Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire lehet/szabad támaszko...

Mennyire lehet/szabad támaszkodni arra a depresszió elkerülésében, hogy valaki szép embernek született vagy anyagilag jó helyzetben lévő családba?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátommal beszélgettünk a depresszióról, a bennem keringő rossz érzésekről, vagy a múlttal kapcsolatos bizonyos megbánásaimról és azt mondta, hogy gondoljak erre sokszor nyugodtan, hogy jóképű vagyok és hogy viszonylag egy jómódú családba születtem. Nem vagyok modell jóképű, de azért viszonylag könnyen megy a csajozás és a beilleszkedés is akárhová megyek és látom, hogy sok embernek tetszem (nem csak szexuálisan). Illetve nem milliárdos a családom, de már huszonévesen kaptam saját lakást és örökölni is viszonylag sokat fogok majd nagy eséllyel. Csak a referencia kedvéért mondom ezeket, hogy nem a top 1%-ban vagyok.


Értem én, hogy szarabb életem lenne, ha kevésbé vonzónak születek, vagy csóró családba. De ahogy mindenki másnak is, nekem is az az alap, amit mindig is tapasztaltam magam körül. Azt érzem ez nem segít, mint ahogy az sem, ha az afrikai éhezőkre gondolok, hogy nekik mennyivel rosszabb. Ki hogy van ezzel? Vagy ki hogy értelmezné ezt a tanácsot?



jún. 18. 14:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez szerintem sem az. Az emberek mindenre ráfogják, hogy milyen mélyponton vannak, közbe meg francot, csak épp valami lehangolja őket, és azt már világ végének kezelik. Közben meg ha megoldódik a nyűgje, akkor már jobban is lesz. Inkább emiatt nem veszik komolyan az embereket ha depressziósnak mondják magukat. Nem pedig amiatt, hogy neki jobb dolga van mint másnak.
jún. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A depresszió - ugyanúgy, mint minden más betegség is - több féle súlyosságú, hatású lehet. Attól, hogy valaki nem annyira depressziós, hogy napokig/hetekig ki se tud kelni az ágyból, még lehet valaki depressziós. Az öndiagnózis többek közt azért sem túl értelmes, mert önmagával elfogult az ember és a pillanatnyi hangulatai pláne képesek ráerősíteni a hibás helyzet értékelésekre. De más laikusok diagnózisa legalább annyira nem ér semmit, hiszen aki nem ért hozzá, mi alapján diagnosztizál? Még egy szakképzett és tapasztalt pszichológus sem állíthat fel csak úgy diagnózist egymaga. Hagyjuk meg a diagnózist a szakembereknek!


Kérdező: Attól, hogy jobbak a körülményeid, még persze hogy lehetsz depressziós, de egyáltalán nem biztos, hogy tényleg az is vagy. Az sem biztos, hogy maga a diagnózis a fontos, mert nem attól fog javulni a hangulatod, állapotod, hogy így vagy úgy nevezi el valaki, ami történik veled. A konkrét problémák megoldásain kezdj el dolgozni, az lehet képes segíteni rajtad. Keresd meg a céljaid, motivációid és ezek közé szervezd az életed. Szigorú napirend tartása és sportolás sokat tud segíteni, hogy jobban menjenek a dolgok.


A jobb életkörülményeidben is érdemes lehet támpontokat, segítséget keresni, hogy jobban tudd érezni magad és ez segíthet a problémáid újrakeretezésében. De azzal nem sokra mész, ha csak üres frázisokként jelennek meg ezek a dolgok. Mindenki a saját gondjait érzi a legsúlyosabbnak, mert annak látja a teljes mélységét, azt érzi a saját bőrén. Más éhezése, szegénysége, nyomora csak egy üres szó a számodra, nem csoda, hogy nem vigasztal.

Látogass meg időseket egy öregek otthonában, beszélgess hajléktalanokkal, menj el önkénteskedni egy segélyszervezethez vagy egy állatmenhelyre, hogy perspektívába kerüljön mások nyomora, mások nehézségei. Nézd meg, hogyan boldogulnak emberek 1-2-3 végtag és segítség nélkül. Gondolj bele, hogy az ő nehézségeikkel hogyan tudnál megküzdeni. Ezek tudnak segíteni átértékelni dolgokat, de mindenek előtt a saját problémáid megoldására koncentrálj ahelyett, hogy csak sajnálod/sajnáltatod magad miatta, hogy milyen rossz és nehéz neked. Csináld a dolgaidat és keresd a megoldásokat. Irtó sokat tud segíteni a depresszió leküzdésében is, ha rá tudsz állni egy sikerpályára, hogy folyamatosan van tennivalód, ami nem engedi a figyelmed elkalandozni, negatív spirálba kerülni.

júl. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!