helyzettel, és akinek egy kicsit is jobb mint a magyar nyomorvalóság az fogja be a száját és örüljön.

Depressziósnak azt mondani hogy nincs mire depressziósnak lenned, olyan mintha anorexiásnak mondanánk hogy "ugyan hova fogysz már, így is vékony vagy". Egyrészről őszintén örülök hogy a barátod ezt mondta, mert az azt jelenti hogy fogalma nincs miről beszél, a közelébe se járt ennek és el se tudja képzelni milyen érzés. Másrészt ex-depressziósként tudom milyen érzés ez...

Nem kapsz empátiát senkitől, azt hiszik hogyha üres ""okos"" tanácsokkal dobálnak akkor megoldódik a helyzeted. Közben egyre beljebbfordulsz magadba, mert megtanulod hogy senkivel nem oszthatod meg a problémáidat. Ha beszélsz, vagy jönnek a tanácsok, "a levegő jót tesz", "eddz töbet"; vagy elfordulnak tőled mert megvaáltoztál, lehozod őket az életről. Egy dolgot nem kapsz, EMPÁTIÁT.

De valójában ők (mármint a megmondók) csak jót akarnak ezzel, viszont nem tudják kezelni a helyzetet. Erre megfelelően reagálni, segítséget nyújtani laikus nem tud. Én is azért süllyedtem bele nagyon csúnyán mert nem volt egy olyan barát, családtag, partner aki megfogta volna a kezem, és azt mondta volna hogy "addig nem állsz fel a géptől amíg nincs időpontod pszichológushoz". Pedig valódi, hatékony segítség csak az, amit szakember tud adni.

jún. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
6-os! Valóban nincs fogalmuk az embereknek. De nem is tőlük kell várni a változást. Hiába beszél nekem egy rákbeteg ha nem vagyok onkológus. Csak sablonos tanácsot és normál együttérzést tud egy laikus válaszul adni. Aki tehetős viszont nagy előnyben van. Konkrétan irányt választhat és változtathat az életének, ugyanakkor felkereshet bármilyen gyógyulást segítő szakembert és eszközöket.
jún. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Ha az ember gazdag akkor tényleg meg tud fizetni bármilyen szakembert illetve még az jutott eszembe hogy csak kevesebb problémája lehet mint egy szegény depressziósnak

A gazdagnak is lehetnek párkapcsolati problémáji meg csaladi gondok stb de nem lesz gondja semmire ami pénzzel megoldható ellenben a szegénynek is van gondja otthon de emelett lesz gondja a pénzzel is

jún. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez az. Lepontozhat bárki bármit, de az anyagi szabadság az élet minden részén óriási előny. Ha depressziós vagy de tehetős, akkor bármit megtehetsz a javulás érdekében. Viszont nem kell szegénynek lenni. Elég ha azt nézzük aki normálisan él, de nincs támogatva anyagilag, vagy csak átlag bért tud megkeresni. Az ember hétköznapi élettel is lehet boldog, viszont ha depressziós őt köti az élete, ugyan úgy el kell menni dogozni meg stb.. Míg egy tehetős ember utazgathat vagy elvonulhat valami terápiás helyre. Egy tehetősebb ismerősöm pl. elment Tibetbe. Egy ilyen több hónapos útról volt szó. Ezt átlag ember nem teheti meg csak úgy ha rossz időszakba kerül.
jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Újra elolvasva a kérdés kifejtését csak erősödtek a kételyeim, hogy ez depresszió lenne. Én is szoktam lehangolt lenni, főleg ha arra gondolok, mennyire láthatatlan összegért húzom az igát egész nap, és még előttem is áll az a nap, miközben egyébként csak zenélnék vég nélkül és kész... Aztán folytatódik otthon, amikor lassított felvételként lemosom magamról a koszt és már csak feküdni tudok utána, élni nem. Viszont szó nincs olyasmiről, hogy ne tudnék kikelni az ágyból reggel, soha nem is volt ilyen, és gondolom a kérdező se hozza a standard tüneteket. Egy kis spleen része a boldog hétköznapoknak, tedd össze a kezed, hogy válogathatsz!
jún. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!